Корнійчук відповів міністру екології: департамент Вавринчука роздавав дозволи на викиди за 10-15 м від житлових будинків

Голова Хмельницької ОДА Олександр Корнійчук відреагував на закиди міністр екології Остапа Семерака, який його розкритикував за ліквідацію департаменту екології та природних ресурсів.

Свою позицію очільник області виклав на сторінці у “Фейсбуці”.

За словами Корійчука, проблеми в екології Хмельниччини виникли через постійні конфлікти двох структур – обласного департаменту екології та державної екологічної інспекції в області. Обидві ці структури є імпотентними, вважає керманич краю.

“Де була Державна екологічна інспекція, коли Сатанівська селищна рада своїм рішенням у 2012 році забирала береги в річки Збруч? Де інспекція і департамент, коли безконтрольно бурять артезіанські свердловини і фактично вручаються у водоносний горизонт? З 2015 року проблема з водою болюча не лише для подолян, а і для усіх українців. І як вона вирішується? Дозволяється безконтрольне розкрадання артезіанської води, а це надра. Яка структура веде облік артезіанських свердловин? А спецдозволи на водокористування видаються на ліво і на право”, – заявив губернатор.

“Де ці дві структури, коли землі природно-заповідного фонду стають приватною власністю? Я був у Вас (звернувся Корнійчук до міністра Семерака – НГП) на прийомі 5 разів, просив вплинути і врегулювати ситуацію. У результаті ми маємо те, що маємо. Очільник Державної екологічної інспекції, якого ваші попередники хоча б пробували звільнити (а він тричі поновлювався на роботі через суди і фактично впродовж 4 років перебуває на лікарняному, а обов’язки керівника Інспекції виконує юрист), і далі прикриває бізнес своїх доньок. І директор Департаменту і начальник екологічної інспекції у Хмельницькій області – доларові мільйонери. Один прийшов на держслужбу зі спорту. Він там заробив ці гроші? Хіба в Україні спорт такий прибутковий? Другий знищив державне підприємство! Для чого вони на посадах? Принаймні моє рішення є реальною спробою розібратись у цьому всьому”, – переконаний очільник Хмельниччини.

Корнійчук зазначив, що обласний департамент екології роками на ліво-право роздавав дозволи на викиди, зокрема для випалювання деревного вугілля у “кущових” умовах. Зокрема, вони ж дозволили палити вугілля за 10-15 метрів від житлових будинків.

“В Хмельницькій області необхідно змінити усіх без виключення екологів, інакше тоді усі реформи та закони лишаться декларативними папірцями, які будуть і далі ігнорувати”, – вважає голова ОДА.

Як писав НГП, 20 вересня голова Хмельницької ОДА Олександр Корнійчук підписав розпорядження про ліквідацію обласного департаменту екології та природних ресурсів. Тепер всі функції у сфері управління та охорони навколишнього середовища мають передатися департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації.

Штат департаменту екології нараховує 24 працівника.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментарів: 33

  1. Корнійчуку респект і уважуха.

  2. Мстительность для руководителя – очень плохая черта!!! Принятое решение о ЛИКВИДАЦИИ ДЕПАРТАМЕНТА выглядит как месть. А как государствення политика, путь в Европу, ведь у них экологические вопросы очень актуальны ??? Как можно совмещать несовместимое – АПК И ЭКОЛОГИЯ!!!!

  3. Молодець голова! Не побоявся! Оголосити конкурс,набрати нових людей! Повне право мав голова таке зробити,а не гратися з Вавринчуком!

  4. Екологчнi служби мають, особливо в наш час i в нашiй краiнi, мають бути окремим охоронним органом i пiдпорядковуватись чи прем”ер-мiнiстру, чи президенту, нi вiд кого не залежати.

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.