Олег Федаш: «Головне завдання забудовника – створити зручне місце для життя. А гідно ним скористатись – це справа самих мешканців»

Хмельницький, без сумніву, є лідером за темпами будівництва житла в Україні. Однак за цими темпами ховаються й проблеми, з якими доводиться один на один зустрічатись багатьом новоселам.

На початку літа цього року ряд мешканців новобудов нового мікрорайону «Всесвіт» за адресою Старокостянтинівське шоссе 2Г звернулись до журналістів за допомогою у вирішенні конфлікту з забудовником, який, за їх словами, обіцяв та не підключив до будинків необхідні комунікації.

Слід зазначити, що перші будинки нового мікрорайону були здані ще восени цього року. Забудовник, підприємець Олег Федаш, пообіцяв новоселам, що найближчим часом підключить усі необхідні для життя комунікації.

Однак, за твердженням журналістів, свого слова забудовник не дотримав.

Сьогодні, як запевняє голова новоствореного ОСББ «Всесвіт-2» Наталія Григорук, усі комунікації заведено. Зиму новосели зустріли зі світлом, водою та газопостачанням.

Блакитне паливо до новобудов, до речі, було підведено до початку опалювального сезону.

Наталія Григорук відзначає, що забудовник йде назустріч усім побажанням ОСББ та претензій до нього новосели не мають.

Редакція НГП вирішила безпосередньо у забудовника поцікавитись, чому виникла ця проблема та чи чекати її наступним новоселам.

1

– Олеже Михайловичу, поясніть, будь ласка, як забудовник, чому у новоселів виникли проблеми з підключенням необхідних комунікацій?

– На сьогодні проблем із підключенням новозбудованих будинків до комунікацій більше не існує. Усі питання врегульовані та вирішенні.

Однак, дійсно, така проблема для мешканців перших будинків нового мікрорайону нашого міста мала місце.

Це питання має декілька складових. Оскільки у наших планах будівництво цілого мікрорайону загальною площею понад 20 га, то підводити комунікації слід комплексно до усього району, а не лише до перших новозбудованих будинків.

Окрім того, ви ж розумієте, що підведення газу, електрики тощо потребує цілого ряду узгоджень як з підприємствами, що надають ці послуги,  так і з іншими забудовниками, через чиї ділянки доводилось тягнути ці комунікації і т.д і т.п.

Більше того, сьогодні Хмельницький нагадує великий будівельний майданчик, і цілком логічно, що, аби мати на руках усі необхідні документи, довелось дещо зачекати.

Будівельники підтвердять, що під’єднання мереж більш складніша процедура, аніж безпосередньо саме будівництво.

Так, будинки ми побудували швидко, однак з приєднанням комунікацій вийшла певна заминка. Людям, котрі уже заселились, я пообіцяв, що до опалювального сезону все буде зроблено. Свого слова я дотримав.

– Чи відомо було новоселам про ці проблеми?

– Звичайно, коли люди приходили та купували квартири, вони знали, що будівництво ведеться практично на пустирі.

Коли будинки були уже здані, ми пішли назустріч першим новоселам, пустивши їх робити в своїх оселях ремонт. А уже після ремонтів, власне, й виникла та ситуація, котра потрапила у ЗМІ.

Однак, я особисто, та мої працівники роз’яснювали людям суть проблеми. На жаль, іноді емоції переважають над логікою. Зрештою, розуміння все ж таки було досягнуто.

– Сьогодні мешканці нового району говорять, що усі проблеми уже позаду. Це підтверджує й голова ОСББ «Всесвіт-2» Григорук Наталія. Що планує роботи у подальшому забудовник?

– Я, як забудовник завжди намагаюсь йти назустріч людям. Уже створено в новобудовах ОСББ. Іноді мешканці просять про те, що ми уже їм зробили. Наприклад, коли робили індивідуальні ремонти, пошкодили фарбування під’їзду. Просять відновити – ми фарбуємо. Тобто співпраця у нас налагоджена, є взаєморозуміння.

– Іншими словами, проблем із підключенням комунікацій для мешканців наступних новобудов не буде?

– Ще раз наголошу, що комунікації ведуться для всього мікрорайону, власне тому й була певна затримка. Тому такої проблеми з підключенням більше не буде.

3

– Що буде собою представляти мікрорайон «Всесвіт»?

– Окрім житлових будинків плануємо для мешканців мікрорайону створити невеличку паркову зону. Це, власне, такий подарунок від забудовника. У планах також будівництво дитячого садочка.

Комфортне житло означає якісний спільний простір: приміщення для дитячого садка, ігрові майданчики, вільна від паркування пішохідна зона у дворі, місце для консьєржів та охорони. Сьогодні це філософія хорошого забудовника.

– У підприємця Олега Федаша крім мікрорайону «Всесвіт» ще є будівельні проекти?

– Звичайно є. Розумію про що хочете натякнути.

Ми будуємо не лише у Хмельницькому, а й у Житомирі, Луцьку, Одесі, Львівській області. І на цих будівництвах проблем з комунікаціями не було. Сприяло цьому те, що будівельні майданчики уже були поряд основних комунікацій.

Хочу, аби всі розуміли, що будівельники мають створювати не просто квадратні метри на продаж, а новий міський простір. Тому головним завданням забудовника є створення зручного місця для життя. А гідно ним скористатись – справа самих мешканців.

Незалежний громадський портал.

 

 

 

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Loading...
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментарів: 13

 1. Саме головне що є позитивний результат. Я придбав в них квартиру на “Форесті” теж чекали на підключеня мереж,але весною підключили всі комунікації. Чекати дійсно нехотілось,але все зробили.

 2. Ще раз викрутився. Не знаю як вдалось.Газ реально включили по всіх його об’єктах,крім “Резеденції 2”. Подивимось як будівництво без документів підключить мережі. Чи знову з кимось домовиться????

 3. Родственники покупали квартиру в Житомере. Все отлично. Сделали все что обищали. Хорошие застройщики, которым можно доверять а это в наше время очень важно. Ждем вас в Киеве.

 4. На мою думку Забудовник надійний!!!
  Але не все залежить від нього,є у нашій КРАЇНІ Міська рада , яка кожен рік чи майже кожен рік змінює керівництво , один підписав а другий прийшов також хоче нагрітися , і от він собі думає , чому б мені і не набити свої кармани,тоді він затримує усі договора на підписання! Люди добрі ми живемо не в Європі а в Україні , тому у нас як завжди все через одне…..

 5. Забудовник обіцяв і виконав. Молодець!!! Коли вже наша країна буде допомагати робити гарні справи!!! А не сувати палиці!!!

 6. Так, забудовник і справді дотримав свого слова. Тепер в наших квартирах тепло та затишно. Дякуємо!

  • Здається зараз не має будівництв без проблем. Головне, що забудовник після здачі будинку не залишив людей зі своїми проблемами один на один. Зі сторони забудовника було прикладено максимум зусиль для прискорення процесу підключення комунікацій.

 7. О застройщике только положительные впечатления. Все свои комплексы стараються сдавать в срок. Строят быстро и надёжно. Купила квартиру в Житомире,надеюсь все будет Ок!

 8. Олега знаю особисто по бізнесу,дійсно порядна людина,все що обіцяє виконує!
  Простий,порядний без зайвого пафосу говорить все в обличчя побільше би таких партнерів.

 9. Абсолютно у всіх забудовників є проблеми, як не того то іншого характеру по своїх будівництвах! Всі їх обіцяють вирішувати ті проблеми, але не завжди дотримуються свого слова! На рахунок вище сказаних позитивних характеристик, абсолютно їх підтримую, і підтверджую! Маю на увазі те, що забудовник людина відповідальна, і виконує свої обов’язки і обіцянки в найкоротші терміни, на скільки дозволяє йому бюрократична система нашої країни! Вільний вибір перед покупкою житла стоїть перед кожним із нас, і всі ми хочемо правельно і надійно вкласти свої заощадження, і мати гарантії того, що ми його отримаємо в належному стані! Вище перераховані якісні характеристики у цього забудовника присутні! Хіба це не є тими славнозвісними гарантіями, які ми всі так шукаємо?!

 10. Ми з чоловiком купили в Хмельницькому квартиру саме у цього забудрвника, результатом задоволеннi! Звiсно, були певнi затримки у часi, до речi як i в усiх, але те, яку якiсть i комфорт ми отримали, того вартувало! Тому дякуэмо Олегу Михайловичу i його командi за роботу та можливiсть мати своэ, надiйне i якiсне житло!!!

  • до цього матеріалу та коментарів потрібно ставити позначку “на правах реклами” !!!

 11. Олег Михайлович,надеемся на Вас в Харькове

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.