Мінус 45 маршруток. Хмельницький за крок до введення нової транспортної мережі

Конкурс пасажирських перевезень у Хмельницькому. якому передувало кілька судових процесів, переходить у фінальну фазу. На офіційному сайті міської ради вивішено 15 проектів рішень виконкому, який має ввести в дію розіграні маршрути під час самого конкурсу. Ймовірно, його затвердження відбудеться в останній тиждень грудня.

За підсумками голосування конкурсного комітету 28 листопада ТОВ «Рембуд-транс» визнано переможцем по 6 конкурсах із заявлених 9. При чому, лише по 1 конкурсу договір укладатимуть на 5 років. ТОВ «Хмельницьке таксі» перемогло у 4 конкурсах з 5 поданих, усі строком на 5 років. ФОП Марценюк переміг по 2 конкурсах із заявлених 3. Обидва договори будуть укладені на 1 рік. ФОП Мішин переміг по 2 конкурсах із заявлених 3. Обидва договори заключать на 5 років. КП «Електротранс» перемогло по 1 конкурсу із 2 заявлених.

рембуд-транс

 

хмельницьке-таксі

 

Марценюк

Мішин

Електротранс

“Незалежний громадський портал” проаналізував, що має змінитися вже 2018 року після запровадження цієї мережі перевезень. Якщо порівняти з блочною системою перевезень, яка діє з 2012 року і завершиться наприкінці грудня 2017-го, то кількість транспортних засобів повинна зменшитися на 45 одиниць.

Найбільше “вріжуть” 52-й маршрут «Катіон»-Ракове», на якому з Нового року їздитиме 8 замість 12 мікроавтобусів, а також №2 «вул. Північна – Ракове» – 8 при нинішніх 12-ти.

По три одиниці транспорту прибрали з маршрутів №20 «Завод “Катіон” – Автостанція № 1», №27 «Озерна – Ружична», №24 «СТ “Аліса” – Сілістра».

На два “пижика” менше випускатимуть перевізники на маршрути №№23, 29, 30, 32, 35, 54, 55.

Водночас влада вирішила збільшити кількість транспортних засобів на маршрутах №51 «Завод «Катіон»– Ракове» (+4), №7 «Озерна – Лезневе» (+3), №36 «Завод «Катіон» – Книжківці» (+2), №39 «Озерна – вул. Волочиська» (+2), №49 «Завод «Катіон» – Озерна» (+2), №1 «Автостанція №1» – вул. Малиницька» (+2), №46а «вул. Північна – Лезневе» (+2), №21 «Завод «Катіон» – Автостанція № 1» (+1), №25 «Завод «Катіон» – Ракове» (+1).

Також нова транспортна мережа Хмельницького передбачає зникнення ряду маршрутів. Не стане колись популярної серед базарників 44-ї маршрутки «Завод «Катіон» – Автостанція № 1» (по вул. Зарічанській). Як з’ясувалося, цей маршрут нині обслуговує комунальне підприємство “Електротранс”, однак фактичних рейсів по ньому немає. На конкурсі з перевезень директор КП Віктор Паламарчук пояснив, що найманий приватний перевізник відмовився возити хмельничан цим маршрутом, бо йому невигідно.

Ще один “сюрприз” – це відсутність з 2018 року 41-го «Аеропорт-Лісові Гринівці». Маршрут сполучав Хмельницький із селом Лісові Гринівці Хмельницького району, яке давно інтегрувалося в обласний центр, не зважачаючи на те, що створило окрему територіальну об’єднану громаду.

Кануть у Лету й маршрути №№ 4, 5, 51а, 15, 33, 34, 42, 3, 6, 45, 48, 5а, 17.

Намість з’являться “31-й”, який возитиме пасажирів з вул. Кармелюка (мікрорайон Озерна) до вул. Свобода; маршрут №30А “Озерна-Дубове” (їздитимуть великогабаритні автобуси); №39а “Озерна – вул. Залізнична”; №56 “Автостанція №1-Гречани”, №57 “Гречани – вул. Болбочана”, №58 “Катіон- Автостанція №1”.

Заступник міського голови Андрій Бондаренко на своїй сторінці у “Фейсбук” повідомив, чому влада не поспішатиме відмовлятися від малогабаритних автобусів типу “спрінтер”.

“Повністю відмовитися від «маршруток» також не можна, бо цього не дозволяє існуюча в місті дорожня інфраструктура: вузькі дороги, різкі підйомі і круті повороти, особливо у відділених мікрорайонах Лезневе, Книжківці, Ружична, Гречани. Не слід забувати і про економічну доцільність чи недоцільність використання великих автобусів на маршрутах, не немає відповідного пасажиропотоку”, – сказав він.

Посадовець наголосив, що транспортна реформа, яка розпочинається з 2018 року, містить комплекс заходів. Сюди входять:

1) жорсткий контролю за дотриманням перевізниками умов перевезень (розірвання договорів у разі 3-х не усунутих порушень протягом місяця);

2 ) рух громадського транспорту за графіками та запровадження GPS-навігації, яка дозволить і владі, і хмельничанам слідкувати за дотримання цих графіків;

3) нові «розумні» зупинки і електронні табло (у наступному році на 5 таких зупинок і 10 табло);

4) облаштування заїзних кишень для громадського транспорту (5 у цьому році і стільки ж у наступному, якщо дозволить бюджет);

5) подальше оновлення рухомого складу: 12 вже закуплених нових тролейбусів, 3 капітально відремонтовані і 7 нових тролейбусів найближчим часом. Крім того, до літа наступного року очікуємо на маршрутах ще мінімум 8 нових автобусів на газу (вони вже є в місті) і нових щонайменш півтора десятки нових автобусів від існуючих перевізників;

6) запровадження електронного квитка. Перший етап вже здійснено: придбано валідатори в тролейбуси, є можливість оплачувати квиток за допомогою смартфону. Далі працюємо над карткою хмельничанина і можливістю оплачувати проїзд контакту «пасажир-кондуктор».

Подробиці про конкурс пасажирських перевезень читайте у публікації Перевезення по-хмельницьки: переобладнані спрінтери, заїжджий “гастролер” і тролейбусник на “лазопазиках“.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментарів: 18

 1. Реформують дуже довго та занадто дорого, якщо взяти до прикладу скільки обійшлись місту гастролі львівських дослідників чи про них всі забули, а що коштували гарфіки з “приблизним” розкладом руху тролейбусів.

  • добавте ще вартість валідаторів, екрани з досягненнями мера і його молодоі команди. Все це не безкоштовний подарунок від ,,Свободи,,, а наші з вами податки

  • Яких львівських дослідників?

 2. Заїзні “кишені” для міського громадського транспорту це чудово, але ще потрібно навчити “бидло”-водіїв ними користуватися. Стане такий “водій”-бовдур на початку цієї “кишені” і заблокує рух і своїм колегам, і решті водіїв, що рухаються позаду. Ось так “на рівному місці” і за бюджетні кошти утворюються затори, які ці “кишені” мали би суттєво зменшити. Дуже прикро, що кошти громади витрачено, і немалі, а ефекту мало. Обов’язково потрібно провести роботу з автоперевізниками на цю тему.

 3. Нас всіх знову кинули!!!! Знову будуть возити нас як скотину в цих переобладнаних пижикак в який потрібно заходити і стояти наче стара бабка, в вузькому коридірі для дитини мають пропихатися дві людини де відстань між кріслами така що коліна тре піднімати до вух! Це просто знущання над нами!!! За що там платити гроші??? Всіх поирібно порогзаняти! На всіх маршрутах мають бути автобуси аналогу 21, 22 маршруту! А нас з нового року продовжать возити як скот! Вітаю нас з цим! Досягнення дуже сильне! Всі сміються з нас!

  • Вірно сказано, але на жаль цього не почують циніки при владі. Два роки минуло як молоді брехуни скористалися довірою виборців але продовжують працювати по старому. Хіба що говорять ,,по новому,, тобто брешуть як багато роблять для міста.
   Вони самі перестали іздити громадським транспортом, тому ради баришів знову в зговорі з перевізниками. Тут гроші, а пасажири якось будуть тиснутися в душогубках.

  • Як може 22 автобус заїхати в Ружичну? Можете мені пояснити? Там вулиці шириною 3 метри.

   • А в Дубове, в Книжківці який транспорт може заізжати?Тіснющі 36—ті маршрутки, чи на ладан дихаючий 12 автобус?
    Це ви вважаєте ,,конкурсом,, вирішення транспортноі проблеми в місті?Це перетасовка перевізників яка абсолютно не покращує якості перевезення хмельничан.

    • і в Дубово та Книжківці також не заїде автобус. Того і їздять маленькі пижики.

     • розумнмку ти мій. Добре, що є оправдання для твоі душогубки. Тоді вартість проізду в такому ,,маленькому пижику,, має бути меншою ніж в великому автобусі. Комфорт не той.

     • при нинішньому курсі долара і ціні пального, проїзд повинен бути 7 гривень.

 4. Краще б зробили кінцеву 47 на 1 зупинку далі!

 5. Скоротили кільськість ТЗ, але нічого не добавили. Я запрошую міського голову і його заступника з питань транспорту прийти в 8:00 на будь-яку зупинку по вул. Зарічанській і попробувати під’їхати до ЖД вокзалу на собачій будці за №24 чи чуду техніки під №9. Перший тупо не стає на зупинках бо люди і так як шпроти в банці і вже сам водій розуміє що нема куда більше засунути бо в нього на голові вже сидять і двері не відкриваються, а другий незважаючи на той графік який вони вцепили (я так розумію просто щоб висів, бо інших цілей він не виконує) їздить як йому заманеться з інтервалом по 35-40 хв. Напевно GPS дає можливість порушувати графік. Але я впевнений що таке запрошення ви проігноруєте бо це не цікаво і є службові авто які возять тепле місце в холодну погоду до особистого кабінету. Головне придумати реформу для реформи.

  Лише від ознайомлення із цією програмою немає слів, що ж буде коли вона вступить в роботу….

 6. Дуже дивно…нещодавно звертався с запитом щодо функціонування маршруту номер 29. Мені надали відповідь, що з 01.18 року буде введено додатково 2 одиниці транспорту. А виявляється навпаки…Ну, чого дивуватись, так і живемо…В нас або обіцянки, або брехні!

 7. Люди, голосуйте за петиції м. Хмельницький на сайті
  http://e-dem.in.ua/khmelnytsky

 8. Ну і де логіка у нашої влади?. Там де потрібно розширяти проблемні маршрути взяти хоча б на Дубово 30, яку ніколи не дочекаєшся, і не залізеш, то її скорочують при тому що район розбудовується, а там де і так до****я то там збільшують.

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.