Понад сім тисяч подолян вже підписали декларації із своїм лікарями

Уже другий тиждень українці мають можливість вільно обрати свого лікаря.

Хмельниччина також активно долучилася до цього процесу, повідомляє Хмельницька ОДА. У  “eHealth” – Національній електронній системі охорони здоров’я – станом на 11 квітня зареєстровано 30 закладів охорони здоров’я та 400 лікарів, що працюють в нашій області. 7240 подолян вже підписали декларації із своїм лікарями.

Нагадуємо, щоб обрати лікаря, у якого ви надалі хочете обслуговуватися, потрібно взяти паспорт, ідентифікаційний код та мобільний телефон і прийти до фахівця та підписати з ним декларацію. Для обрання лікаря дитині (педіатра) необхідно взяти ще свідоцтво про її народження. Дитину приводити необов’язково. Декларацію з лікарем в цьому випадку підписує один з батьків або інший законний представник дитини.

Підписати декларацію можна лише в медзакладах, які підключені до електронної системи “eHealth”, про інформує наліпка “Тут можна обрати свого лікаря” на медичному закладі.

Наголошуємо, що кожен може обрати лікаря незалежно від місця прописки чи проживання. Вам не мають права відмовити в праві укласти декларацію з обраним лікарем на цій підставі. Про будь-які проблеми, що виникають під час вибору лікаря чи підписання декларації, повідомляйте на урядову «гарячу лінію» за безкоштовним номером 15-45.

Для підписання угоди з лікарем вам не потрібні паперові бланки.  Більше того, заповнення декларації у паперовому вигляді не допускається. Документ формується в електронному вигляді і після заповнення роздруковується уповноваженою особою. Після цього ви перевіряєте правильність внесених даних та підписуєте її у двох примірниках, один з яких забираєте з собою.

Кампанія з вибору лікаря буде тривати до тих пір, поки усі українці не оберуть собі лікаря. Поспішати не потрібно, однак і дуже зволікати з вибором лікаря також не варто. Бажано з ним визначитися до кінця цього року.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 7

  1. В КАм-подільському районі навіть нероздали компютерів ніхто нікого нереєструє керівник-пенсіонер сказав що ще нічого неясно.

  2. Как сказала Супрун,украинцам лекарства не нужны,надо пить много чистой воды…а докторов будут учить по сериалу “Доктор Хаус”, та же Супрун заявила,что доктора смогут из сериала узнать и запомнить много медицинских терминов. Остается сказать “Слава Украине!” и подпрыгнуть)

    • Не розумію для чого видумувати й поширювати тут таку дурню. Ніколи Супрун такого не говорили. То ваша маячня.

  3. Туфта-на папері реформа впроваджується, а на ділі нація вже не вимирає, виздихує.

  4. Необхідно розуміти, що господарський кодекс та інші нормативні акти України не пердбачають такого поняття як декларація між учасниками сторін. Це якийсь черговий правовий пшик.

  5. реформи!!! ?? Розвалюємо те що нормально фунціонувало варто було постійно вдосконалювати..і забезпечити виконання Конституції…перетворили медицину в бізнес..

  6. Зарплати в медиків низькі, тому всі беруть плату за лікування або не звертають увагу на хворого поки не заплатить. Лікують ліками, купленими пацієнтом, бажано в конкретній аптеці. Заробляють непогано, але податків з цих коштів ніхто не платить, хоча використовують державні приміщення, які утримуються за податки людей. Важкохворим на лікування збирає гроші вся Україна. Всі ці роки медициною і в Києві і на місцях керують люди, виховані радянською системою. І ви кажете не треба нічого міняти. Треба міняти. Всі країни бувшого соцтабору подолали радянську корумповану медицину і люди там мають страхову медицину і не мають проблем з лікуванням.

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.