Хмельницький АМК вніс до “чорного списку” фірми, пов’язані з нардепом Святашем

Хмельницьке обласне територіальне відділення Антимонопольного комітету України оштрафувало ІП «АІС АВТО-ЮГ» (м. Одеса) та ІП «АІС-Запоріжжя» (м. Запоріжжя), загалом на 116 тис. грн за антиконкурентні узгоджені дії шляхом спотворення результатів торгів.

За інформацією прес-служби відомства, підприємства у березні 2017 року узгодили дії під час проведення Сатанівською селищною радою процедури відкритих торгів із закупівлі легкового автомобіля.

Для участі у процедурі конкурсних торгів свої пропозиції подали чотири суб’єкти господарювання, переможцем стало ТОВ ТД «Фаворит Авто», пропозиція конкурсних торгів якого була найбільш економічно вигідною, вартість предмету закупівлі склала 379 тис. 990 гривень.

Аналіз тендерних пропозицій ІП «АІС АВТО-ЮГ» та ІП «АІС-Запоріжжя» засвідчив, що ці учасники узгоджували свою поведінку під час підготовки та участі у торгах. На момент проведення торгів підприємства у наявності предмет закупівлі не мали, а планували придбати в ПАТ «Рено Україна», з яким укладені дилерські договори.

Учасники подали однаково оформлену документацію, хоча такі особливості оформлення не були передбачені Замовником та не встановлені державними чи іншими стандартами. Між учасниками закупівель існують цивільно–правові відносини, зокрема, укладені договори поставки. Засновником та власником обох підприємств є одна компанія. Учасники використовували для подання тендерних пропозицій однакові IP адреси, одне обладнання (комп’ютери чи пристрої у мережах), яке знаходиться у Києві.

Відповідно до чинного законодавства, ІП «АІС АВТО-ЮГ» та ІП «АІС-Запоріжжя» заборонено брати участь у державних закупівлях протягом 3 років.

За даними видання “Наші гроші”, «АІС Авто-Юг» заведено на кіпрський офшор «Радолін Трейдінг Лімітед» («Radolin Trading Limited»), кінцевим бенефіціаром є кіпріотка Марія Чатзіантона, а директором – Володимир Ольховик. Вона входить у групу компаній «АІС», пов’язану з нардепом Дмитром Святашем (раніше – Партія регіонів, зараз – «Відродження») та екс-нардепом від Партії регіонів Василем Поляковим.

Бізнес пошуковий ресурс Youcontrol вказує, що ІП «АІС-Запоріжжя» також володіє Radolin Trading Limited на чолі з кіпріоткою Маріа Чатзіантоною.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.