Активіст, якого взяли на хабарі, вимагав покарання для заступника прокурора області за службове підроблення

Хмельницький активіст Михайло Хабаль, якого разом із Артуром Кутеєм правоохоронці викрили на вимаганні та одержанні 10 тис. дол хабара, домагався покарання для заступника прокурора Хмельницької області Олександра Мартинюка.

Про це сказано в ухвалі Хмельницького міськрайонного суду від 14 березня.

Позивач вважав, що прокурора Мартинюка варто притягнути до відповільності за ч.1 ст.366 КК України (“Службове підроблення”). Суть у тому, що в постанові про продовження строку досудового розслідування від 01.11.2017 року у кримінальному провадженні №12017240000000197 говориться, що Хабаль є членом громадської організації «Хмельниччина. Самооборона і контроль», хоча насправді він ніколи не був членом даної організації.

За зверненням Хабаля старший обласної прокуратури навіть зареєстрував відповідне кримінальне провадження, однак 28 лютого закрив його через відсутність в діях заступника прокурора складу кримінального правопорушення.

У матеріалах справи наводився лист-відповідь керівника ГО «Хмельниччина. Самооборона і контроль», який зауважив, що ані Хабаль, ані Кутей ніколи не входили числа членів громадської організації.

Слідчий суддя Олександр Сарбей наголосив, що висновки слідчого, викладені в оскаржуваній постанові, відповідають вимогам закону та ґрунтуються на матеріалах справи. Водночас скарга Хабаля не знайшла підтвердження фактів порушення слідчим вимог КПК України при прийнятті рішення про закриття кримінального провадження, а тому скарга не підлягає задоволенню.

Як писав НГП, 6 вересня 2017 року прокуратура Хмельницької області, ВБКОЗ Управління Служби безпеки України в області викрили Михайла Хабаля та Артура Кутея, які вимагали кошти у місцевого забудовника. Мова йшла про 10 тис. дол за не створення перешкод у веденні будівельного бізнесу.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментарів: 4

  1. Хабаля потрібно садити не в тюрму, а в Скаржинці!

  2. у него справка с которой не берут даже в дурдом

  3. Хабаль як Хабаль, добре що такі ще
    є….а от проститутка Тараненко правду ніколи не пише.)))

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.