Процес оптимізації шкіл Хмельниччини тільки розпочинається – Фасоля

На Хмельниччині 30 шкіл знаходиться у різній стадії оптимізації (частина з них призупинила роботу, частину закрито через брак учнів).

Про це заявив директор департаменту освіти і науки облдержадміністрації Олег Фасоля на засіданні комісії з питань бюджету.

“Мене тішить те, що у більшості випадках вдалося переконати місцеві громади і їхнє керівництво, що школи існують не для вчителів, а для дітей. Тому органи місцевого самоврядування більш прагматичніше підходять до створення нових навчальних закладів”, – наголосив він.

Фасоля навів статистику, яка ілюструє велике бюджетне навантаження на утримання вчителів на фоні різкого закриття шкіл. Так, у 1991 році в області діяло 1604 загальноосвітні заклада, в яких навчалося 207 тис. школярів. Навчальний процес здійснювало 18,2 тис. педагогів. Станом на 2018 рік у Хмельницькій області працює 730 навчальних заклади, де одержують знання 129 тис. учнів. У викладацький процес залучено 17,9 тис. осіб.

“Процес оптимізації тільки розпочинається. Попри це найбільшим противником змін є саме вчитель. І якщо у рамках нової української школи не підготуємо відповідних спеціалістів, то не матимемо нової якості освіти”, – вважає Фасоля.

Як писав НГП, до 1 вересня 831 вчитель Хмельницької області пройде перепідготовку, відповідно до вимог нового державного стандарту початкової освіти.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментарів: 10

 1. Чернобрывые перестали кохаться?

 2. А закінчаться ці реформи (оптимізація) тоді, коли українці зовсім отупіють.
  А чи довго вже чекати?

 3. А що Фасоля робить крім того, що оптимизує школи, кодло під назвою Департамент освіти з його керівником давно потрібно Р-О-З-І-Г-Н-А-Т-И !!!

 4. В Радянському Союзі давали ніби то знання, а радянську продукцію, вироблену тими хто отримував ці знання ніхто не хотів купувати, була неякісна. Всі шукали імпорт, зроблений за бугром.

 5. Знищують людей та державу!
  Цікаво! А скільки сучасних шкіл фасоля побудував?

  • Причому тут Фасоля ? Він діє по законам нашої держави і прокуратура за чим пильно стежит Якщо школа “2-3 ст. і вній навчається ше 26дітей, то фінансує держ, а якщо 25дітей, то фінансусує ОТГ. ОТГ не спроможне фінансувати цю школу( та в ній більше вчителів чим учнів). Зараз при державні підтримці на вчителів ОТГ фінансують тех працівників і ледь кінці з кінцями зводять. Тому держ.розпорядилась якщо ще 25 вони, 25 ОТГ. Якщо ОТГ не зможуть утримувати _- мають право оптимізувати. Питаня не до Фасолі, а до держави. Фасоля до речі дуже порядна, освідчена людина!

 6. А від того страдають тільки діти!

 7. Та ні від чого діти не страждають. Шкільний автобус завезе і привезе, зате дитина отримає знання якісні, а не від вчителя, що читає 8 предметів. В світі всюди так. Інше питання – що це за батьки такі, що не хотять своїм дітям дати якісні знання?

  • “…завезе, відвезе…”.
   То дороги немає (зал. переїзд кілька разів на рік закривали; ями; замітає і не чистять), то автобус зламається (ями ж), то бензіну не вистачає. Ато АТО … газ економлять, карантін (в 60-ті -:- 70-ті, коли я вчився, чомусь стільки карантинів не було).

 8. Фасоля розумний чоловік. І прогресивний. Хочемо жити в гарній державі, а розумних людей обзиваєте. Так не буває. Тих хто хоче змінити ситуацію на краще треба всіляко підтримувати, це дуже нелегко. Та й обзивають, як правило, люди, що нічого доброго не зробили, сичать від власної нереалізованості та непотрібності. Людина справи завжди об’єктивно оцінює працю інших.

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.