На Хмельниччині більше половини від усіх зареєстрованих правопорушень становлять злочини проти власності – прокуратура

Сьогодні в прокуратурі Хмельницької області відбулась координаційна нарада керівників правоохоронних органів щодо стану попередження і протидії злочинності, за участі представників органів влади, місцевого самоврядування, прокурорсько-слідчих працівників, відповідних підрозділів усіх правоохоронних органів регіону.

3232

Про це повідомляє  прес-служба прокуратури Хмельницької області.

Звертаючись до присутніх, прокурор області Олег Синишин відзначив, що упродовж минулого року спільна робота правоохоронців в цілому сприяла стабілізації криміногенної ситуації на Хмельниччині.

Попри це, він звернув увагу на існуючі проблеми.

Більше тисячі від усіх облікованих злочинів становлять кримінальні правопорушення проти життя та здоров’я особи. Викликає стурбованість лалишокнерозкритих вбивств.

Більше половини від усіх зареєстрованих правопорушень продовжують становити злочини проти власності, з них кожен другий – крадіжка, кожен восьмий – шахрайство.

Звернуто увагу на необхідності профілактики та превентивної діяльності з метою запобігання вчинення таких злочинів.

Непоодинокі й випадки дорожньо-транспортних пригод зі смертельними наслідками, яких торік зареєстровано 45. Однією з їх причин є стан алкогольного сп’яніння водіїв. Прокурор області нагадав про встановлену законом досить сувору відповідальність за керування транспортним засобом у стані сп’яніння. Очільник відомства наголосив на необхідності профілактики органами поліції цього негативного явища та додав, що позиція прокуратури незмінна – затримання і взяття під варту таких осіб, якщо це призвело до смерті потерпілих.

Детально обговорено також питання, які останнім часом набули особливої гостроти.

Акцентовано увагу на активізації роботи з виявлення та припинення функціонування підпільних гральних закладів.

Крім того, наголошено на необхідності встановлення причетності до вчинення злочинів проти довкілля службових осіб лісогосподарських підприємств та підприємств, які здійснюють видобування корисних копалин. Тому на нараді поставлено вимогу – невідкладно розробити заходи щодо протидії та викриття цієї категорії злочинів.

Недостатньою на сьогодні є й діяльність правоохоронців з протидії організованій злочинності. Упродовж минулого року викрито лише дві організовані злочинні групи.

Прискіпливим був керівник прокуратури і до спецпідрозділів, уповноважених на реалізацію антикорупційного законодавства. Потребує покращення діяльність з викриття корупціонерів серед держслужбовців, посадових осіб вищого рангу, в тому числі у фінансово-кредитній системі, у сфері приватизації, при управлінні державним та комунальним майном.

Вимоги до оперативних підрозділів – працювати над виявленням фактів розкрадання бюджетних коштів, конвертаційних центрів, посилити боротьбу у сфері протиправних земельних оборудок, а також протидію корупції та хабарництву.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.