Щоб добудувати два енергоблоки Хмельницької АЕС, необхідно 3,7 млрд. євро

Вартість добудови 3 і 4 енергоблоків Хмельницької АЕС становить 3,7 мільярда євро.

Цю суму містить документ про техніко-економічне обгрунтування запуску двох нових реакторів, повідомив генеральний директор ХАЕАС Микола Панащенко, пише УНН.

За його словами, нині проект проходить державну експертизу, після закінчення якої його передадуть в Кабмін.

“Лише після схвалення уряду атомники можуть розпочати підготовчий період для добудови енергоблоків. Нам необхідно провести обстеження існуючих будівель, конструкцій, бо після останнього обстеження пройшло понад 5 років”, — наголосив гендиректор ХАЕС.

Як відомо, 26 січня під час робочого візиту на Хмельницьку АЕС у місті Нетішин Прем’єр-міністр В. Гройсман заявив, що уряд шукатиме кошти на добудову 3 і 4 енергоблоків ХАЕС. Конкретних джерел фінансування і термінів глава уряду не назвав. Також він заявив, що уряд планує розвивати експорт електроенергії.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментарів: 4

 1. З того, що відсутні коментарі, на це та інші такі повідомлення, видно, що це питання мало кого цікавить, і це один із чинників того, що воно не вірішується. Але все таки конче необхідно знати і зрозуміти наступне:
  1. На даний час більше 60 % (в зв’язку зі катастрофічним зменшенням постачання вугілля з Донбасу та тим, що там в «зоні ризику» розташовані значні потужності ТЕС) електроенергії на Україні виробляється на АЕС.
  2. Гарантований термін безпечної експлуатації (приблизно 30 років) змонтованих на наших АЕС реакторів радянського виробництва закінчується, а єдиний пострадянський реактор був закінчений монтажем на початку 2000-их років на Хмельницькій АЕС в основному теж з агрегатів ще радянського виробництва (введений в експлуатацію в першій половині 90-их на Запоріжській АЕС агрегат можна взагалі вважати радянським).
  3. Нічого реального стосовно розбудови на Україні нових потужностей АЕС не робиться (контракт с Росією щодо співпраці у будівництві нових реакторів на АЕС розірваний, конкретних дій з іншими партнерами не має).
  4. Також припинені роботи (співпраця з Росією) з будівництва на Кировоградщині (де є відповідна сировина) потужностей з виробництва паливних елементів для АЕС.
  Отже через деякий час ми будемо, або суттєво ризикувати, експлуатуючи старі потужності АЕС, або… сидіти при свічках (на Україні навіть гасових ламп вже не можуть виробляти).
  Крім вказаного дуже велика вірогідність виникнення наступного дуже суттєвого ризику, а саме: Одержуючи паливні елементи для АЕС з Росії «відроблені» елементи ми повертали туди ж. А тепер, розірвавши з Росією відповідні відносини, де ми їх будемо утилізовувати та / або «захоронювати»?
  І причина в тому, що у нас на Україні, займаючись «розподілом» створених усім народом об’єктів державної власності, портфелів та грошових потоків, чогось ні хто не думає (чи не знає?) про це.
  І хто ж та за який кошт ми будемо реалізовувати наведені вище завдання? 3,14здеж на цю тему продовжуєтся вже друге десятиріччя.

  • По пункту 2.Я не зрозумів,чого ці об*єкти ,до данного часу,не декомунізовані?

 2. Тільки енергію продадуть за кордон за валюту, яку ви не побачите. А проблеми з АЕС вам лишать. Скільки там було неоголошених аварій, забули ????

  • А Ви десь живете ізольовано і Вас ці проблеми не “зачипають” / “зачеплять”?

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.