Семерак про ліквідацію департаменту екології: невже Хмельниччина досягла рівня Австрії у питаннях охорони довкілля?

Міністр екології Остап Семерак гостро розкритикував голову Хмельницької ОДА Олександра Корнійчука за ліквідацію  департаменту екології та природних ресурсів Хмельницької облдержадміністрації.

Фото з "Фейсбуку"

Фото з “Фейсбуку”

Відповідний допис він зробив на своїй сторінці у “Фейсбуці”.

“Я не знаю, чим мотивувався голова обласної адміністрації Олександр Корнійчук, ухвалюючи відповідне рішення. Може, вважає, що регіон досягнув рівня Австрії чи Швейцарії у питаннях охорони довкілля, а може, сумнозвісні річки Случ та Хомора якимось дивом самоочистилися? Тільки я точно знаю, що ситуація там катастрофічна і перебуває на постійному контролі Уряду. Але поки в Уряді займаються цією проблемою, то на місцях вирішують ліквідувати екологів при ОДА. Немає Департаменту, а значить, немає проблеми“, – вважає міністр.

“Ще раз повторюся, що я не розумію такої позиції голови Хмельницької ОДА. Так само не розумію, чим може зарадити аграрний Департамент у вирішенні проблемних питань жителів Хмельниччини. Тепер з усіма своїми бідами людям доведеться йти до цього Департаменту, куди типу передано функції ліквідованого екологічного Департаменту. Чистої води абсурд і нівелювання та ігнорування на місцях всіх урядових ініціатив щодо переходу України на нову екологічну політику. Зауважу, що ніхто поки що не відміняв Постанови КМУ від 2013 року, в якій чітко вказано про передачу функцій, які стосуються охорони довкілля, обласним державним адміністраціям зі створенням відповідних структурних підрозділів.
І це відбувається в момент коли Мінприроди пропонує Уряду збільшити чисельність у департаментах екологіі у зв’язку з вступом в силу з 19 грудня цього року Закону про Оцінку впливу на довкілля (ОВД)”, – наголосив Семерак.

Міністр екології нагадав, що за часів прем’єрства Азарова, Мінприроди втратило можливість де-факто контролювати екологічну ситуацію на місцях.

“Я підніматиму перед Урядом ще раз питання про пріоритетність захисту довкілля, про зелену економіку та сталий розвиток. І про неприпустимість горе-ініціатив, схожих на хмельницьку. Такі речі мають присікатися на самих початках”, – пообіцяв Семерак.

Як писав НГП, 20 вересня голова Хмельницької ОДА Олександр Корнійчук підписаврозпорядження про ліквідацію обласного департаменту екології та природних ресурсів. Тепер всі функції у сфері управління та охорони навколишнього середовища мають передатися департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації.

Штат департаменту екології нараховує 24 працівника.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментарів: 36

  1. Беритесь уже за Дунаевскую!

  2. Любезнейший 1, открытое уголовное производство сейчас не стоит даже дохлой мухи ( читайте УПК). Что касается неуплаченных миллионов, то абсурдность и надуманность этой цифры, говорит сама за себя. 1, вы не владеете информацией о уплате налогов, ситуацией по прудам Хмельницкой области, вы неинтересный собеседник. Прощайте.

    • ПАТ Хмельницькрибгосп не платив та не плотить податки, спускає не законно ставки по області!! Сума боргів не видумана, а зазначена у акті виїздної позапланової перевірки від 22.02.2017 року де дійсно зазначена заборгованість за користування ставками ПАТ Хмельницькрибгосп у сумі 8.5 міл.грн. Біленький і пушистенький – виходить темний і колючий!!!!

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.