Свободівці пропонують використовувати червоно-чорний прапор ОУН на будівлях влади Хмельницької області

Фракція ВО “Свобода” у Хмельницькій обласній раді виступила за використання червоно-чорного прапора ОУН на території Хмельницької області.

Про це зазначено у проект рішення, який винесено на чергову сесію облради 22 березня.

У проекті рішення сказано, що планується рекомендувати піднімати червоно-чорний стяг націоналістів біля адміністративного будинку Хмельницької обласної ради, а також на будівлях, у яких розміщуються органи місцевого самоврядування у певні дати, пов’язані із визначними подіями національно-визвольної боротьби та вшануванням пам’яті Героїв.

Загалом, свободівці нарахували 9 дат. Це – 1 січня (день народження голови Проводу ОУН — Степана Бандери), 3 лютого (створення ОУН), 5 березня (річниця з дня смерті генерал-хорунжого, головнокомандувача УПА Романа Шухевича), 21 травня (день пам’яті жертв політичних репресій), четверта неділя травня (свято Героїв), 14 червня (день народження полковника Армії УНР, команданта УВО, першого голови Проводу українських націоналістів Євгена Коновальця), 30 червня (проголошення Акту відновлення Української держави, день народження генерал-хорунжого, головнокомандувача УПА, голови Секретаріату УГВР Романа Шухевича), 30 липня (створення УВО), 14 жовтня (день захисника України, день створення УПА).

На знак вшанування пам’яті Героїв національно-визвольних змагань пропонується піднімати червоно-чорний прапор ОУН у траурному оформленні: до верхньої частини древка або флагштока прапора прикріплюється чорна стрічка.

Як відомо, Львівська облрада на засіданні 30 січня затвердила порядок використання революційного червоно-чорного прапора ОУН в області.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 27

 1. Да, і одразу всі економічні проблеми щезнуть, і життя покращиться!!!

  • Все має бути в балансі і економіка, і фінанси, і культура, і наука, і пам’ять. А це питання не економічне, а історично-культурне.

 2. правильне рішення

  • Эти исторические персонажи в большинстве своем, боролись за то, что бы слепить себе “княжество” получить “грамоту” на управление, и выжимать с украинцев ресурс на свое благо, и благо немецкого народа. Это адекватная оценка. Может кому то хватает “вони боролися за незалежнисть”, но это мало!!! Для Украины, для сегодняшней ситуации,когда идет полным ходом навязывание сомнительных “героев” в ущерб единству страны, мы имеем другую сторону -дача повода соседним государствам “предъявить” и начать практические действия на “распил страны ” Может хватит пока?

 3. про статтю 20 Конституції України не забули???)))

 4. На сьогоднішній день це саме пріорітетне питання для Хмельницької обласної ради? В нас єфективно триває боротьба з корупцією, зростає економіка та добробут громадян? Молодь перестала тікати з України? Лікарні нас добре лікують, а пенсіонери отримують гідну пенсію, та за тривалістю життя ми не займаємо останні місця в Європі??? Якщо так, то дійснообласній раді можна розглянути питання додаткоий прапор на державних установах!

 5. Моя держава – Україна і прапор у неї один – жовто-блакитний!

 6. Для нас не має великого значення під якими прапорами наша корупційна влада, і місцева в тому числі нас обкрадає!

 7. Мамцю рідна, ну довбні ж! Червоно-чорний прапор не є прапором ОУН! Це прапор ОУН (р) – революційної , ще її називають ОУН (Б)андерівська . Стягом ж ОУН, а згодом ОУН (М)ельниківська завжди був жовто-блакитний, він же був прапором УПА на момент її створення. Червоно-чорний прапор в дні 3 лютого, 21 травня, 4 неділя травня, 14 червня, 30 липня, 14 жовтня буде виглядати як вшанування пам’яті одних героїв та знущання над пам’яттю інших . Я не проти прапора, ОУН(р), чи не дай боже Свободи, але хлопці чому ж останнім часом за вас так соромно.

 8. У батька Махна був малиновий, то чому б такий теж не встановити ???

 9. Знавцю ст.20 Конституції: є таке поняття “усталені вирази” па вашему “устоявшієся вираженія” , жовто-блакитний росте з українськості , але Вам цього не зрозуміти.

 10. В дупу собі запихніть своїх псевдопатріотів націоналістів минуло або повивішуйте їх портрети у своїх трухлявих схронах. Для мене вони не те що не герої, вони – повні нікчеми, котрі у своєму житті нічого корисного не зробили. Янукович теж позував перед жовто-блакитним прапором і від того він що для когось якимось прикладом став? Війною і розколом суспільства може марити лише той кому це економічно вигідно! То коли ви вже нажретеся націоналістичні тварюки?

 11. свободівці все більше і більше схожі на окупантів за зовнішнім виглядом та методами роботи . Це угрупування насадженням здоровому суспільству своїх вигаданих героїв веде Україну до розколу . Самі натуральні агенти кремля.

  • Згідний на 100 %, адже, якщо аналізувати об’єктивно, користь від дій усіх цих “псевдопатріотів” за останні роки отримує Путін (як загальне поняття), а ні народонаселення України.

 12. Правильна пропозиція, враховуючи те, що польща намагається нам диктувати хто для нас має бути національний герой! Правильно роблять свободівці, тим більше на сході багато хлопців воюють під цим стягом.

  • Тебе не нравится что Польша пробует диктовать, а мне не нравится что ты пробуеш мне диктовать.

  • Шо за дурня! Вже й Польша, крім Россії і Путіна стала винна в тому, що в нас в державі скрізь повна срака, і корупція погірше ніж була при Януковичу!і

 13. Відносно червоно-чорного прапора, М-О-Л-О-Д-Ц-І підтримую, але це не є прапором ОУН, не буду занурюватись в полеміку, просто факт, всі знають що Рєпін малював свої картини та досить тонко підходив до їх так би мовити їх реалістичності. Прошу гляньте на картину “Козаки пишуть лист турецькому султану”, з ліва на право, перший прапор жовто – блакитний, другий – червоно-чорний, ВИСНОВКИ РОБІТЬ САМІ !
  https://i.io.ua/img_su/large/0040/35/00403518_n1.jpg

 14. сволота Хмельничини маскує під патріотичним соусом свою бездіяльність у гловні місії.. забезпечення добробуту громадян… поки хлопці чубляться за колір правора… сволота краде з кишені останню копійку..СЛАВА УКРАЇНІ. !!!!

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.