Стало відомо, які заходи вживаються з продовження терміну експлуатації енергоблоку №1 ХАЕС

Хмельницька обласна рада розповсюдила інформацію про хід виконання заходів з продовження терміну експлуатації енергоблоку №1 Хмельницької АЕС.

Як зазначено в повідомленні, роботи з продовження терміну експлуатації виконуються як силами підрозділів станції, так і з залученням підрядних організацій. Наразі велика частина договорів за напрямком продовження терміну експлуатації енергоблоку №1 підписана;в едуться роботи за 17 договорами інжинірингового характеру, укладаються 2 договори, 3 – в очікуванні аукціону. Залишилося укласти 6 угод. У стадії проведення тендерних процедур і в стані підписання.

По частині заходів з продовження терміну експлуатації роботи вже виконані і рішення щодо продовження терміну експлуатації підписані, а саме: будівель і споруд енергоблоку №1, що містять системи важливі для безпеки; турбоустановки енергоблоку №1; блокового трансформатора і трансформаторів ВРП (відкритий розподільчий пристрій) 330/750 кВ.

Загалом, для продовження терміну експлуатації енергоблоку №1 Хмельницької АЕС треба розробити і направити  до регулюючого органу 39 рішень щодо продовження терміну експлуатації устаткування і 28 робочих програм з оцінки технічного стану устаткування (14 програм вже погоджені).

Як писав НГП, раніше депутат Хмельницької обласної ради Віталій Олуйко пропонував питання продовження експлуатації старих енергоблоків Хмельницької АЕС необхідно винести на громадське обговорення.

Як відомо, термін експлуатації енергоблоку №1 Хмельницької АЕС вичерпується 2017 року.

Довідково. Хмельницька АЕС (ХАЕС) – розташована на території Хмельницької області в місті Нетішин. У складі Хмельницької АЕС працює два енергоблоки (ВВЕР-1000) загальною потужністю 2000 МВт (підключені в 1987 і 2004 роках). Основне призначення станції – покриття дефіциту електричних потужностей у західному регіоні України.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Один коментар

  1. Відповідно до правил МАГАТЕ, міжнародного і українського законодавства, звичаєвого права тв технічних можливостей і доцільності все належить тільки з розробником та виробником, тобто з Росією. Як це зараз можливо зробити? Певно, і через це казилися на останній сесії облради наші “СВІДОМІ”.

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.