Центр Хмельницького обвішений червоно-чорними прапорами ОУН

У Хмельницькому на пішохідній вулиці Проскурівська з’явилися численні червоно-чорні прапори Організації українських націоналістів.

Відповідні світлини виклав у “Фейсбуці” хмельничанин Владислав Воєдило.

28661379_2003715616614230_6354350575199001862_n

28576955_2003715659947559_9066211898538983819_n

Нагадаємо, що 5 березня 1950 року спецслужби Радянського Союзу ліквідували керівника українського визвольного руху, головнокомандувача УПА Романа Шухевича.

Фракція ВО “Свобода” зареєструвала у Хмельницькій обласній раді проект рішення про використання червоно-чорного прапора ОУН на території Хмельницької області.

Зокрема, планується рекомендувати піднімати червоно-чорний стяг націоналістів біля адміністративного будинку Хмельницької обласної ради, а також на будівлях, у яких розміщуються органи місцевого самоврядування у певні дати, пов’язані із визначними подіями національно-визвольної боротьби та вшануванням пам’яті Героїв.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментарів: 34

 1. Історик, дослідник геральдики Андрій Гречило наголошує, що червоний і чорний не є кольорами Організації українських націоналістів та Української повстанської армії. Де-юре цей прапор ніколи не був закріплений за ОУН.

  «ОУН використовувала синій прапор з золотистим націоналістичним тризубом, де замість середнього зуба був поставлений меч, виконання відомого графіка Роберта Лісовського. У 1941 році, коли стався розкол ОУН, бандерівське крило, яке проводило збір у Кракові, серед різних постанов прийняло, що запроваджує інший організаційний прапор, він мав бути червоно-чорним, але було вирішено, що для цього має бути затверджена окрема постанова. Але, коли почалась війна, бандерівське крило попало у неласку до німців і легальної можливості використовувати цей прапор не було. Тобто, ця справа не була доведена до кінця», – розповів Андрій Гречило.

  Донині збереглось чимало графіки і гравюр, агіток і листівок, на яких зображено прапор ОУН (Бандери) у червоно-чорних кольорах, але на них завжди присутня емблема. Багато оунівців та упівців і не знали про існування червоно-чорного прапора, каже геральдист Андрій Гречило, бо не сприймали їх бандерівськими кольорами.

  «Частини ОУН, які перебували за межами України, використовували трикутний червоний прапорець з чорним хрестом».

  «Два кольори» у радянський час не забороняли

  Водночас, якби червоно-чорний прапор був пов’язаний з ОУН чи УПА, то навряд чи у 1964 році з’явилась пісня «Два кольори», яка стала популярною у радянський час, а у ній мова йшла про червоний і чорний кольори. Відтак їх не пов’язували у час масового психозу боротьби з українським буржуазним націоналізмом із повстанським рухом.

  Наприкінці 80-років минулого століття галичани почали використовувати на акціях не лише національний синьо-жовтий прапор, але й червоно-чорний.

  «Червоно-чорний прапор з двох смуг став символом протестної боротьби», – каже дослідник.

  Навіть організація ФАРЕ (футбол проти расизму в Європі) не має претензій до використання червоно-чорного прапора фанами під час футбольних матчів. До того ж ці кольори закріплені Міністерством юстиції за кількома політичними партіями в Україні, лише різні партійні емблеми.

  • Цитую вас чи згаданого вами Андрія Гречила:
   “У 1941 році, коли стався розкол ОУН, бандерівське крило, яке проводило збір у Кракові, серед різних постанов прийняло, що запроваджує інший організаційний прапор, він мав бути червоно-чорним, але було вирішено, що для цього має бути затверджена окрема постанова. Але, коли почалась війна, бандерівське крило попало у неласку до німців і легальної можливості використовувати цей прапор не було.”
   Тобто цим ви підтверджуєтє, що ОУН чи “бандерівське крило” ОУН по-суті працювало на на одного із 2-ох найтоталітарніших, найкривавіших, найзапекліших та найпідступніших диктаторів Європи – Гітлера (адже ніхто ж не повірить у те, що в той час це зібрання у Кракові могло статися без відома і контроля посіпак Гітлера).

   у

   • Доречі, сьогодні день смерті іншого такого диктатора І.Сталіна.
    Може “на вшанування” його/цього дня “з’явилися численні червоно-чорні прапори Організації українських націоналістів”?

 2. Предлагаю на день голубцов вывешивать флаг из семи цветов радуги, ну и на остальные праздники тоже должно быть всё во флагах согласно организации. В итоге будет не центр города. а новогодняя ёлка в баре голубая устрица.

 3. А коли день голубця ?

 4. в принципі , нічого поганого в цьому немає , це трагічні сторінки нашої історії . Тут . головне, щоб в місцевих нациків хронічного загострення не стало і ці прапори нац-визв руху одного з крил ОУН не висіли круглий рік . В країнах Європи найч зустрічаються на вулицях національні прапори поряд з місцевими муніц чи регіональними , на оф будівлях є прапори ЄС . Нам треба брати приклад з цивіл світу при цьому не втрачаючи власної самоідентичності

  • Нічого страшного крім того, що нами керують нащадки посіпак Гітлера (самі підтвердили, дивись вище).
   І що внаслідок здійсненої ними революції (вони назвали це революцією) ми живемо найпоганіше в Європі, в нас “відібрали” частину території і народонаселення, ГИНУТЬ ЛЮДИ, руйнуються створені попередніми поколіннями основні фонди.
   А так нічого страшного…

   • Доречі, сьогодні день смерті іншого такого диктатора І.Сталіна.
    Може “на вшанування” його/цього дня “з’явилися численні червоно-чорні прапори Організації українських націоналістів”?
    А так, нічого поганого.

   • А, так, крім твого псевдоінтелектуального звіздьожу є якісь пруфи? Ну, там, скажімо, рішення якогось Нюрнбергського трибуналу, наприклад? Чи, окрім факту, що Степан Бандера був в’язнем фашистського концтабору , у тебе немає жодної інформації про “співпрацю” Гітлера і Бандери?))))

 5. ЗАТВЕРДЖЕННЯ ТАКОГО ПРОЕКТУ СТАНЕ ЧЕРГОВИМ ПРОЯВОМ ДОСИХ ПІР НЕВИЛІКОВНОГО ДЕБІЛЬСТВА СВОБОДІВЦІВ І ТИХ, ХТО ЗА НЬОГО ПРОГОЛОСУЄ. НЕОБМІННО НАДРУКУВАТИ ЇХ ІМЕННА. АДЖЕ У ЯКІЙ КРАЇНІ СВІТУ ІСНУЮТЬ КІЛЬКА ДЕРЖАВНИХ ПРАПОРІВ? ПОДУРІЛИ ЗОВСІМ Й НАЗАВЖДИ.

  • Це угрупування сволоти вже навіть вихованих людей починає доводити до радикальних дій проти них. Безлад і махновщина цього угрупування вже давно вийшла за рамки здорового глузду. Це партія війни і розколу суспільства.

 6. на место бесноватых с красными тряпками, пришли бесноватые с красно-черными

  • А я ще наприкінці 2013-го писав, що нові “активісти” у своїх діях і методах нічим не відрізняються від більшовиків.
   А тепер, якщо дивитись об’єктивно, вже добре видно, що зиск / вигода від їх дій отримує Путін.

 7. Путенко, недобитий комуняка, стули писок і не пиши фігню.
  Шухевич воював ПРОТИ гітлерівців

  https://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%91%D0%BE%D1%80%D0%BE%D1%82%D1%8C%D0%B1%D0%B0_%D0%A3%D0%9F%D0%90_%D0%BF%D1%80%D0%BE%D1%82%D0%B8_%D0%BD%D1%96%D0%BC%D0%B5%D1%86%D1%8C%D0%BA%D0%B8%D1%85_%D0%BE%D0%BA%D1%83%D0%BF%D0%B0%D0%BD%D1%82%D1%96%D0%B2
  Боротьба УПА проти німецьких окупантів

  • Против Гитлера в Фюровской форме.У тебя явно с головой проблема.

  • Я не недобитий комуняка (Як може “комуняка” хулити більшовиків та Сталіна?). А ти не просто бовдур. Ти ворог України, її руйнівник. Як і всі твої спільники.

   • Навіть у цьому “гопницько/хамсьбкому” зверненні до мене (До Путенка) ти ж демонструєшь те, про що я писав (прямо “відлитий за зразком” більшовик чи нацист).

   • Ти просто бовдур осліплений свободівською пропагандою (ватник тільки свободівський). Навчись дивитись на події своїми очима, а не через очі главнюків в.о. “свобода”. Повір що за ці діяння будуть відповідати, тільки не главнюки, а одурачені як ти. Богу що таких невелика горстка.

 8. Укр ВІКІПЕДІЯ «Нахтігаль» (Нахтіґаль, нім. Battalion Ukrainische Gruppe Nachtigall[1]) — перший з іноземних легіонів Вермахту. Разом з «Роландом» був одним з двох легіонів (батальйонів), створених у Німеччині до початку радянсько-німецької війни. У легіоні були переважно українці[2][3]. Обидва легіони «Нахтіґаль» та «Роланд» були єдиними легіонами зі східних європейців, які брали участь у нападі на Радянський Союз із самого початку війни.

  Учасники легіону вірили, що німецька військова підготовка та досвід допоможуть їм у здобутті незалежності України[4]. Більшість учасників легіону після його розпаду в 1942 році стали провідними діячами в УПАЗа чотири дні до німецького нападу легіон «Нахтіґаль» був мобілізований до кордону. У ніч 23-24 червня, 1941 року легіон перейшов кордон в околиці Перемишля. Легіон воював як частина 17-ої армії проти радянських військ з 29 червня.
  21 жовтня 1941 року з учасників обидвох легіонів у Франкфурті-на-Одері був сформований 201-й Шуцманшафт-батальйон. На той момент в батальйоні нараховувалося 650 солдатів і старшин; командував українським формуванням майор Є.Побігущий, заступник командира — Р. Шухевич

 9. Роман Йосипович Шухевич розпочав війну у званні гауптштурмфюрера СС ( аналог капітану) а загинув у званні генерала – хорунжого УПА ЦЕ ІСТОРИЧНА ПРАВДА

  • По эти флагом ехали убивать украинцев

   • “УкрАинцев” – точно))) УкраЇнців це не стосувалося. Жаль, що укрАинцев мало вбили – лишилися і плотницький, і захарченко, і яник… ще лишилися.

 10. ВАТА в ХМЕЛЬНИЦЬКОМУ БІСНУЄТЬСЯ!!!!

  • Як видно, в т.ч. і з прапорів, недавньої, перейменувань тощо, біснуєтесь саме ви.

  • швондеры и голозадые горлодеры беснуются. победили флаги, теперь каждый столб в центре можно героем называть.

 11. Усе перемішалось в головах , краще б своему картавому прапор із зіркою Давида повішали

  • Картавому по-уй, баблишко народное пилится, народ патриотизмом кормится. все в порядке.

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.