Сьогодні представники кампанії ЧЕСНО.Фільтруй суд! презентували результати аналізу суддів Апеляційного суду Хмельницької області за критеріями доброчесності.
За їхніми даними, четверо суддів апеляційної інстанції Руслана Гринчука, Ларису Грох, Анатолія Марцинкевич і Наталію Федорову визнано недоброчесними.
Активісти підозрюють суддю Гринчука у непрозорості статків. В декларації за 2015 рік суддя зазначив про те, що його дружина має право користування квартирою загальною площею 56,1 кв.м (дата набуття прав 25.10.2012). Також, згідно декларації за 2016 рік право користування зазначеною квартирою має і сам суддя (дата набуття права – 25.10.2012). Проте, відомості про цю квартиру відсутні у деклараціях за 2013 та 2014 роки.
Аналогічні претензії й до судді Грох. У декларації за 2015 рік зазначено, що на праві користування з 2000 року у чоловіка судді перебуває земельна ділянка площею 256000 кв.м у Хмельницькій області. Проте, у деклараціях за 2013 та 2014 роки відомості про це майно відсутні.
Судді Анатолію Марцинкевичу, якого 17 квітня Вища рада правосуддя звільнила, рух ЧЕСНО закинув неетичну поведінку. Мається на увазі, відкриття провадження за зверненням Міністерства юстиції України про порушення вимог щодо несумісності, відповідно до закону про очищення влади.
Суддю Наталію Федорову запідозрили у непрозорості статків. Згідно із декларацією за 2013 рік, відсутні відомості про наявність у судді чи його родини права власності чи права користування на нерухоме майно, у якому можна постійно проживати. Крім цього, у декларації за 2015 рік зазначено, що у власності чоловіка судді з 1993 року перебуває земельна ділянка площею 1000 кв.м. Проте, у деклараціях за 2013, 2014 роки відомості про цю земельну ділянку відсутні.
З цього приводу суддя Федорова надала письмові пояснення. За її словами, протягом 2000-2013 років вона мешкала спільно з мамою у квартирі, що в Шепетівці. З листопада 2013 року, коли її перевели на роботу до Апеляційного суду Хмельницької області, Федорова почала проживати у хмельницькій квартирі, куплені за гроші матері, отримані від заробіток в Італії.
Що стосується земельної ділянки чоловіка, то суддя, коли дізналася про її наявність, одразу задекларувала.
“Я не вважаю, що мої статки непрозорі, оскільки все майно, яке належить як мені особисто, так і моєму чоловікову, так і те, що тепер належить нам на праві спільної сумісної власності, задеклароване”, – додала служитель Феміди.
У русі ЧЕСНО наголосили, що збирають інформацію щодо суддів за власною методологією з відкритих загальнодоступних джерел та не стверджують про вчинення особою правопорушення або її вину.