Юлія Тимошенко: в Україні інститут президентства дискредитував себе

2016-й політичний рік завершився ухваленням Держбюджету-2017, щоправда, з порушенням регламенту ВР, уночі. Влада знову запропонувала українцям затягнути паски – виграють від нового бюджету тільки олігархи та монополії.

Із парламентських партій різко проти антинародного бюджету виступила тільки «Батьківщина». В інтерв’ю журналістам Юлія Тимошенко пояснили, чому її політсила не голосувала за цей документ, і відповіла на інші запитання.

– Усе вказує на те, що Держбюджет-2017 – це бюджет поліцейської держави, де вчитель, лікар і науковець нічого не значать, а значать тільки ті, хто працює на силові структури.

Наприклад, середня зарплата вчителя – 4396 грн, а поліцейський в середньому отримуватиме близько 19 тис. грн, суддя апеляційного суду – 27 тис., детектив НАБУ – 30 тис. грн. Найбільшу середню зарплату матиме апарат НАК «Нафтогаз України» – 35 тис. грн. Що й казати, різниця з учителями й лікарями відчувається!

Закладена в бюджеті-2017 й широко розрекламована мінімальна зарплата 3200 грн – черговий обман від уряду. Реально люди на руки отримають десь 2400 грн. Було б чесно якби за підвищеною мінімальною платою розраховувалася вся тарифна сітка. Але цього не сталося, тому висококваліфікованим працівникам – нуль доплати!

Якщо порівняно з 2013 роком, на освіту закладено в 2,6 раза менше грошей, коли обчислювати в валюті, на охорону здоров’я – в 2,75 раза менше, на культуру – в 2,4 раза.

Нам сказали, що на 16% піднявся рівень життя в 2016 році, а ключові експертні агенції світу дійшли висновку, що в Україні реальний рівень життя впав на 19%. Ось такі насправді «досягнення» уряду.

Влада залишила в бюджеті на наступний рік 15-відсотковий податок на пенсії працюючих пенсіонерів. Вони ухвалили закон уночі, щоб не грабувати людей серед білого дня. Вони собі відкрили «зелену вулицю» для роботи з офшорами й при цьому вдвічі підвищили фіксовані податки для малих підприємців. Вони також зняли пільгову систему оподаткування з аграріїв. Вони ще раз живцем зідрали шкіру з усієї країни і собі вибороли пільги. Проте тієї бюджетної ночі вони пішли ще далі, передбачивши офшорні зони всередині країни для своїх корпорацій – для президента і всіх, хто його оточує. І тепер вони в Україні не платитимуть податків, а люди – платитимуть, і значно вищі, ніж торік.

У 2017 році чинна влада намагається продовжити такий самий грабунок країни, як і зараз. Ухвалений бюджет-2017 – це найбільш аморальний, корупційний та антисоціальний бюджет, який я пам’ятаю за всі роки.

Як Ви прокоментуєте ситуацію, що склалася з «Приватбанком»?

– Цей банк націоналізували після того, як у нього виникла фінансова «дірка» в 150 мільярдів гривень. Це чверть українського бюджету! Як так сталося, що 25 років «Приватбанк» працював успішно і раптом лопнув?

За кожен мільярд доларів, який ми отримуємо від МВФ, вся країна стоїть на колінах і випрошує цей мільярд, переглядаючи пенсійне забезпечення, підвищуючи ціну на газ до 285 доларів за тисячу куб. метрів, підвищуючи пенсійний вік. А тут 6 млрд доларів (150 млрд грн) просто списали! На моє абсолютне переконання, ці мільярди вивели за кордон з відома керівництва держави і є їхнім «тіньовим» заробітком. Тепер нам з вами доведеться за все це заплатити. Увесь український народ кров’ю відхаркуватиме ці 6 млрд доларів, щоби повернути гроші через державний борг України.

Переконана, що розслідування з цього приводу не буде, бо ця оборудка відбулася під найвищим «дахом».

Коли, на Вашу думку, завершиться війна на Донбасі і як Ви бачити розв’язання цієї проблеми?

– Питання завершення війни й питання перезавантаження влади – взаємопов’язані. Поки український народ не прибере цих людей від влади, війна триватиме. Вони прикриваються війною, щоб далі грабувати Україну. Можна брати гроші з бюджету, можна продавати армії різний непотріб утридорога, можна займатися контрабандою з окупованими територіями, можна Нацбанк поставити на службу заробітчанству одного приватного банку. Такій владі війна потрібна іноді більше, ніж зовнішнім окупантам.

Що, на мій погляд, треба зробити. Перше: паралельно з Мінськими домовленостями, проти яких я виступила одразу й які вважаю абсолютно проросійськими, слід негайно сісти за стіл переговорів з країнами-учасниками Будапештського меморандуму. Треба нагадати всім, хто був гарантом територіальної цілісності України, що гарантії на світовому рівні необхідно виконувати.

По-друге, нам потрібно постачати в армію новітню зброю, а не збувати туди старі парашути, старі гелікоптери та іншу техніку. Усі знають, що сьогодні, коли бракує засобів для боротьби на фронті, уряд продовжує продавати нові зразки зброї назовні й отримувати від цього «тіньові» відкати. Треба підняти наш військово-промисловий комплекс і дати сучасну зброю фронту! Також треба негайно провести переговори з усіма країнами, які готові нам постачати зброю, адже досі таких перемовин ніхто не вів.

На жаль, президент дав зобов’язання організувати місцеві вибори в окупованому Донбасі, провести зміни до Конституції про особливий статус Донбасу та амністувати тих, хто вбивав наш народ. Але миру все одно немає, бо українська нація ніколи не підтримає такі зобов’язання.

Проте це не безвихідь. Треба перезавантажити владу, щоб розпочати новий переговорний процес і добитися миру.

– За наполяганням «Батьківщини» парламент ухвалив мораторій на продаж сільгоспземлі на 2017 рік. Юліє Володимирівно, чи вважаєте Ви, що мораторій слід зберегти в подальшому?

– Проплачені «експерти» з усіх телеканалів в один глос стверджують, що головне щастя України – це негайно продати сільськогосподарську землю. Знаєте, чому? Тому що Господь дав українцям 10% запасів усіх родючих земель світу. 72% території України – це чорноземи. Продаючи їх, ми, по суті, продаємо своє майбутнє.

Нині наша земля коштує приблизно в 30 разів дешевше, ніж гірша земля в європейських країнах. Хто покладе цю різницю в кишеню? Ви? Ваші діти? Ні! Покладуть ті, хто реалізує політику продажу ґрунту за заниженими цінами.

Як ви думаєте, чому уряд уже третій рік поспіль наполегливо втілює програму децентралізації, так зване об’єднання громад? Мета одна – звільнити землю від селян; вони урбанізують країну, залишаючи села мертвими. На цій землі працюватимуть великі аграрні холдинги. Їм потрібен розпродаж ріллі, бо це сотні мільярдів доларів, які стануть здобутком окремих мафіозних структур, об’єднаних із міжнародним капіталом.

– Чи не шкодуєте Ви, що провели Надію Савченко в парламент і зробили з неї народного героя?

Я сама перебувала за ґратами, куди мене кинув Янукович, а тому знала, що відчувала Надя в московських катівнях. Я розуміла: якщо не піднімати на найвищий політичний рівень питання Надії Савченко, її ніколи не звільнять. Ми вірили, що, вийшовши на волю, Надя посилить тих, хто бореться за Україну на зовнішніх і внутрішніх фронтах.

Ми поставили Надію Савченко першою в списку, ми були ініціаторами того, щоб вона стала членом ПАРЄ, на всіх зустрічах з політиками ключових країн світу ми порушували питання про звільнення Надії. І вона вийшла на волю, вона повернулася в Україну.

Ми свою справу зробили: ми брали участь у звільненні Надії, а тепер вона визначає своє життя самостійно. Її політична позиція, її рішення докорінно розходяться з тим, як діє «Батьківщина». Тому вона більше не член нашої партії й не входить у фракцію «Батьківщина».

Але якби мені сьогодні потрібно було приймати рішення щодо звільнення Надії Савченко із-за ґрат країни-окупанта, я і моя команда зробили б так само. Вважаю, що ми тоді діяли правильно. І сьогодні ми також діяли правильно, коли наші шляхи з Надією Савченко в політиці розійшлися.

Деякі ЗМІ останнім часом наполегливо поширюють інформацію буцімто про Ваше співробітництво з Віктором Медведчуком. Які у Вас стосунки із цим одіозним політиком?

– Поширюючи такі чутки, влада намагається скомпрометувати мене та мою команду, адже «Батьківщина» вийшла з парламентської коаліції, коли зрозуміла її антинародну сутність. Додам, що тепер більшість у ВР тримається на рештках колишньої Партії регіонів.

Насправді в мене немає ніякої співпраці з Медведчуком. Досі ми чули лише голослівні заяви про це. Давайте подумаємо логічно: якби були якісь аргументи, то їх би вже давно оприлюднили.

Водночас ми чомусь нічого не чуємо про співпрацю президента з Медведчуком. Адже це він призначив Віктора Медведчука уповноваженим України в тристоронню комісію з переговорів у Мінську. Це президент Петро Порошенко регулярно зустрічається з Медведчуком, і вони обговорюють, яку позицію зайняти на черговому раунді перемовин. Натомість піднімають цунамі про мою буцімто співпрацю з Медведчуком. Цю тему використовують для мого політичного кілерства.

Чи підтримує «Батьківщина» проведення дострокових парламентських виборів? Якщо так, то за якою виборчою системою вони мають відбутися?

– У розвинених демократичних країнах, коли підтримка політиків у суспільстві падає нижче 10%, вони або самі ідуть, або з власної ініціативи проводять дострокові вибори, щоб підтвердити свій мандат довіри.

Нині вже весь світ зрозумів, що в Україні встановлено корумпований режим. Він – не проєвропейський, він не служить людям і не реформує країну. Абсолютна більшість українців вважає, що потрібно повністю перезавантажити владу. І я на боці людей.

Щодо мажоритарної системи. Саме її популяризують олігархи у своїх ЗМІ. За такої системи невідомо звідки взятий кандидат у депутати засіває округ грошима, гречкою, рисом, цукерками, тисне через адмінресурс. І такий мажоритарник стовідсотково переможе ідейного кандидата, який бореться за свободу, демократію і справжні реформи. Тому мажоритарні вибори – це вибори кланів і олігархів.

Погляньмо на результати позачергових виборів до парламенту в семи округах. Ми змогли перемогти на двох, а на інших п’яти – перемогли гроші. І якщо ми хочемо зруйнувати систему кланів, нам слід відмовитися від мажоритарної системи. Нам потрібно вдосконалити систему пропорційних виборів з відкритими списками. Тоді ми зможемо змінити країну.

Чи планує Ваша політсила об’єднуватися з іншими опозиційними партіями, щоб досягти кращого результату на виборах?

– Перебуваючи у в’язниці, я бачила, як режим Януковича знищує Україну. Тоді, щоб перемогти на парламентських виборах 2012 року, я наполягала, аби «Батьківщина» об’єдналася з рештою опозиційних сил. Я постійно писала про це листи із в’язниці, я просила нашу команду відкласти в сторону свої амбіції. У підсумку «Батьківщина» об’єдналася з «Народним фронтом» Арсенія Яценюка. Вони спільно пішли на вибори й виграли. Але що сталося потім? А потім Арсеній Яценюк увійшов у найтіснішу співпрацю з кланами. Це його уряд уперше віддав дешевий український газ олігархам, а українцям нав’язав дорогий імпортний. Саме тоді почалася масштабна корупція.

У підсумку «Батьківщині» й мені особисто довелося взяти на себе відповідальність за Яценюка і за «Народний фронт». Сьогодні мені соромно за ту «Стіну» (фортифікаційний проект, котрий мав підвищити рівень безпеки на суходільному кордоні України та РФ. – Ред.), у яку вкладаються мільярди гривень і яка стала символом корупції під час війни. Вважаю своєю найбільшою помилкою взяття відповідальності за інших політиків – за Ющенка, за Яценюка.

Досить! Тепер команда «Батьківщини» відповідатиме лише за себе, за свою політику й за свою стратегію. А об’єднання з опозиційними демократичними силами може бути вже в новому парламенті, коли відбудуться дострокові вибори.

– Яке Ваше ставлення до Михайла Саакашвілі? Він Ваш союзник чи суперник?

Я переконана, що команда Михайла Саакашвілі буде в парламенті і ми співпрацюватимемо. Так, за Конституцією України Саакашвілі не може балотуватися ані у Верховну Раду, ані на посаду президента України (згідно із законодавством, громадянин має проживати в Україні протягом останніх п’яти років. – Ред.). Але його команда обов’язково має бути в парламенті.

Якщо владу в Україні буде змінено, постане питання про реальну боротьбу з корупцією та перезапуск економіки, підвищення соціальних стандартів. Чи готова нинішня опозиція взяти на себе відповідальність за країну?

– «Батьківщина» має чіткий план виведення України з кризи. І повірте мені, в ньому немає жодного нереального пункту, якого не можна було б досягнути. Передусім нам потрібно один раз і назавжди позбавитись від кланів, монополій, олігархії й почати будувати життя для всього українського суспільства.

І ще одне: нам обов’язково треба змінити стосунки між владою і людьми. Нам потрібна нова конституція України, яка визріє в інтелектуальних надрах суспільства, а не яку придумають політики. І ця конституція не повинна містити новелу про президентську форму правління. Протягом 25 років президенти, узурпуючи владу, так набридли народові, що не варто більше продовжувати цей пантеон. Це просто безглуздя! Нам потрібна сильна парламентська країна, система якої буде набагато збалансованіша, ніж будь-яка президентська. Це буде справді демократична система, через яку суспільство щодня братиме участь в управлінні країною.

Цей план «Батьківщина» разом з іншими демократичними силами втілить у життя, як тільки владу буде перезавантажено.

Розмову вів Сергій МАЦІЄВСЬКИЙ.

На правах реклами.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментарів: 8

  1. Крашена смерть з косою ( чи то з рулем на голові ) ще про щось мріє і десь себе бачить?

  2. Це тому, що їй не вдалося стати президентом. Побачимо, що вона скаже перед президентськими виборами.

  3. В об`єднаних територіальних громадах сімейні лікарі отримуватимуть достойну оплату праці та соціальне житло. Це вже є реальністю в декількох громадах. Інформація про такий приклад – http://silobr.info/index.php/novini-gromad/item/907-bezkoshtovne-zhitlo-%20-visoka-zarobitna-plata-=-simeyniy-likar-v-ob%E2%80%99ednaniy-gromadi

  4. А Ю В забула, як при ній націоналізували три банки на загальну суму понад 5 млрд доларів? Як тоді виникла така дірка? Хто виводив гроші за кордон під “дахом” прем’єра? І ще: а Юля хоч один-єдиний раз виїзджала до наших солдатів, за яких так вболіває? Злодійка і брехуха.

  5. А що поганого в тому що поліцейський отримуватиме 19 000 і не братиме взяток. Чи краще хай отримує 4 000 і бере взятки?

  6. Наша песня хороша-начинай сначала. О КАКОМ ПОВЫШЕНИИ ЗАРПЛАТЫ ВЫ ТУТ ГУТАРИТЕ. Помниться мне Италия 70-х.Там получали 10-ки и 100-ни миллионов ЛИР,но счастья на лицах итальянцев отсутсвовала.Можите вспомнить КУПОНЫ. Миллионами получали ,а купить ничего не могли. Во всяком нормальном государстве РЕЧЬ НЕ ДОЛЖНА ИДТИ О ПОВЫШЕНИИ ЗАРПЛАТЫ, но О ПОНИЖЕНИИ ЦЕН..НА ВСЕХ НАПРАВЛЕНИЯХ СОЦИАЛКИ.
    Кстати,если мы идем верным путем в европу,то там потолок минималки 2300.У нас же 3200. И заниженным купс гривны,т.е. недооцененный при Ющенко в 2 раза ,а при Порошенко еще в + в 3.5 раза.

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.