Хмельницький готується до подолання радянської окупації: меню та реклама – українською мовою

Хмельницька міська рада має намір проголосувати за рішення про подолання наслідків радянської окупації в мовній політиці.

Відповідний проект рішення 7 березня опублікований на сайті міськради.

Депутатам запропоновано підтримати три ключові пункти запровадження мовної деокупації у Хмельницькому.

Фото "Радіо Свобода"

Фото “Радіо Свобода”

По-перше, запровадити у Хмельницькому, що мовою роботи, діловодства і документації всіх органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій комунальної форми власності, мовою офіційних оголошень і повідомлень є державна мова.

По-друге, на території Хмельницького всі назви установ, підприємств, організацій, вивіски, плакати, афіші, публічні повідомлення, рекламні оголошення та будь-які інші форми аудіо- і візуальної рекламної продукції, інформація для споживачів товарів та послуг виконуються державною мовою і на розсуд власника такої інформації, англійською та будь-якою іншою мовою, окрім мов країн-агресорів.

Зазначене правило не поширюється на дипломатичні установи та офіційні представництва міжнародних організацій розташовані в Хмельницькому. Знаки для товарів і послуг наводяться в господарському і публічному обігу у тому вигляді в якому їм надана правова охорона відповідно до закону в Україні.

По-третє, у всіх сферах громадського обслуговування громадян Хмельницького, при реалізації товарів і наданні послуг, першочергово використовується державна мова. Одночасно з державною мовою, на прохання споживача, суб’єкт господарювання може використовувати будь-яку іншу іноземну мову, для повного донесення інформації про товари та послуги, та для належного обслуговування споживачів.

У всіх закладах сфери громадського харчування обов’язкова наявність меню, виконаного державною мовою. При обслуговуванні відвідувачів, персонал зобов’язується пропонувати меню українською мовою і лише на вимогу відвідувача надати меню будь-якою іншою мовою (за наявності).

Окремо з цього приводу міська рада хоче звернутися до Головного управління Держпродспоживслужби в Хмельницькій області, аби те оперативно, у разі позитивного ухвалення рішення сесії, реагувало на будь-які порушення прав споживачів у мовному питанні. Більше того до порушників можуть застосовуватися адмінстягнення, передбачені статтями 155, 188, 244 КУпАП.

Як писав НГП, 25 січня виконком затвердив, що у Хмельницькому рекламні оголошення, вивіски, плакати, афіші, повідомлення та інші форми аудіо- і візуальної рекламної продукції повинні виконуватись українською.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментарів: 25

 1. Починати потрібно з самої влади.
  Коли в владних кабінетах, при зверненні АТОшників, багатодітних, при оформлені субсидій, при вирішенні дозвільних питань, питань роботи пасажирського транспорту та ін. звучить російська мова від посадових осіб, то про що можна говорити???

  • В Хмельницькому не звучить від місцевих чиновників російська мова. Хіба що в податковій або інших структурах, які безпосередньо підпорядковані Києву, від старих пердунів і пердуній можна почути “общєпанятний”.

   • в Хмельницком чиновники говорящие на украинском крадут не меньше

    • Можливо, але російськомовний чиновник злодій – це аксіома, ще й скотина на Москву озирається.

   • Я впевнений, що ти (Тамбовська наволочь) просто наволочь.
    А українську мову, історію, право …, я знаю набагато краще, ніж більшість таких “патріотів”, що неодноразово демонстрував, зокрема в НГП.
    Що б ви мали … для тотального розкрадання та нищення, як би це не створили саме ті “пердуни і пердуньи”.

  • То отзывайте всех кто говорит по русски с передовой и сами быстренько туда. А то сидите за компом штаны протираете, а за вас трусов воюют.

   • А ти там був, що ти ними прикриваєшся? Спекулянт смирдячий! Україномовних там більшість, угорськомовні, татаромовні, польськомовні теж воюють!

    • Для хамів не існує національностей. Хам він і є хам. Це я до тебе “Attila”, а то АТО ще не зрозумієшь.
     А ким, “Attila”, ти себе вважаєшь?
     Доречі, “Attila” “погано закінчив” і уся його імперія після його загибелі відразу розвалилася.

 2. Ребята, воруйте, но до маразма не доходите.

 3. Так і треба. Молодці

 4. Дебилизм.

 5. Мля, я оккупатор оказался. Уроды..

 6. Все правильно. В Росії говорять російською мовою, а не чужою. То чому ж ми ”штокаємо” нібито вчора приїхали в Україну.

  • Мои предки здесь живут еще с тех пор, как никакой Украины еще не было. И работал я на ней всю жизнь. Тебя суку растить помогал. Может сам свалишь?

   • твої предки приперлись сюди дякуючи комунякам і ти сам паразит на тілі України, тому вали звідси до своїх кібеней, кацапура.

    • Прийде час, і цей “Онанімний” звалить … у Канаду чи …. А не встигне, то орендуємо у Росіїї шматок Колими і пошлемо його туди. Хай для України щось там здобуде (хоть щось корисне для України зробить та/чи відшкодує заподіяне).
     Доречі, згідноз чинним законодавством України вже є усі підставидля залучення його до кримінальної відповідальності за розпалювання міжнаціональної ворожнечі.

 7. Не подобається українська – спакувався і дременув звідси! – Ірина Фаріон

  • Не хочеш работать, а митинговать, горлопанить, едь в московию, там этого не хватает

  • Attila, хотілося б подивитися, як ви процитовану тут Фаріон будете вішати? Адже вона в свій час була комуністкою (сама Гордону призналася).
   Дуже цікаво: на якій гиляці; на якій мотузці; з милом чи ні; де, коли?

   • Не просто коммунисткой была фарион, а отличалась продвижением русского языка среди иностранных студентов!!!

 8. Скажите, а гестаповцы тоже заставляли украинцев говорить на гестаповском??

 9. А ще хай заборонять трансляцію промасковських радіо в маршрутках. Геть всілякі окей, наше, рускає, пятніца з хмельницького ефіру. Заставте маршрутчиків вимикати радіо. Ато їде воно, людей не чує, діджеї Хре..но..ві

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.