Хмельницького бізнесмена Дьяченка відпустили під заставу 110 тис. грн, а обвинувальний акт відправлено на доопрацювання

Суддя Хмельницького міськрайонного суду Андрій Місінкевич продовжив міру запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою для місцевого бізнесмена Валерія Дьяченка, а також застосував альтернативу, визнавчиши грошову заставу у розмірі 110 тис. 240 гривень.

Про це свідчить ухвала суду від 27 жовтня.

Слідчий суддя вважає, що органи досудового слідства та прокуратура підготували обвинувальний акт (за ч. 2 ст.189, ч. 1, 3 ст. 357 КК України) не повністю, оскільки фактичні обставини правопорушення та формулювання обвинувачення є не конкретними, не містить чітко сформульованого обвинувачення, чим порушено один з основних конституційних принципівправа обвинуваченого на захист та справедливий судовий розгляд.

“Тобто, обвинуваченого (Дьяченка – НГП) позбавлено права знати, в яких конкретно діях його обвинувачують та за якими фактичними обставинами, подальшій можливості викладення своїх заперечень, в тому числі щодо прийнятих процесуальних рішень, а також позбавляє суд можливості належним чином встановити істину в кримінальному провадженні, роз’яснити обвинуваченому суть обвинувачення”, – зазначено у рішенні суду.

Разом з тим, строк тримання під вартою Дьяченку продовжено до 28 грудня.

Як писав НГП, 31 липня цього року Хмельницький міськрайонний суд взяв під варту відомого хмельницького бізнесмена Валерія Дьяченка, якого підозрюють у вимаганні грошей ( ч. 2 ст. 189 «Вимагання» Кримінального кодексу України).

На підприємця поскаржився місцевий мешканець, який незаконно проник на територію підприємства, яке належить бізнесменові. Охоронці затримали і повідомили власникові, який незабаром уже був на місці. Підприємець поставив умову: якщо чоловік не хоче, щоб справі «дали хід», має сплатити 10 тисяч доларів США.

Затриманий зателефонував батькові і той погодився на умови: привіз частину грошей, а на іншу написав розписку. Особисті документи та автомобіль потерпілого підприємець залишив у себе як заставу.

5 серпня колегія Апеляційного суду Хмельницької області залишила без змін рішення судді міськрайонного суду Світлани Дручкової від 31 липня.

Нагадаємо, що сім’я Валерія і Людмили Дьяченків володіє десятками фірм, зокрема, ПАТ «Катіон» (спеціалізується на виробництві комп’ютерів і периферійного устаткування), ТОВ «Капітал-15» (надання в оренду й експлуатація нерухомого майна), агрокомпанія «Самобранка» (основний профіль — вирощування зернових, бобових і насіння олійних культур), ТОВ «Речовий ринок «Торговий дім «Бартерсервіс».

Теги: ,
У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Один коментар

  1. зрозуміло що справа розвалюється, через штучні докази! Навіщо тоді так було “піаритись”?

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.