Антимонопольний комітет на три роки забанив участь у тендерах двох підприємств екс-депутата Лейві

Хмельницьке обласне територіальне відділення Антимонопольного комітету України оштрафувало ПАТ «Теофіпольський цукровий завод» та ТОВ «Україна – 2001» (смт Теофіполь) загалом на 272 тис. грн за антиконкурентні узгоджені дії шляхом спотворення результатів торгів.

За інформацією прес-служби відомства, товариства у березні 2017 року узгодили дії під час проведення відділом освіти Теофіпольської районної державної адміністрації процедури відкритих торгів щодо закупівлі брикетів з відходів сільськогосподарського виробництва.

Аналіз документації конкурсних торгів засвідчив узгоджену поведінку товариств під час підготовки та участі в торгах. Учасники подали однаково оформлену документацію, хоча такі особливості оформлення не були передбачені Замовником та не встановлені державними чи іншими стандартами. ТОВ «Україна – 2001» не подала низки документів взагалі. Учасники закупівель є пов’язаними особами, між  ними існують цивільно–правові відносини, зокрема, укладені договори поставки.

Комп’ютерне обладнання, з якого здійснювалась реєстрація обох учасників, вхід до кабінету учасника та інші дії, пов’язані з подачею заявки, документів  на участь у процедурі закупівлі фактично знаходилось за юридичною адресою ТОВ «Україна – 2001».

Переможцем торгів стало ПАТ «Теофіпольський цукровий завод».

Відповідно до чинного законодавства, ПАТ «Теофіпольський цукровий завод» та  ТОВ «Україна – 2001» не братимуть участь у державних закупівлях протягом 3 років.

За даними аналітичної системи YouControl, засновниками ТОВ «Україна 2001» є естонська «ВЛ Нордік трейд» та мешканці Теофіополя Олександр Камінський та Олег Лейві. Кінцевим бенефіціаром записаний депутат Хмельницької обласної ради VI скликання від ВО “Батьківщина” Вадим Лейві.

Також до групи компаній ТОВ «Україна 2001» входить Теофіпольський цукровий завод — один з найбільших виробників цукру в Україні.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.