Хмельницький за день до транспортної реформи: мешканці Лісових Гринівців, в яких забирають маршрут, подумують про протести

Мешканці Лісових Гринівців Хмельницького району (населений пункт розташований за 7 км від Хмельницького – НГП) висловлюють обурення факту скасування сполучення між їхнім селом та обласним центром.

41-сайт

Про це “Незалежному громадському порталу” вдалося почути безпосередньо від людей.

Водій маршрутки №41 Аеропорт-Лісові Гринівці підтвердив пасажирам, що з 27 грудня цей маршрут припиняє існування. Реакція була різною: деякі з них заявили про можливе перекриття вулиці Старокостянтинівське шосе у Хмельницькому, щоб загострити увагу міської влади на вирішенні проблеми.

Окремі скептики-пасажири зауважили, що люди самі винні, бо утворили об’єднану територіальну громаду, тому тепер немає причин для нарікання.

Інформацію про те, що із 27 грудня працюватиме нова транспортна мережа у Хмельницькому, підтвердив на своїй сторінці у “Фейсбуці” заступник міського голови Андрій Бондаренко. Він зазначив, що схема не є остаточною, вона коригуватиметься в залежності від потреб хмельничан.

Як писав НГП, 28 листопада хмельницька влада провела конкурс на пасажирські перевезення у рамках запуску нової трансопртної мережі, яка стартує з початку січня 2018 року. Вона передбачає зникнення ряду маршрутів і зменшення кількості мікроавтобусів.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментарів: 35

 1. Что посеешь, то и пожнёшь!

 2. Насправді все дуже логічно та просто. Міська влада повинна забезпечувати функціонування транспортної мережі міста на підставі повноважень, визначених законодавством України.
  Ото ж: відповідно до цього законодавства повноваження влади будь-якої територіальної громади (в данному випадку громади міста Хмельницького) поширюються виключно на її територію. Тому, все що зараз зробила влада, це просто усунула порушення повноважень, які раніше були допущені попередниками.
  Що ж до самої проблеми сполучення Лісових Гринівців, чи інших сусідніх з містом Хмельницький територій, це питання можна вирішити дуже просто. Тільки от суб’єктом владних повновпжень щодо цієї проблеми є не місто Хмельницький і не територіальна громада Л. Гринівців (чи ще когось), і навіть не Хмельницька райрада чи адміністрація, а виключно обласна рада та ОДА, оскільки це проблема декількох територіальних одиниць ( міста Хмельницького, територіальних громад навколо нього та Хмельницького району).
  Яскравим прикладом “добросусідського’ існування двох різних транспортних систем є місто Київ та примикаючі до нього території Київської області. Там на рівні області, встановлено перелік маршрутів, що сполучають пристоличні міста та села з Києвом. Із Київською владою також погоджено зупинки на цих маршрутах по самій столиці . Конкурсні вимоги до перевізника та сам конкурс проводиться облдержадміністрацією. Таким чином виходить дуже зручний симбіоз двох транспортних систем в одному місті, правда обласні маршрути завжди дещо дорожчі ніж міські, що логічно, адже – відстані більші.
  Так само, можливо вирішити питання і у нас в Хмельницькому.
  Тому перш ніж проводити мітинги, чи щось вимагати, потрібно чітко розуміти: 1-ше – що?; 2-ге – чиї це повноваження?; 3-тє -яким чином це зробити.

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.