Великі дорожні тендера Хмельниччини: перемогу святкують “підгодовані” підрядники

Служба автомобільних доріг у Хмельницькій області підбила підсумки проведення великих тендерів з ремонту двох доріг державного значення очікуваною вартістю 580 млн. грн.

За даними сайту ProZorro, поточний середній ремонт автомобільної дороги державного значення Житомир-Чернівці (окремими ділянками) замовник подрібнив на три лоти. Два з них на 64,1 млн. грн і 107,3 млн. грн довелося скасовувати, оскільки відпала подальша потреба.

За третій розгорілася неабияка боротьба. Заявилося чотири учасників: ТОВ “Автомагістраль-Південь” (Одеса) з пропозицією 106 млн. грн, ТОВ “Техно-Буд-Центр” (Тернопіль) – 91 5 млн. грн, ПАТ “Хмельницьке ШБУ-56” – 91 5 млн. грн і білоруське ВАТ “Дорожно-будівельний трест №6”.

Під час розгляду заявок тендерний комітет Служби автодору викинув з торгів білорусів. До нерезединта виставили три зауваження, серед яких відсутність запису в Єдиному держреєстрі України про “Дорожно-будівельний трест №6”; недостатня кількість котків, а також відстань до заявленого асфальтобетонного заводу не влаштовує замовника. У результаті переможцем обрано “Хмельницьке ШБУ-56” , ціна якого була нижчою на 2 тис. грн від тернопільського конкурента.

Служба автомобільних доріг також розбила на три частини поточний середній ремонт автомобільної дороги державного значення Р-05 Городище-Рівне-Старокостянтинів (окремими ділянками). Торги на два лотах (100,2 млн. грн і 107,1 млн. грн) відмінили. На третій вийшли добре відомі фірми: ТОВ “Автомагістраль-Південь” (Одеса) – 95,3 млн. грн, ТОВ “Техно-Буд-Центр” (Тернопіль) – 80,7 млн. грн і ВАТ “Дорожно-будівельний трест №6” (Гродно). Білорусів викинули через ті ж самі порушення, що й в іншому тендері.

У конкуренції двох сильнішим виявився “Техно-Буд-Центр”, з яким уклали договір.

Раніше начальник Служби автомобільних доріг у Хмельницькій області Петро Гнидюк скаржився депутатам обласної ради на білоруські компанії, через яких в області блокуються дорожні тендера.

“Нині маємо єдину проблему: білоруські фірми зайшли на дорожні тендера Хмельниччини, але не мають підтверджень, що можуть виконати ці роботи. При цьому, вимагають від нас внести зміни до тендерної документації, які порушуватимуть чинне законодавство”, – сказав він на засіданні бюджетної комісії.

За відомостями сайту “Zакупівлі 2.0”, до 2015 року це підприємство одержувало мізерні замовлення від дорожників, котрі вимірювалися кількома сотнями тисяч гривень. У червні 2013-го “Хмельницьке ШБУ-56” неформально відійшло теперішньому народному депутату від групи “Воля народу” (188 виборчий округ) Сергію Лабазюку. Офіційно підприємство записано на Галину Ставчинську з Чернівців.

Починаючи з 2015 року, ПАТ “Хмельницьке ШБУ-56” натендерило 354 млн. грн на дорогах державного значення Хмельниччини.

Власником “Техно-Буд-Центру” є Григорій Процик з Тернополя. Раніше співвласником був Любомир Грегоращук, чий син Андрій був депутатом Тернопільської міськради від партії ВО Свобода”. З 2016 року фірма виграла тендерів на понад 60 млн. грн, які проводила Служба автомобільних доріг Хмельницької області.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.