Віце-мер Хмельницького спростував тезу, що міський бюджет тримається на фінансовій децентралізації

Заступник міського голови Хмельницького Андрій Бондаренко шляхом математичних розрахунків пояснив, що від децентралізації бюджет міста отримав 25 млн. грн або 1% від загального обсягу.

Про це він написав у “Фейсбуці”.

За його даними, за 10 цього 2016 року місто отримало додатково 211 млн. власних доходів. А саме – 10,3 млн. – дохід від розміщення коштів на депозиті; 9,7 млн. – додаткові надходження від пайової участі забудовників; 34,9 млн. – додаткові надходження від єдиного податку внаслідок збільшення кількості платників податків (+1099 фізичних осіб-підприємців, + 130 юр. осіб); 41,4 млн. – додаткові надходження від акцизу внаслідок збільшення обсягів реалізації 573 суб’єктами і збільшення цін на підакцизні товари; 4,1 млн. – збільшення ПДФО через діяльність робочої групи із сприяння легалізації тіньової зайнятості; 4 млн. – збільшення мінімальної заробітної плати (це лише по бюджетникам, в реалі ця цифра значно більше).

“Всього – 104,4 млн. з 211 млн. – ЦЕ ДОДАТКОВІ НАДХОДЖЕННЯ, НЕ ПОВ’ЯЗАНІ З ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЄЮ, а результат спільної діяльності влади, підприємців і громади, а також інші фактори, не пов’язані з децентралізацією. Рахуємо чистий плюс від децентралізації: 211 млн. – 104,4 млн. – 81,5 млн. = 25,1 млн”, – зазначив Бондаренко.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 15

 1. Комунальне підприємство “Хмельницькбудзамовник” є обличчям цього заступника, який за весь час перебування на посаді жодного разу не був на підприємстві та напевне не знає де воно знаходиться. Хто керівник цього підприємства з 1 листопада 2016р.???

  • На підприємстві був, але критика цілком справедлива.
   На цьому тижні, сподіваюсь, буде призначено дієвого і адекватного керівника підприємства.

 2. Вартість робіт по ремонтах і вартість обладнання виросла в рази за 2 роки. А роботи в цьому році зроблено набагато більше. Бо перестали красти і керувати так як треба. Того і робота на лице.

  • Що вкрали називайте конкретно. Погано, що міська влада всіх вважає злодіями, всіх засудила, всім почіпляла злочини. Не хочеться думати, що це та ситуація коли злодій кричить тирмай злодія.

 3. “так звана”? Так би мовити, так би мовити…

 4. Ніколи раніше стільки роботи в місті не робили, ніколи. За цей рік зробили більше чим за останніх 10.

  • Вам зручно, коли ви пишете неправду? Ви ж підставляєте свого керівника. Ви цього навіть не розумієте.

 5. Що дала фінансова децентралізація? До бюджетів спроможних громад зараховуються такі платежі.

  1. 100% податку на майно і землю, в тому числі за межами населених пунктів.

  2. 100% єдиного податку від малого бізнесу, зареєстрованого в громаді.

  3. 100% прибутку комунальних підприємств, якщо рада громади їх створила.

  4. 60% прибутку на доходи фізосіб, якщо в громаді люди отримують зарплату.

  5. 25% екологічного податку, якщо в громаді є підприємства.

  6. 5% акцизного податку від продажу тютюнових виробів, алкогольних напоїв та нафтопродуктів, якщо у громаді вони продаються.

  Дохід від цих податкових надходжень рада громади може витрачати лише за своїм рішенням. У перший рік власні ресурси спроможних громад збільшилися утричі, і ми знову згадуємо про спроможні громади.

  • це коли обєднуються території!! не бреши людям!!
   Хмельницькому вона нічого не дала!

 6. – 10,3 млн. – дохід від розміщення коштів на депозиті (під найвищий в Україні відсоток!) – ризикова і непрозора операція…

  – 9,7 млн. – додаткові надходження від пайової участі забудовників; – тут є великі резерви, якщо дотримуватись вимоги законодавства…

  • Олександр, респект і повага. Конструктивно, доступно і обгрунтовано. А не голослівне тявкання типу “молодець симчишин” чи “ми не крадемо”

 7. Слабенькі керівники в місті. Дуже слабенькі. Не розбираються в простому. Бояться визнати незручну правду, бояться брати на себе відповідальність. Краще б не писав цього.

 8. Невдоволені діяльністю місцевих депутатів вашої громади? Погоджуєтеся з тим, що кваліфікований та відповідальний депутат – запорука стійкого розвитку місцевої демократії? Тоді гайда доведіть до їх відома інформацію про конкурс з підвищення компетентності депутатів місцевих рад!
  Детальніше: https://www.coe.int/uk/web/kyiv/news-event/news/-/asset_publisher/9W803G4ii38m/content/call-for-applications-to-participate-in-the-workshop-local-councillors-everyday-actors-of-local-democracy-organised-by-the-congress-of-local-and-reg-2?inheritRedirect=f
  #депутат #громада #демократія

 9. Староста в об’єднаній громаді тісно співпрацюватиме з дільничним офіцером поліції:
  http://decentralization.gov.ua/news/item/id/3710

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.