Хмельницький освітянин назвав фальсифікацією реформи Міносвіти

Директор департаменту освіти і науки Хмельницької міськради Роман Миколаїв розкритикував реформу Міносвіти, зокрема, перехід на 12-річну систему навчання.

Про це він зазначив в інтерв’ю комунальній газеті “Проскурів”.

“Вважаю, що у нас відбувається фальсифікація реформи. Вона вимагає кардинального перегляду кадрової політики, на що найближчим часом не піде жоден уряд. Нині 80% педагогів, на моє переконання, не готові до освітньої реформи. Її суть має полягати не лише у переході на 12-річну систему навчання, а й у зміні підходів до викладання”, – сказав освітянин з Хмельницького.

За його словами, американська, фінська, польська системи освіти притягують українську молодь через те, що вони зорієнтовані на практичну реалізацію дитини у житті. Натомість вітчизняна освіта зводиться до механічного запам’ятовування інформації та її переказуванні.

“Фактично українська школа готує учня до ЗНО, а не до життя. Учнів на Заході вчать розмірковувати, приймати рішення, обирати оптимальний шлях. Саме до такого підходу, на жаль, не готова більшість наших педагогів”, – наголосив Миколаїв.

Директор департаменту освіти додав, що 12-бальна система оцінювання задумувалася  як система оцінювання не знань, а схильностей дитини.

“Тобто за її допомогою учнів можна було профілювати за їхніми здібностями до природничих чи гуманітарних наук або до професійного навчання. А у що перетворилася 12-бальна система? У банальні оцінки”, – резюмував освітянин.

Loading...
У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментарів: 7

 1. Роман Николаев, о том, что не надо вводить 12-тилетку, я оппонировал в мае 1999 г. министру образования Валентину Зайчуку (Зеркало недели, 29 мая 1999г. “Украинская система образования: прошу сократить срок!”), а менять надо МЕТОДИКУ преподавания.
  Что принесет Украине реформа Табачника – я высказал в статье “Больной перед смертью потел? Это хорошо…” (ЗН, 18 октября 2013 г.).
  Не думал, что этот проект опять вытащат (28 января в ЗН выйдет мое мнение по этому поводу – “Мина ускоренного действия”).
  Если Вас заинтересуют возможности нашей технологии – буду рад пообщаться.

  • Мені цікаво. Де Вас знайти? Мій контактний телефон і Е-mail в редакціі

   • Маємо схожий “шлях пізнання”: за першою технічною освітою я інженер-хімік-технолог, а за другою – патентознавець. Последний выпуск союзного ЦИПКа в 1991 году.

 2. 12 років школи – ДУРНЯ.

 3. “Вважаю, що у нас відбувається фальсифікація реформи. Вона вимагає кардинального перегляду кадрової політики, на що найближчим часом не піде жоден уряд. Нині 80% педагогів, на моє переконання, не готові до освітньої реформи”.
  Судя из его кадровых назначений – он сам в тех 80 процентах.
  Кстати, а кто ему написал “эту речь”?

 4. А Фасоля за реформи! Хто дурак?

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.