На Хмельниччині на честь Бандери перейменовано лише 4 об’єкта топоніміки. В Інституті нацпам’яті застерегли від “культу”

Український інститут національної пам’яті констатує присвоєння імені Степана Бандери 34 об’єктам топоніміки з 51,5 тисячі, перейменованих у рамках декомунізації.

Про це йдеться в повідомленні, поширеному на Facebook сторінці інституту.

На Хмельниччині 4 об’єкта топоніміки почали носяти ім’я націоналіста. Зокрема, у Хмельницькому вулицю маршала радянської армії Павла Рибалка перейменовано на Степана Бандеру. Також на перетині Бандери-Зарічанської на початку 2017 року націоналісти заклали камінь під майбутній пам’ятник українському провідникові. У майбутньому тут хочуть звести пам’ятник Бандері.

На думку Директор Інституту нацпам’яті Володимира В’ятровича, “спроби творити “культ Бандери” за канонами “культу Леніна” є шкідливими як для розуміння його місці і ролі в нашій історії, так і для адекватного вшанування. Але ще більш шкідливими є спроби вигадувати цей культ і представляти декомунізацію як “бандеризацію”.

Loading...
У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментарів: 3

 1. Якщо ви твердите, що С.Бандера такий «святий», то поясніть наступні офіційно вказані у багатьох джерелах (в т.ч. у т.з. «націоналістичних») факти (зв’язок між ними), а саме:
  1. С.Бандера знаходився під «німецько-фашистським» арештом, переважно в концтаборі «Заксенха́узен» поряд з м. Ораниенбург недалеко від Берліна, з липня 1941 до вересня 1944 року. А звільнений цей табір був радянськими військами 22 квітня 1945 року. (То хто ж і для чого його звільнив?).
  2. Друга дитина С.Бандери – син – А.С.Бандера народився в Мюнхені 16 травня 1944 року. (То хто ж його батько, чи в концлагері були «свіданки», чи С.Бандера взагалі не був під арештом у німців під час ІІ-ої світової? То деж він був?).
  3. Як свідок на Нюрбергському процесі (його осудили на іншому процесі) у справі щодо винищення євреїв начальник таємного підрозділу «Абвер-2» Эрвін Штольц твердив, що С.Бандера був завербований абвером у 1940-му році и в подальшому фигурував у картотеці абвера под «псевдо» «Сірий».
  Спеціально не даю посилання; перевірте самі.

 2. Ці всі дописи на теми: Бандера, на Росії (тоді, як Т.Г.Шевченко в «Заповіті» писав – «…на Вкраїні милій…»), Трамп, війна (яку спеціально для цього спровокували), держмова, єдина помісна церква та т.п., є лише звичайним відволіканням від того, що «післямайданна» влада по суті поставила під великий сумнів подальше існування України, як держави, так і суспільства (культури), а також – подальше життя (виживання) на українській землі народонаселення України. Ви ж усі прекрасно знаєте, що зараз пересічний громадянин (житель) України просто неспроможний одночасно проплатити за енергоресурси і комунальні послуги та придбати хоча б саму просту (найдешевшу) їжу для себе і сім’ї (не кажучи вже про щось інше). Особливо в тяжкому стані літні люди (пенсіонери), які якраз і створили те, що на даний час розкрадене (дорозкрадають залишки). Всі ж будуть (вже є) в боргах. То що ж буде, у нас у всіх за борги відберуть житло (останню власність) і де ж (на що) ми будемо жити? І, нажаль, як показала реальність (наслідки т.з. “революції гідності”), більшість з цих «патріотичних» дописувачів нічим не відрізняються від більшовиків та насправді є ворогами українського народу та руйнівниками України.

 3. Только избавились от одного идола… Может стоить вспомнить:”Не сотвори себе кумира”?

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.