Вбивства людей і підпал хмельницького СБУ: за чотири роки слідство немає підозрюваних

Генеральна прокуратура продовжує розслідувати кримінальне провадження за фактами вбивства двох майданців, котрі сталася 19 лютого 2014 року біля приміщення Управління СБУ у Хмельницькій області.

Фото Віталія Тараненка

Фото Віталія Тараненка

Про це сказано у відповіді ГПУ на інформаційний запит.

Правоохоронці підозрюють військовослужбовців СБУ у перевищенні службових повноважень під час застосування вогнепальної зброї.

Фото Віталія Тараненка

Фото Віталія Тараненка

З самого початку справу вела військова прокуратура Західного регіону, яка 20 березня 2015 року закрила її проти колишнього начальника Управління СБУ Віктора Крайтора на підставі п.2 ч.1 ст. 284 КПК (“Відсутність в діянні складу кримінального правопорушення”).

Фото Віталія Тараненка

Фото Віталія Тараненка

18 січня 2017 року резонансну справу передали розслідувати спецдепартаменту Генпрокуратури. Наразі слідчі допитали понад 100 осіб, у тому числі очевидців з числа цивільних осіб, співробітників Управління СБУ і центрального керівництва. Крім цього, проводяться повторні судово-медичні експертизи потерпілих, експертиза відеозаписів, комплексна балістична експертиза, слідчі експерименти.

“Вживаються інші заходи щодо встановлення всіх обставин вчинення злочинів та осіб до них причетних”, – додали в ГПУ.

ГПУ

гпу2

Нагадаємо, що 19 лютого 2014 року кілька сотень мітингувальників з центрального Майдану вирушили під стіни Управління СБУ області. Внаслідок спроб проникути окремих активістів усередину адмінбудівлі співробітники СБУ застосували вогнепальну зброю. У результаті смертельне поранення одержала 72-річна Людмила Шеремет, яка згодом померла в лікарні.

Фактично ця подія спричинила подальшу ескалацію конфлікту. Група невідомих закидала будівлю “коктейлями Молотова”, що спричинило вигорання поверхів.

Ближче до вечора того дня від кулі загинув 21-річний Дмитро Пагор.

Згодом Президент удостоїв Шеремет і Пагора звання Героя України (посмертно).

У 2014 році керівництво Управління СБУ клопотало перед Хмельницькою обласною радою про виділення 20 млн. грн з бюджету для відновлення адміністративної будівлі, службового транспорту та зв’язку Управління. У жовтні було проведено тендер на капітальний ремонт будов і споруд спеціального призначення Управління СБУ загальною вартістю 8 млн. 499 тис. грн.

На цю ж тему читайте публікацію “То хто ж повів людей на хмельницьке СБУ? Реконструкція подій від майданівських лідерів”

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 13

 1. Чотири роки назад 18 лютого 2014-го року у багатьох містах України теж ходили (інколи під охороною міліції/поліції !?!) біснуваті натовпи, вигигикуючи (від слів ги-ги): «Москалів на палі, комуняків на гиляки…». Це я бачив своїми очима та чув своїми вухами (і це бачили та чули багато хто з вас). Це закінчилося відокремленням Криму та відомими подіями на Донбасі та Луганщині, тобто, по-суті – громадянською війною.
  Дуже цікаво – Чим це закінчиться на цей раз? І ще: Кому це вигідно (Путіну)? Хто це проплачує (певно теж Путін)?
  І ще дуже цікаво: Чи знають/розуміють наші «майдануті псевдопатріоти» на кого вони фактично працюють? Чи це їм зовсім нецікаво? Їм цікаво похуліганути і пограбувати, та ще при цьому – гроші отримати?

  • “Надцятий” раз: Насправді ніякої “революції гідності” (та і мети її робити) не було, бо ніхто не збирався змінити і не змінив суспільно-політичний та економічний лад в державі. Як був “дикий” капіталізм з олігархами при владі, так і залишився ще “дикіший” з “новими старими” олігархами. “Вор у вора дубинку украл”. А щодо гідності, то насправді був звичайний егоїзм, підступність та заздрість до тих, хто вже встиг більше них накрасти, основної частини т.з. “низової” складової цієї “революції” (галицько-волинського, люмпенського чи кримінального походження, або просто підкуплених чи залучених обманом або примусом), тобто тих, хто безпосередньо “хуліганив” на майданах (а насправді, суттєво порушував чинне тоді законодавство України, яке, до речі, не змінилося і на даний час). І цих людей, їхню підспудню (майже на рівні інтуїції) ницю мотивацію досить успішно використали ті, хто потім прийшов до влади. І це знову використовують ті, хто зараз хоче прийти до влади. А безпосередньою успішно роздмуханою “іскрою” було те, що Янукович “зруйнував” надію тих, хто думав, що після підписання відповідної угоди з Європою, можна буде відразу, або втекти туди в Європу (був обіцяний безвізовий режим; який зиск від нього ми вже побачили), або, нічого не роблячи, відразу добре «зажити» на Україні. Зрозумійте, що наслідком цієї “революції” якраз і є хаос, безлад та розвал України, як нації, яка тільки формувалася, так і самої держави, та загибель людей і основних фондів. Як видно з зубожіння основної маси нашого народонаселення не відбулася і т.з. “соціальна” революція. Тобто, насправді це була “революція негідності” за свободу “від здорового глузду”.
   Тепер вже добре видно, що єдиною революцією, яка у нас здійснилася, була кримінальна революція. І як казали апологети комунізма, ця “революція продовжується”. Це, а також “параліч” влади, добре ілюструють останні події у Києві.

   • Вогонь на ураження біля будівлі управління СБУ вартою був відкритий цілком законно та доцільно. Добре, що варта не злякалася оскаженілого натовпу та виконала вимоги відповідного статуту (який є Законом України, що чинний і зараз), і багато одиниць зброї та вибухівка (більше 20 тон) не попали в руки бандитів. А відповідати повинні ті, хто це спровокував.

    • Есть что то похожее в захвате, и блокирование помещений органов власти на Западной Украине, а потом на Донбассе. Есть Россия, есть условно Запад.Майдан в Киеве не выгоден россии, выгодный Западу. Если бы янык уничтожил Майдан, то вопрос- что ему надо было делать на Западной Украине, там где захвачены и спаленные органы власти, и где областные советы отказались признавать власть яныка? Наверное условно АТО. На границах ЕС(Польши, Венгрии..) началась бы АТО, что заставило вмешаться Польшу, и другие страны Запада. Это для россии очень хороший вариант, так как эти страны начали бы участвовать в путинском предложении сделанном им на саммите НАТО в Стамбуле. “Прикупь” получил бы Запад, а москалыки без особых трат денег и репутации сделали все что им нужно на Востоке Украины.

     • Т.з. “майдан”, тим чи іншим чином, був вигідний багатьом;
      Росії, що б нестабільну і неадекватну Україну не взяли в НАТО (там є відповідні вимоги) і ЄЕС та заишити собі Крим, з якого її вже витискали.
      Заходу, що б створити нестабільність біля кордонів Росії, при цьому звинувативши її в усіх гріхах, до кінця знищити економіку України та одночасно, нанести збитки економіці Росії.
      Тим, хто неконституційним шляхом захопив владу, що б прийти до влади.
      «Майданутим псевдопатріотам», що б похуліганути і пограбувати, та ще при цьому гроші отримати
      А може бути причиною ще і таке, про що знають тільки одиниці…
      Одне ясно точно – народонаселенню України він був зовсім непотрібний.

  • Так , перед законом всі повинні бути рівними (ст.24 Конституції України). Рівність перед законом -важлива умова існування правової держави. Отже , відповідати мають і ті хто привів людей , хто палив , хто бив вікна. А не назвати себе “Патріотом ” і цим виправдати себе за порушення закону .

   • А во уявляєте, якби судили горлапана, який на майдані розподіляв, хто куди йде. Чи скоробагатого, який трощив сбу?

 2. У державі , в якій не діють закони, можуть знайтися ПАТРІОТИ більш патріотичніші , ніж “Патріоти ” , яким теж закони не писані. Що тоді ? Так починається анархія!

 3. А хто зпровокував людей йти захоплювати СБУ тоді? Чи не Семчишин з Роховим? Отже хто вони? Правильно, – підбурювачі! І саме підбурювачі мають нести покарання в цьому… І настане час, що обов`язково понесуть…..

 4. Але без сумніву , люди які прийшли під СБУ і під Прокуратуру є патріотами України -не те що холуї Ядухи і Януковича, котрі сиділи тихо в засаді , а зараз розказують, як треба було робити. Справа ,яку розпочали люди в 2013 має бути продовжена зараз до повної очистко держави від проросійських покидбків.

  • Цей коментар писав не я. Ця провокація, коли якась … видає себе за мене, якраз і є яскравим прикладом підступних і підлих методів усілякої “сволоти” (тут я узагальнив).

   • Учора я випадково був свідком «ходи» у центрі міста (Хмельницького), яку знову охороняли наші правоохоронці. Вона була у центрі міста наприкінці робочого дня (в час пік), що (зупинилися тролейбуси, автобуси, маршрутки…) створювало перешкоди тим, хто вже добирався з роботи.
    Так от: Якщо це було актом вшанування загиблих на майдані / майданах українців, то чому «сволотівці» несли тільки свої «партійні» прапори (державних щось я не бачив)?
    Зразу виникає логічна відповідь: Таким чином вони просто хотіли «підняти» свій вже досить підупалий рейтінг (тобто – це було нічим іншим, як саморекламою), і саме для цього вини вибрали такий час.

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.