Голова Хмельницької ОДА Олександр Корнійчук відреагував на закиди міністр екології Остапа Семерака, який його розкритикував за ліквідацію департаменту екології та природних ресурсів.
Свою позицію очільник області виклав на сторінці у “Фейсбуці”.
За словами Корійчука, проблеми в екології Хмельниччини виникли через постійні конфлікти двох структур – обласного департаменту екології та державної екологічної інспекції в області. Обидві ці структури є імпотентними, вважає керманич краю.
“Де була Державна екологічна інспекція, коли Сатанівська селищна рада своїм рішенням у 2012 році забирала береги в річки Збруч? Де інспекція і департамент, коли безконтрольно бурять артезіанські свердловини і фактично вручаються у водоносний горизонт? З 2015 року проблема з водою болюча не лише для подолян, а і для усіх українців. І як вона вирішується? Дозволяється безконтрольне розкрадання артезіанської води, а це надра. Яка структура веде облік артезіанських свердловин? А спецдозволи на водокористування видаються на ліво і на право”, – заявив губернатор.
“Де ці дві структури, коли землі природно-заповідного фонду стають приватною власністю? Я був у Вас (звернувся Корнійчук до міністра Семерака – НГП) на прийомі 5 разів, просив вплинути і врегулювати ситуацію. У результаті ми маємо те, що маємо. Очільник Державної екологічної інспекції, якого ваші попередники хоча б пробували звільнити (а він тричі поновлювався на роботі через суди і фактично впродовж 4 років перебуває на лікарняному, а обов’язки керівника Інспекції виконує юрист), і далі прикриває бізнес своїх доньок. І директор Департаменту і начальник екологічної інспекції у Хмельницькій області – доларові мільйонери. Один прийшов на держслужбу зі спорту. Він там заробив ці гроші? Хіба в Україні спорт такий прибутковий? Другий знищив державне підприємство! Для чого вони на посадах? Принаймні моє рішення є реальною спробою розібратись у цьому всьому”, – переконаний очільник Хмельниччини.
Корнійчук зазначив, що обласний департамент екології роками на ліво-право роздавав дозволи на викиди, зокрема для випалювання деревного вугілля у “кущових” умовах. Зокрема, вони ж дозволили палити вугілля за 10-15 метрів від житлових будинків.
“В Хмельницькій області необхідно змінити усіх без виключення екологів, інакше тоді усі реформи та закони лишаться декларативними папірцями, які будуть і далі ігнорувати”, – вважає голова ОДА.
Як писав НГП, 20 вересня голова Хмельницької ОДА Олександр Корнійчук підписав розпорядження про ліквідацію обласного департаменту екології та природних ресурсів. Тепер всі функції у сфері управління та охорони навколишнього середовища мають передатися департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації.
Штат департаменту екології нараховує 24 працівника.