Освіта по-новому: 830 вчителів області пройдуть тренінги перед навчанням першачків

До 1 вересня 831 вчитель Хмельницької області пройде тренінги, відповідно до вимог нового державного стандарту початкової освіти.

Про це повідомив директор департаменту освіти і науки облдержадміністрації Олег Фасоля на засіданні комісії з питань бюджету у четвер.

Він зазначив, що в області працюють 36 сертифікованих тренерів, котрі виїжджатимуть у різні куточки Хмельниччини для перепідготовки вчителів.

“З 1 вересня цього року маємо одержати нове освітнє середовище. Воно передбачатиме відхід від принципів, коли всі діти сидять за партами в один ряд і дивляться тільки на вчителя. Повинна запрацювати повна свобода вчителя”, – наголосив Фасоля.

Посадовець зауважив, що уряд планує перерозподілити майже 1 млрд. грн субвенції між областями на перепідготовку освітян початкової школи. Зокрема, 40% буде направлено на навчально-методичне забезпечення, 20% – закупівлю комп’ютерної техніки, 30% – придбання меблів, 10% – на відрядження. Ці кошти надійдуть на Інститут післядипломної освіти.

Загалом, на Хмелбьниччині у 2018-2019 навчальному році пронозується набрати 883 перших класів.

Як відомо, Кабінет міністрів України на засіданні 21 лютого 2018 року затвердив державний стандарт початкової освіти.

Ключовими компетентностями затвердженого стандарту початкової освіти є вільне володіння учнями українською мовою, здатність спілкуватися на рідній мові, визначення простих математичних залежностей в навколишньому світі, формування допитливості, усвідомлення основ екологічного природокористування, оволодіння основами цифрової грамотності та інше.

Зазначимо, стандарт початкової освіти визначає базовий навчальний план із зазначенням дисциплін і необхідної для їх вивчення кількістю годин. Навчальні плани розроблені з урахуванням мови викладання та особливостей освітніх потреб у спецкласах та спецшколах.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.