21 сесія ХМР: більше сотні питань та інтереси депутатів

11.04.2018 року, відбудеться пленарне засідання 21 сесії Хмельницької міської ради.

Варто зазначити, що лише 56 проектів рішень було оприлюднено із дотриманням норми законодавства про доступ до публічної інформації, 21 проект рішення не вдалось ідентифікувати на офіційному сайті ХМР. Тобто менше 50 % проектів рішень було оприлюднено завчасно.

Розглянемо тепер проекти рішень, що розглядатимуть депутата.

Питання 3. «Про внесення змін до бюджету міста Хмельницького на 2018 рік»

Хочеться відмітити позитивну тенденцію, адже фінансове управління міської ради продовжило позитивну практику та знову ж таки відкрило двері для громадськості під час представлення бюджетних запитів розпорядниками. Це представлення відбулося 15 березня 2018 року. Сам же проект рішення було оприлюднено лише 20 березня 2018 року, тому знову ж таки цей проект рішення розглядатимуть без дотримання законодавства в частині оприлюднення. Також громадські слухання з цього питання відбулися лише 29 березня і знову ж таки результатів цих слухань ніде не видно, тому знову ж таки це формальне дійство, а не можливість громаді впливати на статті витрат бюджету міста. Також до цього часу фінансове управління не розробляє порівняльних таблиць, а лише оприлюднює пояснювальну записку до проекту рішення.

Зазначимо найбільш значні видатки в розрізі головних розпорядників.

По головному розпоряднику Департаменту освіти та науки (загалом розподіляється майже 61,2 млн грн) передбачено поточні та капітальні ремонти навчальних закладів (шкіл та дошкільних закладів) – в основному це допорогові закупівлі. Також передбачено кошти на придбання євроконтейнерів, багатофункціональних пристроїв (в 52 установи та заклади Департаменту освіти та науки ХМР) та захищених носіїв ключової інформації (32 од. токенів), обладнання для облаштування інклюзивних груп в ДНЗ №34 та №43.

По головному розпоряднику Управління охорони здоров’я (загалом розподіляється 21,4 млн. грн) передбачено для Хмельницької міської лікарні на придбання сучасного УЗД апарату, холедоскопу операційного та цистоскопу; для Хмельницької міської дитячої лікарні на придбання робочого місця стоматологів (5 од.), ауто біполярного електрохірургічного апарату та ін. Також кошти виділяються на проведення капітальних ремонтів фасаду корпусу №1, частини приміщень корпусу №4 (відділення гемодіалізу), санвузлів в корпусі №3, апарату МРТ для Хмельницької міської лікарні; відділення анестезіології та інтенсивної терапії, доріг біля лікарні, міжповерхових стояків водопостачання та водовідведення головного корпусу, на реконструкцію частини корпусу поліклініки під відділення стоматології, ремонт вентиляції в рентгенкабінеті для Хмельницької міської дитячої лікарні.

По головному розпоряднику Управління праці та соціального захисту населення (загалом розподіляється майже 6,4 млн.грн) для територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) передбачено кошти для придбання будівельних матеріалів для виконання ремонтних робіт власними силами та придбання комп’ютерної техніки; для Хмельницького міського центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів «Школа життя» – на капітальний ремонт приміщення центру з влаштуванням басейну по вул. Зарічанській, 20/2 в м. Хмельницькому. Також передбачено кошти на виплати матеріальної допомоги збільшено призначення на суму трішки більше 3 млн.грн.

По головному розпоряднику Управління молоді та спорту (загалом розподіляється майже 4,2 млн.грн) передбачено кошти на завершення об’єкту «Будівництво двох міні-футбольних майданчиків Хмельницької дитячо-юнацької спортивної школи №1; завершення будівництва нежитлового приміщення з влаштуванням зовнішніх мереж та футбольного і тренажерного майданчиків на водно-спортивній станції по вул. Нижній Береговій, 2/1 та на виготовлення проектно-кошторисної документації на капітальний ремонт нежитлового приміщення міської комунальної власності по вул. Кам’янецькій, 63, що перебуває на балансі управління молоді та спорту Хмельницької міської ради (під Молодіжний центр).

По головному розпоряднику Управління культури та туризму (загалом розподіляється майже 6,9 млн. грн) передбачено кошти на виготовлення робочого проекту на спорудження пам’ятника «Скіфський курган – історія наших предків» по вул. Проспект Миру, 102; придбання шопки для різдвяного ярмарку (100 тис.грн); продовження робіт по капітальному ремонту клубу Книжківці, капітальний ремонт приміщення центру національного виховання учнівської молоді. Також передбачається 900 тис.грн для забезпечення якісного проведення міських заходів.

По головному розпоряднику Виконавчий комітет міської ради (загалом розподіляється 14,4 млн. грн) передбачено видатки в сумі 700,8 тис.грн, які спрямовано на виконання заходів «Програми підтримки газети Хмельницької міської ради “Проскурів” (наступного року газета має піти у «вільне плавання»); кошти на придбання комп’ютерної техніки та іншого обладнання для структурних підрозділів апарату виконавчого комітету міської ради (12 комп’ютерів, 13 багатофункціональних пристроїв, сервер, міні-сервер, комплектуючі до ксерокса, 2 принтера, вітраж з підсвіткою, люксометр, термоанемометр, комутаційне обладнання) та на капітальний ремонт санвузлів та заміну вікон в приміщенні виконавчого комітету міської ради; передбачено видатки в сумі 1,2 млн. грн, які спрямовано на виконання заходів «Програми розвитку міського комунального підприємства “Муніципальна телерадіокомпанія “Місто”“. Також передбачено збільшення коштів на оплату подарунків до ювілеїв, річниць, професійних свят – 100,0 тис. грн та на інші видатки, що здійснюються згідно розпоряджень міського голови – 508,6 тис. грн.

По головному розпоряднику Управління економіки передбачено 400,0 тис. грн для проведення міжнародного інвестиційного бізнес – форуму та святкових заходів та 300,0 тис.грн для розробки економічного паспорту, стратегії з просування індустріального парку. Також передбачено додаткові кошти для комунальної установи Хмельницької міської ради «Агенція розвитку міста»: 100,0 тис. грн для облаштування приміщення та 400,0 тис. грн на капітальний ремонт та облаштування приміщення.

По головному розпоряднику коштів управлінню житлово-комунального господарства (загалом розподіляється 120,7 млн. грн) передбачено внески до статутних капіталів компідприємств (КП БРЕД, ХКП «Міськсвітло», ХКП «Спецкомунтранс»), кошти на виконання робіт з будівництва, реконструкції та капітального ремонту об’єктів для МКП «Хмельницькводоканал», КП «Південно-Західні тепломережі» та МКП «Хмельницьктеплокомуненерго» та ін.

На капітальний ремонт вулично-дорожньої мережі міста передбачено 24 615,4 тис.грн, на поточний ремонт вулично-дорожньої мережі міста – 18 578,6 тис.грн та на благоустрій міста збільшено видатки на 12 584,8 тис.грн (в т.ч.: поточні видатки – 3 989,1 тис.грн, капітальні видатки – 8 595,7 тис.грн). Щодо останнього, то тут є і святкове оформлення міста – 580,0 тис.грн (придбання ялинкових прикрас та гірлянд), капітальний ремонт площі на розі вул. Свободи та просп. Миру (в т.ч. фонтану) в м. Хмельницькому – 2 118,51 тис.грн, капітальний ремонт-розчистка русла річки Південний Буг від намулу, відкладів, завалів, в межах міста від вул. Трудової до вул. С. Бандери – 1 000,0 тис.грн, капітальний ремонт пішохідної зони на розі вул. Зарічанської на вул. С. Бандери (у т.ч. ПКД, експертиза) – 1 000,0 тис.грн та інші видатки.

По головному розпоряднику коштів управлінню капітального будівництва (загалом розподіляється 34,3 млн.грн) передбачено додаткове фінансування перехідних об’єктів: будівництво навчально-виховного комплексу на вул. Залізняка, 32 (10 млн.грн), реконструкція недобудованого плавального басейну школи № 20 під дитячий дошкільний заклад на 6 груп по вул.Ричка, 1 (2 млн.грн), реконструкція з надбудовою приміщень навчально-виховного комплексу №10 по вул. Водопровідній, 9А (2 млн.грн), реконструкція з добудовою до приміщення середньої загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №18 ім. В.Чорновола по вул. Кам”янецькій, 119 (3 млн.грн), реконструкція приміщень НВО №1 по вул. Старокостянтинівське шосе, 3Б (1 млн.грн) та реставрація приміщення з надбудовою мансардного поверху Хмельницької дитячої музичної школи №1 ім. М. Мозгового (колишній кінотеатр “Модерн”) (300 тис.грн).

Фінансування нових об’єктів: будівництво Палацу спорту по вул. Прибузькій, 5/1А в м.Хмельницькому, в т.ч. виготовлення проектно-кошторисної документації – 1,2 млн.грн та будівництво Льодового палацу по вул. Прибузькій, 7/3А в м.Хмельницькому, в т.ч. виготовлення проектно-кошторисної документації – 1,2 млн.грн. Варто зазначити, що неподалік першого об’єкту мав би бути збудований спортивний комплекс, однак на сьогодні там активно здійснюється будівництво багатоповерхівок. Минулого року міська рада програла першу інстанцію в господарському суді області і не подала навіть апеляцію. На сьогодні в проекті оновлення генплану міста цю земельну ділянку хочуть позначити як громадську забудову, що розв’яже руки забудовнику. В міській раді розводять руками та посилаються на програні суди, а тепер ще й за бюджетну кошти планують будувати спорткомплекс.

Також передбачається додаткове фінансування будівництво магістральної дороги на вул. Січових стрільців (7 млн.грн) та на продовження реконструкції вбудовано-прибудованої аптеки під адміністративне приміщення управління адміністративних послуг Хмельницької міської ради по вул. Кам’янецькій, 38 (4 млн. грн). Виділено також кошти на будівництво автодорожнього тунелю під залізничними коліями на перегоні Хмельницький-Гречани (1 млн.грн), поряд з тим влада до цього часу не бачить проблему із залізничним вокзалом, де люди змушені вдень і вночі переходити через тамбури потягів щоб добратись до колії свого потягу.

До речі, раді цього скликання притаманне розпорошення фінансових ресурсів одночасно на велику кількість об’єктів, наслідком чого багато об’єктів стають перехідними та з року в рік поглинають все більше бюджетних коштів.

По головному розпоряднику коштів управлінню архітектури та містобудування (більше 2,5 млн. грн) передбачено на створення цифрових інженерно-топографічних планів та створення 3D будівель міста (майже 2,4 млн.грн, призначене для внутрішнього користування, мова про створення містобудівного кадастру, яким би могли користуватись мешканці міста, мова не йде), а також кошти на проведення експертизи містобудівної документації «Коригування (внесення змін) генерального плану м.Хмельницький» (150,3 тис.грн). Нагадаємо, що 5 квітня 2018 року було проведено «громадські слухання», які активна громадськість міста не визнає, адже на сам захід розробник привіз нову карту, де на свій розсуд відкоригував цільове призначення земельних ділянок, а цілий місяць у профільному управлінні було представлено зовсім іншу карту.

Видатки Управління земельних ресурсів та земельної реформи департаменту архітектури, містобудування та земельних ресурсів й Управління з питань екології та контролю за благоустроєм міста є незначними (1,4 млн.грн та 760 тис.грн відповідно).

 

Питання 56 «Про внесення змін до Регламенту Хмельницької міської ради VII скликання»

Передано рекомендації до формулювання статті щодо присутності представників засобів масової інформації (без акредитації).

Питання 71 «Про внесення змін в рішення сьомої сесії міської ради від 20.07.2016 №61»

Проектом рішення пропонується виконати рішення адміністративної колегії Хмельницького обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України від 24.11.2017 №57-р/к, яким визнано дії Хмельницької міської ради, які полягають у встановленні згідно «Порядку визначення на конкурсних засадах приватного партнера для укладення договору у рамках державно-приватного партнерства на будівництво багатоквартирних житлових будинків на земельних ділянках, які перебувають в користуванні виконавчих органів Хмельницької міської ради, установ, підприємств, організацій комунальної форми власності» заборони забудовникам – переможцям конкурсів вести будівництво іншим шляхом, ніж через: «фонд фінансування будівництва, без створення житлово-будівельних кооперативів тощо», що могло призвести до обмеження самостійності суб’єктів господарювання – забудовників порушенням законодавства про захист економічної конкуренції.

Наголосимо на тому, що попереднє рішення АМКУ щодо скасування рішень ХМР про надання земельних ділянок у рамках державно-приватного партнерства під будівництво було проігноровано. Поряд з тим на свіжіше рішення, яке стосується порядку, міська рада реагує, що може свідчити про майбутнє бажання застосовувати державно-приватне партнерство для виділення забудовникам земельних ділянок безкоштовно.

 

Питання 73 «Про надання дозволу на розробку проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок, технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) з метою передачі в оренду та внесення змін в договір оренди землі».

У п. 2 Додатку 1 згадується приватне мале підприємство «Скіф», засновником якого на 100 % є Михайло Коліщак, що є родичем депутата ХМР. Під час розгляду цього питання на засіданні комісії з питань містобудування, земельних відносин та охорони навколишнього природного середовища депутатом було заявлено про конфлікт інтересів.

 

Питання 77 «Про затвердження проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок в оренду, постійне користування»

П. 1 Додатку 2 пропонується затвердити проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки по вул. Кропивницького, 4/3 комунальному підприємству «Хмельницькбудзамовник» під виробничу базу. Ця земельна ділянка знаходиться в зоні зелених насаджень спеціального призначення та в зоні земель водного фонду, а тому не може використовуватись під промислові об’єкти.

П. 2 Додатку 2 пропонується затвердити проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки по вул. Курчатова, 90 спортивно-культурному центру «Проскирів» під обслуговування стрілецького тиру та спортивно-культурного та побутового центру. Ця земельна ділянка відноситься до зони зелених насаджень загального користування, а тому не може використовуватись під громадську забудову.

Також пропозицією комісії з питань містобудування, земельних відносин та охорони навколишнього природного середовища та комісії з питань соціально-економічного розвитку, інвестиційної політики та дерегуляції пропонується затвердити комунальному підприємству «Хмельницькбудзамовник» проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки по вул.Інститутській,6/4-В площею 1822 кв.м. зі зміною її цільового призначення з категорії земель «землі промисловості, транспорту, зв’язку, енергетики, оборони та іншого призначення – для розміщення та експлуатації основних, підсобних і допоміжних будівель та споруд підприємствами, що пов’язані з користуванням надрами» на категорію земель «землі житлової та громадської забудови – для будівництва і обслуговування багатоквартирного житлового будинку». Відповідно до ч. 4 ст 24 ЗУ «Про регулювання містобудівної діяльності» зміна цільового призначення земельної ділянки, яка не відповідає плану зонування території та/або детальному плану території забороняється.

 

Питання 79 «Про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у зв’язку із зміною цільового призначення»

П. 1 проекту рішення затверджується колективному підприємству «Хмельницька меблева фабрика» проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки по вул. Старокостянтинівське шосе, 26 площею 6834 м 2 кадастровий номер 6810100000:01:005:0433 у зв’язку із зміною цільового призначення з «для розміщення та експлуатації основних, підсобних і допоміжних будівель та споруд підприємств переробної, машинобудівної та іншої промисловості – землі промисловості, транспорту, зв’язку, енергетики, оборони та іншого призначення» на “для будівництва та обслуговування будівель ринкової інфраструктури (адміністративних будинків, офісних приміщень та інших будівель громадської забудови, які використовуються для здійснення підприємницької та іншої діяльності, пов’язаної з отриманням прибутку) – землі житлової та громадської забудови”. Земельна ділянка відноситься до зони промислових підприємств, а тому прийняття запропонованого проекту рішення не відповідає плану зонування території м. Хмельницького, а тому порушуватиме ч. 4 ст 24 ЗУ «Про регулювання містобудівної діяльності».

 

Питання 80 «Про надання згоди на відновлення меж земельних ділянок в натурі (на місцевості)»

У п. 9 Додатку мова йде про ТОВ «Євро-Трейд», серед засновників якого є Жанна Коліщак (20 %), що є родичкою депутата ХМР. Під час розгляду цього питання на засіданні комісії з питань містобудування, земельних відносин та охорони навколишнього природного середовища депутатом було заявлено про конфлікт інтересів.

Питання 81 «Про поновлення договорів оренди земельних ділянок шляхом укладання додаткових угод, внесення змін в рішення сесій міської ради, договори оренди та зміну коду КВЦПЗ земельних ділянок»

У п. 1.1 проекту рішення мова йде про зміну коду КВЦПЗ земельної ділянки по вул. Мирного, 22, площею 4008 м 2 кадастровий номер 6810100000:17:001:0016, згідно класифікації видів цільового призначення земель з «03.07 – для будівництва та обслуговування будівель торгівлі» на «02.10 – для будівництва і обслуговування багатоквартирного житлового будинку з об’єктами торгово- розважальної та ринкової інфраструктури» відповідно до поданого клопотання товариства з обмеженою відповідальністю «Будівельний Альянс Інвест». Відповідно до ч. 4 ст 24 ЗУ «Про регулювання містобудівної діяльності» зміна цільового призначення земельної ділянки, яка не відповідає плану зонування території та/або детальному плану території забороняється.

ТОВ «Будівельний Альянм Інвест» пов’язується із депутатом ХМР Андрієм Кветком, оскільки номер телефону цієї юрособи вказаний також і номер юросіб, засновником яких на сьогодні є депутат (+38 (038) 270-13-53, ТОВ «Заріччя Центр», ТОВ «Заріччя-2008» та ПСП «Подільське зерно»).

 

Питання 82 «Про поновлення договорів оренди земельних ділянок шляхом укладання додаткових угод, зміну коду КВЦПЗ земельних ділянок, надання згоди на укладання договору суборенди земельної ділянки та дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки»

У п. 1 проекту рішення мова йде про ТОВ «Дельта-С», серед засновників якого є Судик Галина (37,5 %), яка разом із дружиною депутата ХМР Віталія Худецького зареєстрована за однією адресою, а тому ймовірно має родинні зв’язки.

Також пропозицією профільної комісії пропонується внести зміни в пункт 15 договору оренди землі від 15.12.2008 №040874200229, виклавши його в новій редакції: «Земельна ділянка передається в оренду для будівництва і обслуговування житлових будинків, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка).» відповідно до поданого клопотання ТОВ «Дельта-С». Відповідно до Публічної кадастрової карти ця земельна ділянка має цільове призначення – 02.01 для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка). Функціональне використання земельної ділянки не відповідає коду класифікації класифікатора.

У п. 1 Додатку 2 пропонується надати дозвіл на розробку проектів землеустрою щодо відведення земельної ділянки вул. Ранкова, 4/1 з метою передачі в оренду Галкіній Любові Іванівні для обслуговування приміщення бару з прибудовою та надбудовою. Пані є дружиною депутат ХМР. Під розгляду цього питання на засіданні профільної комісії депутат заявив про конфлікт інтересів. Варто також зазначити, що ця земельна ділянка знаходиться в зоні зелених насаджень загального користування.

 

Питання 84 «Про поновлення договорів оренди земельних ділянок шляхом укладання додаткових угод, внесення змін в договори оренди та зміну коду КВЦПЗ земельних ділянок»

У п. 1.2, п. 4, п. 6 мова йде про зміну КВЦПЗ із громадської забудови на житлову. Відповідно до ч. 4 ст 24 ЗУ «Про регулювання містобудівної діяльності» зміна цільового призначення земельної ділянки, яка не відповідає плану зонування території та/або детальному плану території забороняється.

 

Питання 85 «Про припинення права користування земельними ділянками, розірвання договорів оренди землі за згодою сторін та надання земельних ділянок в оренду фізичній особі, зміну коду КВЦПЗ земельних ділянок та внесення змін в договір оренди землі»

У п. 1, п. 3, п. 4, п. 5 йде про зміну КВЦПЗ із громадської забудови на житлову. Відповідно до ч. 4 ст 24 ЗУ «Про регулювання містобудівної діяльності» зміна цільового призначення земельної ділянки, яка не відповідає плану зонування території та/або детальному плану території забороняється.

Засновником ПП «ЛМД» є депутата ХМР (55,14 %). Під час розгляду питання на засіданні профільної комісії депутат заявляв про наявність в нього конфлікту інтересів.

За інформацією юридичного відділу земельна ділянка по ….вул. Мироного, 18/2 була отримана на умовах земельних торгів, а тому зміна умов договору призведе до порушення умов земельних торгів.

 

Питання 88 «Про надання фізичній та юридичним особам згоди на відновлення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості), дозволу на розробку технічних документацій із землеустрою щодо поділу та об’єднання земельних ділянок щодо інвентаризації земельної ділянки, внесення змін в рішення сесії міської ради, договору оренди землі та скасування пункту рішення виконавчого комітету»

У п. 1 мова йде про ТОВ «Мега-Танс», засновником якого на 50 % є депутат ХМР Руслан Афійчук. Під час розгляду питання на засіданні профільної комісії депутат заявляв про наявність в нього конфлікту інтересів.

 

Питання 96 «Про надання згоди товариству з обмеженою відповідальністю «Будівельна компанія Дністер ХХІ» на безоплатну передачу в комунальну власність територіальної громади міста мережі водопостачання та зменшення розміру пайової участі у розвитку інженерно–транспортної та соціальної інфраструктури міста»

У проекті рішення мова йде про ТОВ «Будівельна компанія Дністер ХХІ», засновницею якої на 100 % Ірина Регула. Ця юрособа пов’язується із депутатом ХМР Андрієм Кветком, оскільки номер телефону цієї юрособи вказаний також і номер юросіб, засновником яких на сьогодні є депутат (+38 (038) 270-13-53, ТОВ «Заріччя Центр», ТОВ «Заріччя-2008» та ПСП «Подільське зерно»).

 

Питання 103 «Про надання згоди товариству з обмеженою відповідальністю «Євро–Трейд» на безоплатну передачу в комунальну власність територіальної громади міста мереж водопостачання, напірної  каналізації, самопливної каналізації та каналізаційної насосної станції та зменшення розміру пайової участі у розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури міста»

У проекті рішення мова йде про ТОВ «Євро-Трейд», серед засновників якого є Жанна Коліщак (20 %), що є родичкою депутата ХМР. Під час розгляду цього питання на засіданні комісії з питань містобудування, земельних відносин та охорони навколишнього природного середовища депутатом було заявлено про конфлікт інтересів.

 

Отже, як свідчить проведений аналіз, у стінах Хмельницької міської ради продовжується практика недотримання законодавства про доступ, а також продовжується практика “зміни цільового призначення” земельних ділянок просто-напросто через прийняття рішень.

Редакція сайту не впливає на зміст блогів і не несе відповідальність за думку, яку автори висловлюють на сторінках "Незалежного громадського порталу"

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Альона Береза

Альона Береза

Громадська діячка, регіональна представниця ІМІ у Хмельницькій області, голова ГО "ЖАР"

Один коментар

  1. Кветко как всегда нарезал для своего бизнеса участки для многоэтажек!

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.