Мінрегіон закликає Корнійчука і Загородного визначитися зі Старосинівським районом, межі якого співпадають з ОТГ

Перший заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального  господарства В’ячеслав Негода вважає, що ОДА спільно з облрадами мають визначитися щодо доцільності існування районів, межі яких повністю співпадають з межами ОТГ.

«Сьогодні в Україні є чотири таких райони: Лиманський – у Донецькій області, Народицький – у Житомирській, Старосинявський – у Хмельницькій та Сновський – у Чернігівській області. Їхні території є повністю територіями об’єднаних громад. Мінрегіон вже направив листа Кабінету Міністрів з проханням доручити відповідним обласним державним адміністраціям за участі обласних рад розглянутице питання та надати свої пропозиції Верховній Раді України та Кабінету Міністрів України», – сказав висопосадовець.

Негода пояснив, що у таких районах зникають правові підстави для функціонування відповідних районних рад, які, відповідно до Конституції України, є органами місцевого самоврядування, що представляють спільні інтереси територіальних громад сіл, селищ та міст, оскільки виключається можливість представлення таких спільних інтересів територіальних громад у зв’язку з їх фактичною відсутністю. Також встановлення прямих міжбюджетних відносин місцевих бюджетів об’єднаних територіальних громад із державним бюджетом забезпечило фактичну передачу всього обсягу повноважень райдержадміністрацій, районних рад відповідним радам та їх виконавчим органам об’єднаних територіальних громад.

Наразі у Старосинявському районі владні повноваження мають: районна рада, обрана наприкінці жовтня 2015 року у складі 26 депутатів; Старосинявська селищна громада чисельністю 25 депутатів; Старосинявська райдержадміністрація.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментарів: 4

  1. Не втрачають актуальності результати фахового дослідження, проміжний звіт якого дає розуміння факторів сприяння та перепон добровільного об’єднання громад, значимості та особливостей використання збільшених фінансових ресурсів, нових повноважень, недооцінених інструментів розвитку територіальних громад тощо. Детальна інформація та ключові експертні рекомендації, які слід враховувати у 2017-му – http://dif.org.ua/article/detsentralizatsiya-rezulbtati-vikliki-i-perspektivi

  2. А в чому прикол такої здорової ОТГ?

  3. Цікаво чому Міністерство запитує області. Вони ж планували реформу – вони мали розробити план на такий випадок
    Тепер пишуть в області, щоб ті розрулювали
    Бардак

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.