Олександр Корнійчук: «Області, як вотчини, ніхто нікому не роздає»

Олександр Корнійчук з 2016 року очолює Хмельницьку ОДА. До цього займався підприємницькою діяльністю, був народним депутатом  України від партії «Удар». З наближенням чергової президентської виборчої кампанії в області активно стали поширюватись чутки про його можливу відставку. Власне, це й стало приводом для зустрічі, аби не тільки підбити певні підсумки, а й з перших уст почути, що чекає область у найближчому майбутньому.

— Олександре Олександровичу, на останній сесії обласної ради було прийняте рішення про вивішення червоно-чорного прапору на адміністративних будівлях. Ваше ставлення до цього рішення?

— Рішення про використання червоно-чорного прапора на знак вшанування пам’яті Героїв національно-визвольних змагань було компромісним. Сесія була бюджетною, розглядалися важливі для області питання, тому блокувати їх рішення через дискусії про символіку прапора, вважаю, було недоцільним. Ми пішли на компроміс, тим самим не давши зірвати голосування по бюджету області.

Разом з тим, я проти методів, яким чином було прийняте рішення на сесії. Не може бути нав’язування думки однієї політичної сили більшості.

Що стосується використання червоно-чорного прапора на адміністративних будівлях, то, переконаний, компетентне рішення з цього приводу має висловити Український інститут національної пам’яті. У нас є державний прапор, який висить на адмінбудівлях. Цього, вважаю, достатньо.

Олександр Корнійчук і Михайло Загородний. Фото Віталія Тараненка

Олександр Корнійчук і Михайло Загородний. Фото Віталія Тараненка

— Ви очолюєте Хмельницьку ОДА уже два роки поспіль, що досить немало, як для сьогоднішніх реалій. Якого досвіду набули за цей час?

— Робота керівника ОДА – це процес постійної комунікації. Комунікації з людьми, котрі приходять до тебе на прийом, з депутатами усіх рівнів, керівниками підприємств, інвесторами тощо. Я пишаюся, що сьогодні, не дивлячись на різні політичні сили, у нас є хороший діалог та співпраця з депутатами обласної ради. Саме завдяки добре налагодженому процесу комунікації, ми находимо компромісні рішення, маємо позитивний результат. Тому, вважаю, що це мій головний досвід за цей час.

— Якими здобутками особливо пишаєтесь?

— За два роки роботи є що згадати, реалізовано цілий ряд важливих для області та життя людей проектів. Сьогодні Хмельниччина за рейтинговими показниками соціально-економічного розвитку у десятці по Україні. Ми вперше за роки незалежності приділили увагу масштабному ремонту автодоріг місцевого значення. Сьогодні проводимо тендери, та будемо бачити, хто та як буде виконувати ці роботи. Головне спрямування – зробити якісний під’їзд до шкіл, медичних закладів, закладів соціальної сфери. Цього річ маємо в планах розпочати будівництво обласної дитячої лікарні, реконструкцію онкологічного і кардіологічного диспансерів. Плануємо завершити 2 школи. Це у селі Залужжя Білогірського району, де діти вчаться в приміщеннях ще 19 століття та у селі Корчик Шепетівського району, де учні вкрай потребують нового приміщення.

— Щодо доріг, болісним питанням залишається використання важковагової техніки, яка розбиває щойно відремонтовані дороги. Ми, по суті, ходимо по колу. Чи є вихід з цієї ситуації?

— Законодавчо вирішити це може лише Верховна Рада. Якщо буде встановлена жорстка відповідальність, то проблема вирішиться. Нині маємо в області чотири пересувних комплекси для зважування автівок, але масштабно це не вирішить питання. Відсутність законодавства та унеможливлення покарання – ось головні чинники такого недбайливого ставлення до автошляхів. Користуючись нагодою, звертаюсь до власників підприємств, котрі за специфікою роботи використовують важковаговий транспорт: не допускайте перегрузу, бережіть дороги, адже це наші з вами податки, які можна було б спрямувати на важливі соціальні проекти.

Повертаючись до питання про здобутки, хочу сказати, що область перестає бути сировинним придатком. Заходять серйозні виробники, це і завод з переробки сої в Адамполі, який забезпечить громаді понад 200 робочих місць, регулярні надходження від ПДФО та земельного податку, а також стане драйвером розвитку довколишніх територій. Це і корпорація «Кернел», яка розширює виробничі потужності за рахунок будівництва у Хмельницькій області найбільшого в Україні заводу із переробки олійних культур (соняшник, рапс, соя). Планова річна потужність підприємства складатиме 1 млн тонн насіння соняшнику. Місцем реалізації масштабного інвестиційного проекту обрано Старокостянтинівський район Хмельницької області на базі діючого елеватора «Кернел».

Нині йдуть перемовини про реалізацію ще одного масштабного аграрного проекту на Хмельниччині.

Область стала цікавою для потужних інвесторів і це радує.

Важливі кроки зроблено для енергонезалежності. Побудовано сім сонячних електростанцій, працює на вироблення енергії з біогазу Теофіпольський цукровий завод, запускаємо котельні на альтернативному паливі, тощо.

Фото Віталія Тараненка

Фото Віталія Тараненка

— З огляду на здобутки, на те, що Ви активний учасник майдану, революції гідності, і будучи народним депутатом поставили свій підпис за розпуск попередньої Верховної Ради, не можу не задати питання, котре останнім часом активно обговорюється подолянами у соцмережах. А саме те, що Президент, напередодні виборів, має намір віддати крісло голови ОДА представнику бізнес-групи Олександра Гереги. Наскільки подібний сценарій реальний?

— Так, я пишаюся тим, що я учасник Революції Гідності. На своїй посаді та своїми діями показав, як впроваджувати реформи та результативно працювати на громаду.

Думаю, що роздавати вотчин ніхто нікому не буде. З перших днів мого призначення я постійно чув про те, коли ж мене мають звільнити. Це президентська вертикаль. Бачення і стратегію Президента я поважаю. Моя команда згуртована, працює і ми готові з досить хорошими показниками йти в чергову виборчу кампанію.

— Люди кажуть, що у представників бізнес-групи Олександра Гереги також є досвід роботи з виборцями через систему бонусів, що дає їм потрібний результат?

— Можливо, але ми ж не за це стояли на Майдані. Ковдри і рушники в Європу нас не заведуть. Я, як багато інших людей, був на Майдані за своїми переконаннями, ризикуючи багато чим. А хтось просто відсидівся, зберігаючи свій бізнес. Цього ж не заховаєш.

В силу своєї незалежності та рівновіддаленості від різних бізнесових груп, я, керуючи ОДА, можу знаходити спільну мову з різними людьми, що йде на користь спільній справі. Ми (маю на увазі себе та мою команду) ні на кого не давимо, намагаємося знайти компроміси, допомагаємо.

— Хмельниччина традиційно і по праву вважається аграрним краєм. Ваше бачення перспектив вирішення ключового для селян земельного питання?

— Ефективне використання державних земель ми бачимо через аукціони та конкурси по землі, які проводить Держгеокадастр. Вже сьогодні є значні надходження податків до бюджету,  прозора процедура. Завдячуючи цьому, є прецедент в області коли за гектар землі орендар платить 20 тисяч гривень. Якби кожному селянину платили таку плату,  або хоча би на рівні  500 доларів у грошовому еквіваленті, то багато соціальних проблем на селі би зникло.  Це, до речі, європейська практика. Я думаю, нашим аграріям це цілком під силу. Інше питання, що не має такого бажання.

Вважаю, що основою українського аграрного сектору має бути фермер. Є яскраві приклади європейських країн, де фермерські господарства забезпечують населення якісною та конкурентною продукцією. Так має бути й в Україні.

— Як оцінюєте якість процесів децентралізації в області?

— У нас хороші робочі контакти з головами ОТГ, мерами міст обласного значення. Є загальне спільне розуміння робочих процесів, проблемних питань. Сьогодні ми по впровадженню реформи децентралізації одні з перших в Україні.  Це стосується як кількості, так і якості, спроможності територіальних громад. За 2 роки освоєно майже 384 мільйони гривень, маємо 400 реалізованих проектів. Крім того, уже розпочато процес передачі земель в комунальну власність по 4 ОТГ. Тобто громада зможе самостійно розпоряджатися землями сільгосппризначення , що знаходяться на їхній території. Одним словом, в області налагоджена співпраця влади, громади та бізнесу.

Незалежний громадський портал

 

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 40

 1. Уявляю скільки Корній заплатив автору, за таку солодку брехню. ))) Мабуть разом на майдані стояли, тільки не відомо на якому )))) Чи може я помиляюсь і його все ж таки хтось бачив на майдані???)))

  • А тебе хто бачив? Зато всі добре бачили, як симчишин, сабій і ще з десяток хмельницьких сволотівців відсиджувались в профспілках під час штурму майдану

 2. а тараненко бачу по статтях лиже сраку як одим так другим..бо хто зна хто переможе в боротьбі за область

  • Шановний кузьміч, майте повагу!!! Хоча для вашого обмеженого світогляду це справа нереальна! Таким рабам із совком в голові місце якраз в совку! Де один вождь і одна партія! Поки в усьому нормальному світі реально є можливість говорити усім політичним силам

  • Йой! А шо то є?! Віталік виконав свої обов’язки журналіста і надав майданчик для всіх політичних сил, а не лише кормільцям-сволотівцям!!! Якто тепер ці своодівці переживуть????

 3. Про дороги розсмішив. Проїдь до Летичева. Там вже не ями, а окопи і катакомби.

  • Слухайте, так без питань, берете і пишете скаргу офіційну, що дорога в поганому стані, що минулого року її робили., І що ви вбачаєте у діях підрядників злочинні дії

  • Нє, ну добре, що відремонтована в жовтні 2017 року вулиця Свобода вибилась ямами, що вулиця Мазура поповзла. Добре, що ніхто не бачить, як в місті крадуть на дорогах.

   • Місто місцеве і самоврядне і самостійне.

    • То картавому і компанії красти можна, да? Чи як то зветься?

     • Картавому можна, он что зря лохам на майдане все уши пролапшил!

   • ямы в Хмельницком ужасные, народ их называет ямы-картавки. А власти что- нагонят техники, сделают ямочный ремонт, деньги потырят, а народец будет кормлен зрелищем “мер працюе”. Всем хорошо-власть украла деньги и получит рейтинг, народ насмотрится на великий масштаб работ.

 4. Ну так нормально він говорить… Наче толково… Чого до нього чіпляються?

 5. Корнійчук стояв на майдані і возив багато продуктів туди. Ризикував сильно то правда.

 6. Займитесь чем не будь полезным.Корнийчук норм мужик!

  • Підлабузникам які співають пісні “геніальному” керівнику Корнійчуку , і живуть на іншій планеті, нагадую, що 77 % українців НЕ довіряють владі, в тому числі і Корнійчуку, який є частиною цієї, всім цивілізованим світом визнаною КОРУМПОВАНОЇ влади! 55 % молоді України мають намір найближчим часом покинути Україну в якій керують такі Корнійчуки! Вони так ефективно керують, що нам кожний день стаєвсе краще жити, завдяки цьому населення Хмельницької області стрімко зменшується, і за прогнозами ООН до 2100 року населення України зменшиться на 37 %! Слава Корнійчуку! Слава народній владі!!!

   • Нам нав’язують тільки негатив. Треба щоб ми всі пересварились і ненавиділи один одного. Кому це вигідно? Ідеальних людей немає ніде як і немає країн де живуть одні негідники. А нам нав’язують думку, що навколо одні негідники, що все пропало. Попрацював в Польщі, там теж далеко не ідеально і теж молодь за кордон тікає.

   • От цих 77% голосують за гречку і ковдри, щоб потім своїх дітей відправляти на заробітки до пана. Цих 77% живуть так, наче завтра не треба жити їхнім дітям і онукам. За тимчасову невеличку вигоду вони продали країну. Саме безсвідомість, байдужість і робить країну непридатною для життя. Але головне, що прапор повісили криваво-чорний…

   • Та я вже чекаю – не дочекаюся, коли все це бидло звалить з Украйни. Від арміі одкошують, податки не платять, зате дорогу -дай, субсидію – дай, пенсію – дай, безплатну лікарню – дай. Нехай валять в свою срану Польшу, тут вони другий сорт, там будуть тратій.

 7. З реального – в область затягує бізнес.
  А це робочі місця, податки. Я щось не дуже пам’ятаю, щоб хтось за останні 10 років намагався щось зробити для розвитку великого бізнесу в області. Тому поки від мене йому особистий плюс в карму.

 8. Це добре коли губернатор знає всі питання і робить добрі справи. А то тільки про чорноту і негатив всі розказують. А як в гості підеш то столи гарно накриті. Є ж і добро.

 9. Тараненко продався Корнєю і БПП. Ганьба!!!!

  • В чому тільки Тараненка не звинувачували? Хочеться в людях бачити краще, а не підозрювати тільки в поганому. Так і світ і люди стануть кращі.

 10. Генетично закладено що україніці не люблять владу, це не змінити нікому. Але як би там не було Корнійчук є гарний керівник, який знає що робить і робить це добре. І які б дурниці не писила деякі особи Корнійчук був на майдані і дуже багато ресурсів на нього витратив. Тому я вважаю що якщо Порошенко вирішить його змінити на посаді це буде виликою помилкою.

 11. То виявляється Корнійчук революціонер???Майданіст так би мовити. З його слів тепер стало зрозуміло , що саме його підпис став вирішальним в розпуску “старої” ВРУ ,а не смерть Героїв Небесної Сотні. Виявляється корупції в області нема. Скупки підприємств людьми губернатора також немає (той же ПГК).Свинячу голову ніхто йому не носив до кабінету???Вимогу оновлення керівництва департаментів і управлінь ОДА виявляється з його слів він виконав на 100%, хоча він не замінив нікого з часу свого призначення. Рейтинг покращився області сам собою , так би мовити “вопреки” , а не завдяки і вирішальним стало в покращенні рейтингу аграрне “лобі”,а не робота губернатора. Гебурнатор в цілому шукає де б підзаробити . Дороги це хороший заробіток ,от і “кинулися” фінансово в дороги , тим більше що тепер є обласна структура ,яка підпорядкована безпосередньо ОДА. Це не наш губернатор випадково рік назад “бекав” і “мукав” під час коли йому задавали запитання депутати обласної ради????Ну професіонал і революціонер одним словом…А от критикувати він мастак і то через ЗМІ , бо тоді сформулювати його думки може прес-секретар , а у відкритих публічних місцях сформувати свою думку і головне виразити її на загал губернатор не може , от і приходиться громадянам тільки догадцватись чого хоче губернатор і яка його думка із того чи іншого приводу.

  • Ну куди ж ми без яду і заздрісної жаби? А ви ідеальний? Скільки місць робочих створили, як і яку зарплату платите, податки? Як допомагаєте людям? В кожному є добро і зло. Питання в тому чого більше.

  • Перехід на особистісні образи та спекулювання фізичними недоліками іншої людини, показує передусім рівень того, хто це робить, а не того над, ким пробують знущатись.

  • Так-так, позорити область на російських пропагандистських каналах тож реальне покращення для кожного хмельничанина!

  • Країна почне жити краще коли до кожного дійде що рівнень життя громадян залежить не від Корнійчука чи ще когось з керівників, а від самих людей. Одні для того щоб прийти до влади розповсюджуть несусвітню брехню, інші її підхоплюють і розповсюджують і при тому ні ті ні інші нічого не роблять! Як давати хабарі докторам, поліцейським, чиновникам то вони то можуть, але винен в тому що є корупція в області -Корнійчук!?

 12. Тільки людина починає чесно працювати, як знаходяться люди, які в житті нічого не зробили, що поливають губернатора брудом. Я вважаю,що це пишуть недобиті януковичі. Корнійчук за власний кошт возив людей на майдан. Я там була і не один раз бачила його команду. Ще нам не хватало відати Хмельниччину Герезі.

 13. О.Корнійчук активно не впливає на область. Може так і краще для бізнесу області.

 14. Новина дня. Сьогодні СБУ і Генпрокуратура на хабарі взяла друга і поплічника Корнея Окунєвича Сашу. Окунь був помічником нардепа Корнея, потім за квотою УДАРу Корней поставив його замом в Шепетівську РДА. Коли Корней прийшов на посаду губернатора, то перетягнув свого дружбана Окуня в Упраління Держпраці, де хлопці добре бізнесували.

 15. На високій посаді завжди є велика купа друзів, всяких.

 16. Засрана джинса. Автор підлабузник.
  Корнійчук жирний злодійкуватий совок.

  • Яка ви зла, недобра і невихована людина. Заздрість поганий порадник.

   • про що ви говорити, стаття дійсно заказна, враховуючи що вже удалили статтю Шинковича…

    • Слухайте, хто кого і куди вилаляв? Є новина про шиньковича, але, як на мене, та редактора сайту, новина про дерибан військової частини важливіша! І чому саме шиньковича забрали? Бо він там 6 днів висів? Мало? Чи всі маємо любоватись його спитою мордою, бо ви у нього на зарплаті сидете? І мозку не вистачає на більше, ніж на тупі образи?

 17. Досварилась і доненавиділась Україна до самого краю

 18. Мабудь нікому не буде новиною, що Корнійчука в крісло привели його покровитель та його хоча й не велика, але дось амбіційна та потужна команда. Покровитель у нього так і залишився, а команда його чому так швидно “розсмокталась”? Особисто знав там не одну порядну людину. Тепер у Корнійчука нові друзі і нова команда: команда колишніх смоктальників з державного корита. То хто він?

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.