На Хмельниччині забудовники отримають три земельні ділянки в обмін на квартири для ДСНС

Міністерство внутрішніх справ запропонувало Кабміну погодити виділення під спільне будівництво з інвесторами житла для співробітників Держслужби з надзвичайних ситуації 17 земельних ділянок загальною площею 21,33 га.

Відповідний проект розпорядження був винесений на розгляд урядового комітету 19 січня, пишуть “Наші гроші”.

У списку є три земельні ділянки у Хмельницькій області: 9,20 га – у Хмельницькому (вул. Гарнізонна 17), 0,3 га і 0,13 га – у Шепетівці (вул. Київська, 2-а і 10).

В пояснювальній записці МВС вказало, що нині в черзі на житло стоять більше 4 тисяч співробітників ДСНС, половина з них очікують квартири вже понад 20 років.

З 2009 року житло для ДСНС не виділялося. Але в 2013 році уряд прийняв Порядок організації будівництва для військовослужбовців, осіб рядового та начальницького складу, членів їх сімей. Ним передбачено залучення до будівництва на землях, наданих в користування правоохоронцям, приватних інвесторів шляхом проведення відповідного конкурсу. Саме цей Порядок тепер в МВС і хочуть використати для вирішення квартирного питання в Держслужбі надзвичайних ситуацій.

Loading...
У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментарів: 5

  1. Якщо вони таким чином (по 3-:5 квартир у кількадесятиквартирних житлових будинках) будуть “ліквідовувати” свою кількадесятирічну чергу на отримання житла / поліпшення житлових умов, то вона (ця черга), пробачте, сама “ліквідується” … в зв’язку зі смерт’ю черговиків. Приклад, два великих житлових будинки по Героїв Чорнобилю (точну адресу не пам’ятаю, на місці бувшого кладовища). Поцікавтесь кількістю квартир, які отримали там надзвичайники. А зазначена земельна ділянка по вул. Гарнізонній так належним чином (тобто, у відповідності до норм чинного законодавства) ні “надзвичайникам”, ні МВС, ні територіальній громаді міста, передана і не була. Так що будівництво житла там буде порушенням чинного законодавства з усіма наслідками (тобто, якщо це буде комусь потрібно, спритний адвокат може “добитись” скасування права власності на отримане / придбане там житло).

  2. Взагалі, все це будівництво житлових будинків за договорами т.з. «суперфіцію» через «других осіб» (а «таких» будівництв зараз більшість у м. Хмельницькому), юридичних чи фізичних, не має значення, є принциповим порушенням чинного земельного та «будівельного» законодавства. Тобто, особи (знову, не має значення, юридичні чи фізичні), які за іншими договорами (пайової участі чи якимісь іншими), які по суті, є імплемінтаційними (похідними) від «перших» вказаних мною договорів (про що, завичай, з «відповідних міркувань» у цих «других» договорах не вказується), суттєво ризикують своїми немалими грошима, а саме, якщо «перші» договори через їхню невідповідність законодавсту будуть скасовані, то згадані «другі» договори будуть юридично нікчемними (недійсними / нечинними). І, як наслідок, право власності на отримане в «таких» житлових будинках житло, може бути («заднім числом») визнане недійсним. А потім, шукай винних і вкладені гроші.

    • Прошу вибачити – “імплементаційними”, а не “імплемінтаційними”, як я написав вище. Поспішав … “відкрити людям очі”.

  3. а якщо продати ці земельні ділянки – скільки можна купити квартир?

    • Нажаль чи, якраз добре, що так, поки що законодавство це не дозволяє робити. Це питання “стоїть” вже майже весь час, поки існує незалежна Україна, але “чогось” законодавчим чином воно так і не вирішується (поевно, комусь вигідне те, що воно не вирішується).

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.