Акумуляторному заводу зі Старокостянтинова дозволили працювати без висновку держекспертизи

ТОВ “Мегатекс Індастріал” через суд довело, що для нього не обов’язково мати висновок Державної екологічної експертизи на проект “Реконструкція складу та обладнання комплектуючих під комплекс по виробництву акумуляторних батарей  по вул. Веснянське шосе, 1/2  м. Старокостянтинів”.

Таку постанову виніс Хмельницький окружний адміністративний суд 27 грудня.

Нагадаємо, що екологічна інспекція проведела позапланову перевірку дотримання вимог природоохоронного законодавства в галузі охорони атмосферного повітря, водних і земельних ресурсів, щодо поводження з відходами та небезпечними хімічними речовинами ТОВ “Мегатекс Індастріал”. За результатами перевірки складено акт №175/01 від 07.12.2016 року.

На підставі акту перевірки Інспекція прийняла припис щодо усунення порушень природоохоронного законодавства №175/01 від 09 грудня 2016 року. Пункт 2 припису зобов’язує позивача отримати позитивний висновок Державної екологічної експертизи по проекту “Реконструкція складу та обладнання комплектуючих під комплекс по виробництву акумуляторних батарей  по вул. Веснянське шосе, 1/2  м. Старокостянтинів”.

Натомість за логікою суду, на “Мегатекс Індастріал” не поширюється обов’язок отримання висновку експертної організації державної форми власності, оскільки підприємство не є державної чи комунальної форми власності і не залучало бюджетні інвестиції.

Також суд вважає, що реконструкція складу обладнання та комплектуючих під комплекс по виробництву акумуляторних батарей у Старокостянтинові не несе підвищену екологічну небезпеку, а тому не підпадає під дію постанови Кабміну від 24 серпня 2013 року № 808.

Як писав НГП, за результатами проведеної перевірки ТОВ “Мегатекс Індастріал” Державна екологічна інспекція у Хмельницькій області встановила перевищення вмісту свинцю в ґрунті у 160 разів більше норми.

Нагадаємо, проведення перевірки діяльності акумуляторного заводу екологічною інспекцією вимагала громада після того, як депутати виявили ціле озеро з відходів на території заводу.

За відомостями відкритих реєстрів, ТОВ «Мегатекс Індастріал» є дочірнім підприємством ТОВ «Мегатекс», яке знаходиться у місті Костянтинівка Донецької області. Засновником обох компаній є Юрій Шапран, депутат Донецької обласної ради від Партії регіонів.

За даними сайту ОРД, Юрій Шапран є партнером колишнього першого віце-прем’єра команди Януковича Сергія Арбузова.

Loading...
У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Один коментар

  1. так. Все просто – дикий капіталізм процвітає. Бабло затмярило очі голові ОДА, який зі Старокостянтинова, меру, суддям…

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.