У Хмельницькому на території ліцею №17 демонтують пам’ятник Островському

У Хмельницькому на території ліцею №17 демонтують пам’ятник радянському письменнику Миколі Островському.

Начальник міського управління культури і туризму Артем Ромасюков зазначив газеті “Проскурів”, що скульптура підпадає під закон про декомунізацію, але саму процедуру знесення було відкладено через те, що він стояв на обліку в обласному управлінні культури у реєстрі пам’ятників, що мають художню вартість.

1___2004_729x547

 

А тому в міському управлінні були змушені зібрати всі необхідні документи й висновки фахівців, які спростували цей статус, що було нещодавно підтверджено і висновками фахівців та рішенням Міністерства культури.

Балансова вартість пам’ятника Островському оцінена у понад 600 гривень.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментарів: 33

 1. Есть “непристойное” предложение – высечь на камнях постамента: “Жизнь надо прожить так, чтобы не было мучительно больно за бесцельно прожитые годы”… А памятник за 600 грн. выставить на аукцион, а вырученные деньги отдать детям-сиротам.

  • І кого поставлять, Бандеру? Островського хоть Китаї визнають, (фільм зняли), а Бандеру за героя у світі визнають лише українські емігранти, і то не всі..

   • Уважаю, на счёт китайцев и фильма – так абсолютно в точку. Так что: срочно депешу в Поднебесную,- и чтоб не так, как с бронзовым Лениным. Ни бронзы ни Ленина

   • Доречі, в назві т.з. “Гітлеровської” партії, де “почесним вождем” (фюрером) був А.Гітлер, а останнім “керівником” був М.Борман, як і у партії “Свобода” з 1991-го до 2004-го року включно, теж були слова – “… націонал-соціалістична…”. А тепер міркуйте самі, … якщо, звичайно, є чим.

 2. Давно пора.

 3. А на месте образовавшейся пустоты Скочеляс сразу дом забабахает. Вышел из подъезда и сразу в класс зашел.

  • Зачем сносить, возьмите отбейте голову, с рук довбню, приделайте в руки прапор и голову в маске и нормально.

 4. Важко зрозуміти

 5. От цікаво, скільки ще років потрібно команді свободівських рагулів, щоб очистити місто від комуняцької символіки?

  • Нема собаці, що робити, то він яйця лиже. Теж саме зі свободівцями, один лише дешевий та нічого не вартий піар.

   • “Я пам’ятаю зустрічі, походи,
    Кохання першого несмілий, тихий зов.
    І пам’ятник Островському при вході,
    Свічки каштанів, горобини кров”
    Це гімн 17 ліцею, а колись 17 школи, біля якої стояв памятник. Якщо оцінювати з позицій абсолютного пофігізму, то, звісно, памятник – це просто обтесаний камінь. 600 гривень кажете, панове?.. Колись мене та моїх друзів-однокласників біля цього пам’ятника приймали в “корчагінці” – був такий комсомольський загін у 17 школі. Найчистіші та найсвітліші ідеали юності, які досі несу в собі , пов’язані під цим пам’ятником. І Батьківщина була – та, яку досі пишу з великої літери. І своєю Україною ми тоді пишались, бо вона була справді найкрасивішою з 15-ти республікНавіщо ж ви так, пане Симчишине? Адже вас обирали мером від УСІЄЇ громади міста, де все ще є немало таких “недобитків” як я. Сумно. Боляче як нікОли…
    А якщо вже вдатись до цинізму, то не руште Наших памятників. поставте собі свого Бандеру чи ще когось і ходіть хоч щодня др.чіть на нього.

  • ТАК ЦІ СВОБОДІВСЬКО-ГАЛИЦЬКІ РАГУЛІ НАВЕЗУТЬ ТУДИ ЛЬВІВСЬКОГО СМІТТЯ

 6. Продайте його на аукціоні і виручені кошти віддайте на благодійність.

 7. Для чого чіпати?
  Придурки

 8. Аж тхне совком з коментів. А гімн перепишіть щоб був проукраїнський.

  • ВО Свобода – це соціалістична партія (діяла з 1991 року. До лютого 2004 року мала назву Соціал-Національна партія України), тобто – совок.

   • очень похожая программа. возьмите замените работяг, на украинцев.

   • В назві т.з. “Гітлеровської” партії, де “почесним вождем” (фюрером) був А.Гітлер, а останнім “керівником” був М.Борман, теж були слова – “… націонал-соціалістична…”. А тепер міркуйте самі, … якщо, звичайно, є чим.

  • Від нас-то “тхне совком”, як ви зауважили, а від вас чим, пане? …Може ви щось не те їсте?

  • А ВІД ТЕБЕ ТХНЕ ЛЬВІВСЬКИМ РАГУЛЯЦКИМ СМІТТЯМ !!!!!!!!

 9. Обізнаний
  23.01.2017 at 10:49
  Дивно вас вчили в партшколах. Підміна історичних фактів і компіляція – це не рівень чесності. Не треба плювати в Україну. Он краще ваші приклади застосувати до північного “сусіда”, але ж ви певно в нього на підсосі.

  • ТИ КРАЩЕ ПОПРИБИРАЙ ЛЬВІВСЬКЕ СМІТТЯ ЯКЕ РАГУЛІ ГАЛИЦЬКІ ПОНАСИРАЛИ ПО ВСІЙ УКРАЇНІ !

 10. А ти своє сміття прибрав? Совок невиліковний. От же ж зациклене на рашці і союзі. Хочеш туди, то їдь те засмічуй мізки людям.

 11. Дався вам всім той островський. Хай валять, воно для нас не є ні культурною, ні історичною цінністю. Наслідки їхньої роботи по сьогодні розгрібаємо. Це не наша культура, а чужа пропаганда про “гарне” (для окремих) минуле.

  • ГАЛИЦЬКИЙ ВИРОДКУ ! ОСТРОВСЬКИЙ РОДОМ З ХМЕЛЬНИЧИНИ А ТВІЙ БАНДЕРА СМЕРДЮЧИЙ ГУЦУЛ І ГРЕКОКАТОЛИЦЬКА ГИДОТА ТА Й ЩЕ Й ЗБОЧЕНЕЦЬ ЯКИЙ ВБИВАВ В ДИТИНСТВІ КОТІВ. ФУ ГАЛИЦЬКА РАГУЛЬНЯ !

   • Валька півстакана – теж з хмельниччини, а просила ввести війська рф наа нашу землю. Я хмельничанин, а ти троль пропутінський. А ще розпалюєш міжрелігійну ворожнечу, а за це кримінальна відповідальність. Прохання модературу забанити Макс 24.01.2017 at 15:45

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.