“Друге життя” техніки, або Як у Шепетівці ремонтують артозброєння для АТО

Підприємство з територією у кілька гектарів та посиленою охороною – так виглядає Шепетівський ремонтний завод, який входить до складу державного концерну “Укроборонпром”. Тут повертають до життя понівечену військову техніку, доставлену із зони Антитерористичної операції на сході України.

Журналістів зустрічають прикидані снігом танки та самохідна гаубиця.

DSC_0248

 

DSC_0252

З іншої сторони ціле “кладовище” техніки, що чекає свого часу на відновлення.

DSC_0351

ЗМІ продемонстрували роботу цеху №1. Решта шість – під замком. Залізний аргумент полягає у тому, щоб ворог не бачив масштабів та потужностей стратегічного підприємства “обронки”: від оновлення реактивних систем залпового вогню РСЗВ БМ-21 «Град», 9П140 «Ураган», самохідних артилерійських установок 2С3М «Акація», 2С5 «Гіацинт-С», 2С19 «Мста-С» до машин управління вогнем артилерії, артилерійських гармат і мінометів, засобів управління військами, комплексів ПТУР, стрілецької зброї та військових приладів.

До речі, ремонтний завод кілька разів потрапляв під телефонне “замінування” із зони АТО.

DSC_0260

 

DSC_0264

 

DSC_0278

 

DSC_0294

 

DSC_0297

 

DSC_0299

Один із робітників зауважив, що ремонт мотора військової техніки може займати до місяця.

DSC_0303

 

DSC_0268

 

DSC_0287

На цьому фоні Прем’єр Володимир  Гройсман, завітавши у Шепетівку, похвалив “оборонівців”.

DSC_0326

«Якщо раніше країна була дуже імпортозалежною від комплектуючих для військової техніки і оборонного обладнання, у тому числі від країни-агресора, зараз зусиллями «Укроборонпрому», усіма підприємствами концерну, відбулося 100% заміщення що стосується оборонної промисловості», – наголосив він.

У довідці шепетівського заводу сказано, що за час АТО вони відремонтували 1061 одиницю ракетно-артилерійського озброєння, в тому числі виїзними бригадами 321 одиницю. Також виготовили та поставили військовим частинам понад 500 комплектів запасних частин і комплектуючих.

DSC_0272

 

DSC_0331

Всі фото Віталія Тараненка.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.