Гройсман обіцяє підтримку з будівництвом корпусу Хмельницької обласної дитячої лікарні

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман пообіцяв підтримку з будівництвом лікувально-діагностичного корпусу Хмельницької обласної дитячої лікарні.

Про це він сказав в інтерв’ю телеканалу “Ексклюзив” після візиту на Хмельниччину.

“Є державний фонд регіонального розвитку і, якщо буде запит від області, готові розглянути виділення коштів. Крім цього, звертаю увагу на те, що 15% податку з доходів фізичних осіб зараховується до обласного бюджету, а 60% – до бюджетів міста або району. Тому ви маєте ресурси на місцях. У цьому важливо поєднати господарський підхід з використанням грошей”, – наголосив високопосадовець.

Гройсман також вважає, що звести корпус обласної дитячої лікарні можна у кооперації з бюджетом Хмельницького.

“Бюджет розвитку Хмельницького має становити до 400 млн. грн. Треба розуміти, що місто – це частина області, і містяни також звертатимуться за медичною допомогою”, – сказав він.

Як повідомляв НГП, Хмельницька обласна рада прийняла до розгляду електронну петицію щодо будівництва лікувально-діагностичного корпусу обласної дитячої лікарні, яка зібрала понад 1300 голосів при 1000 необхідних.

У петиції сказано, що у 2011 році було ухвалено Концепцію створення повнопрофільної Хмельницької обласної дитячої лікарні, яка повинна була реалізовуватись у три етапи: будівництво нового лікувально-діагностичного корпусу на 110 ліжок на прибудинковій ділянці лікарні (перша черга будівництва); будівництво неонатального корпусу на 75 ліжок на території Хмельницької міської дитячої лікарні; а також реконструкцію існуючого стаціонарного корпусу під обласну дитячу консультативну поліклініку, стаціонарні відділення, харчоблок та овочесховище (друга черга будівництва).

Довідкаво. Хмельницька обласна дитяча лікарня була створена у 1958 році і налічувала 75 ліжок. На сьогодні в лікарні 250 ліжок за 11 профілями у 7 відділеннях. Однак, всупереч вимогам законодавства, у структурі обласної дитячої лікарні відсутній повний спектр медичних служб для надання допомоги дітям краю. Так, обласні структурні підрозділи розпорошені між 6-ти спеціалізованими медичними закладами як міського, так і обласного рівня. А це не сприяє раціональному використанню медичного потенціалу в інтересах здоров’я дітей області.

Щороку послугами Хмельницької обласної дитячої лікарні користуються понад 40 тисяч дітей з різних куточків нашої області.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.