Громадськість вимагає від місцевої влади врегулювання проблеми тарифів на комунальні послуги

У Хмельницькому відбувся круглий стіл, на якому, обговорили проблему тарифів на житлово-комунальні послуги, ініційований місцевою організацією політичної партії «Українське об’єднання патріотів – УКРОП». Поділитися своїми думками та обговорити шляхи вирішення загальнодержавної проблеми зібралися і представники громадських організацій «Сильний Хмельницький», «Українське козацтво Хмельниччини», «Україна – рідний край», «Маємо право», «Ветерани України» та інші.

Окреслюючи ситуацію, яка склалася у місті Хмельницькому, голова Хмельницької обласної організації УКРОПу Дмитро Йовдій зауважив, що містянам досить сутужно, коли у місцевому бюджеті має місце суттєвий профіцит, а місцева влада при цьому відмовляється зупинити підвищення комунальних тарифів, тим самим полегшивши фінансовий тягар для хмельничан.

«У місті склалась ситуація, коли фактичні надходження до бюджету суттєво перевищують заплановані. Так, відповідно до Звіту про виконання загального та спеціального фонду бюджету м. Хмельницького за 1-е півріччя 2016 року, доходи загального фонду склали 909 827 412 грн., що на 108 654 175 грн. більше запланованих. У Хмельницькому проживає близько 70 тис. пенсіонерів. Сума в перерахунку на кожного це складе по 1 552 грн. Ці гроші міська влада могла би спрямувати на погашення різниці між тарифами. Проте на сьогодні кошти витрачають на другорядні речі, які не на часі», – наголосив укропівець.

1111

Підтримавши виступ Дмитра Йовдія, голова громадської організації «Україна – рідний край» Євген Поворознюк додав, що в ситуації, яка склалася з тарифами в місті, найбільше вражає два аспекти. Перший – місто має гроші, а витрачає їх не на те, чого найбільше потребує громада, фактично, закопуючи їх в асфальт, або в плитку. А ось другий – це байдужість самих людей до вирішення загальної проблеми. «У міста є гроші, а влада не робить те, що потрібно людям зараз. Послуги комунальних підприємств декларуються якісні, а насправді, ми платимо не відомо за що. Та й підвищення зарплат ситуацію не врятує, бо при цьому знизяться субсидії. Влада повинна ввести мораторій на тарифи і переглянути їх», – наголосив громадський діяч.

Представник ГО «Маємо право» Костянтин Карпельов, зауважив: «Міський голова і депутати не хочуть брати на себе таку відповідальність, розповідаючи, що тарифний мораторій – це компетенція Президента, Уряду і Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг. Прийнявши популістське Звернення, вони «умивають руки», перекладаючи проблему на плечі владної верхівки країни. Втім, питання введення тарифів лежить не в юридичній площині, а в політичній. І люди повинні усвідомити, що «слуги народу», яких вони привели до влади, не збираються дбати про їх добробут».

Петро Матущак, представник ГО «Сильний Хмельницький» поділився своїми міркуваннями, що складається впевнене враження про розподіл коштів громади між депутатами та прихильниками ВО «Свобода», вихідцем із якого є і міський голова. «Деякі двори міста не просто приводять до ладу, а повністю оновлюють, в той час, коли на сусідні, вщент зруйновані, навіть уваги не звертають. Дороги міста понівечені, а влада, ніби не чує громаду – кладе плитку на Проскурівській, знищуючи асфальт, який міг би ще прослужити довгі роки. Депутати затягують людей в боргову яму з такими тарифами. Тож не зрозуміло навіщо ми обирали таку владу? ».

« Ветерани нашої організації неодноразово звертались до різних установ, в тому числі «Хмельницькводоканал», «Теплокомуненерго» з тим, щоби вони обґрунтували свої тарифи і почали брати платню, відповідно наданим послугам. Натомість, маємо тільки відписки. А тими фінансами, які місто отримало при перевищенні бюджетних коштів, можливо було б якраз і покрити різницю між тарифами. Це зараз головне для людей, для пенсіонерів», – наголосив заступник голови ГО«Ветерани України» Віталій Самсоненко.

Свою думку вирішення проблеми висловив і голова Хмельницького осередку ВО «Всеукраїнського об’єднання учасників бойових дій та волонтерів АТО» Олександр Абаєв: «Ми переконані, що від влади вже немає чого чекати. Необхідно шукати альтернативні шляхи здешевлення тарифів. У Вінницькій області є приклади використання сонячних батарей. Дивує, що такий популярний у тій же Європі метод отримання дешевої енергії досі не запроваджується у нас».

Підтримуючи голову зібрання, представники громадських організацій вносили пропозиції щодо шляхів врегулювання проблеми з комунальними тарифами. На їх думку, значною мірою питання може і повинно бути врегульовано на місцевому рівні. Зокрема, акцент потрібно зробити на аналізі господарської діяльності місцевих комунальних підприємств – надавачів послуг та запровадженні програм для виробництва власних енергоносіїв. Для цього потрібна лише політична воля керівництва і небайдужість самих містян.

Результатом засідання «круглого столу» стала спільна резолюція, яка найближчим часом буде направлена до Хмельницької міської та Хмельницької обласної рад.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 42

 1. Міська влада не регулює ціни, УКРОПУ раджу звертатись до уряду, Гройсмана, Порошенка… можна і грошового мішка УКРОПа, пана Коломойського, попросити зарішати “вопрос” зі своїми колегами-олігархами

  • А комунальні підприємства не відносяться до міської влади?

   • Міська влада встановлює тарифи на вивіз сміття, проїзд в транспорті і квартплату. Жоден з цих тарифів не виріс і самим нижчим в Україні. Через це міський бюджет дотує ЖЕКи, тролейбусний і спецкомунтранс. Тут можна встановлювати мораторій.
    НКРЕКП (Київ) встановлює тарифи на газ, світло, воду і тепло.
    будь-які мораторії місцевої влади призведуть до сміху, бо вони нінащо не впливають.

 2. Ви з Симчишиним цю відповідь встигли узгодтити? А то не приведи господи, звільнять вас, чим будете оплачувати комуналку, розмір якої вас зараз чомусь цілком влаштовує (гарно ботам мабуть платять…), а те що Київ вів мораторій, ні ти ні твій роботодавець не вкурсі? чи Дніпропетровськ?,
  ну все як завжди:
  -“ідіть до Порошенка”,
  знайома фраза…., про СВ вона теж з уст нашого мера звучала…., гарна фраза, а головне, нікого ні до чого не зобов’язуюча, а люди нехай терплять! так пане Вікторе?, ой перепрошую, пане Симчишин?
  Тут питання політичної волі, вона або є, або немає, все інше демагогія….

  • І що київський мораторій? Платіжки київські бачили?
   Платять люди за світло і за газ як і вся країна, а за тепло на 40% більше, ніж Хмельницький, квартплату в 2 рази більше, чим в Хмельницькому, за вивіз сміття в 2,5 рази більше.
   Заберіть собі такий мораторій.

 3. Повні неадеквати.
  В Хмельницькому самі дешеві тарифи в Україні. На 20-30% менші, ніж у Вінниці, Рівному, Луцьку і на 40% менші, чим в Києві, Дніпрі (де керує укропівець). Бо влада зробила все, що мала. Твердопаливні котли, лічильники на всіх будинках (єдине місто в країні, де 100% лічильників), когенераційні установки забезпечують 100% свого світла.

 4. “витрачають на другорядні речі, які не на часі…”,
  звідки йовбаку з Києва знати, що дитячий садок, нова школа, нові тролейбуси, ремонт туалетів в школах, вікна в лікарнях, ліки для хворих, зарплата для вчителів, ремонт доріг важливі для хмельничан.

 5. Насправді з тарифами все набагато цинічне. Зменшити тарифне навантаження міська влада може. Але навіщо їй це потрібне? А де тут попіаритись? Такі мораторії це ж не ініціатива Свободи, відповідно вони не підуть до електорального їх кошика. А за профіцит бюджету краще щось інше зробити, менш потрібне але особисто!!!!! та всі показати що бач яка свободівська влада молодці скільки всього роблять за наші з вами кошти.
  А від того меморандума укропівського нова міська влада відморозить, скаже звертатись до пороха і тд. Так в нас повелось що на місцях зручніше не брати відповідальність а валити все на вищестоящю владу.
  От мене як громадянина міста тривожить питання, як швидко Хмельничанни зрозуміють свою помилку у виборі мером Симчишена та чи коли наступного разу будуть йти на вибори будуть памятати методи діяльності свободи??? (СВ, БУрликів і всяке таке)

 6. =) хтось бачив початок мультфільму Посіпаки? Раджу пану Симчишину подивитись, дуже повчально, як на мій погляд….(хто не бачив, суть така – усі “керовники” посіпак закінчували чомусь дуже не вдало….)
  Невстиг я висловити думку відмінну від позиції міського голови, як посипались прихвостні закривати рота….
  Сумно, але так і живем…
  Нас

  • Сергій, рот ніхто не закривав, а популярно пояснили. В Хмельницькому тарифи на 30% менші чим в Києві, де типу мораторій і Дніпрі. В Хмельницькому тарифи самі нижчі в Україні. Бо влада і комунальні підприємства працюють. Подивіться таку складову тарифу як втрати. В Хмельницькому – 11% в Вінниці 21%, Києві 18%, Дніпрі 19%. Подивіться такий тариф як вивіз сміття, квартплату? в Хмельницькому на 20-100% менший чим в інших.
   Візьміть платіжки з різних міст і порівняйте. В середньому мешканець Хмельницького платить на 200-600 грн менше чим в інших містах за таку ж саму площу.
   в Хмельницькому ціна газу = 85% усього тарифу на тепло.

   • Найнижчі тарифи встановив Мельник якого ми дурні паплюжили. Якби за Мельника були високі тарифи зараз вони теж були би високі. Не так просто їх понизити.

 7. мають а ми крепчаєм

 8. Голий популізм. Особливо про 70 тисяч пенсіонерів. Вони всі субсидії оформлять,
  а що робити тим хто працює і заробляє 4-5 тисяч?

 9. От цікава тенденція зараз, на всіх рівнях влади є системи ботів які або хвалять або розмивають негатив. От цікаво телебаченню та газетам вже мало хто вірить, зараз час інтернету, а от коли засруть інтернет який ресурс буде тоді рулити? ! Хто зна ? може совість?!

  • Ну які боти, Семен. Тобі пишуть чітко і зрозуміло і все розписують з цифрами. Мораторій? Візьми платіжку в Дніпрі, Києві по всіх комунальних і порівняй. В Хмельницькому значно менше по сміттю, проїзду, квартплаті (бо мораторій), однаково по світлу, газу. Бо тариф один на всю країну. і на 30-40% менше по теплу, бо тут праюють.
   Все ж просто. і боти чи тролі тут ні до чого.

   • А ви порівняйте зарплати у Києві і в Хмельницькому, а тоді про тарифи говоріть

 10. Оформила бабуся субсидію на газ, прийшла квитанція на оплату – 987 грн і субсидія 6 грн.86 . Вдумайтесь – 6 гривень 86 копійок – жах….

  • Жах, бо облгаз в приватних руках, він належить олігарху . Бо фірташі, коломойські, чуркіси прихватизували обленерго, облгази і декларують сотні мільйонів і жирують. Настворювали собі карманних партійок і тепер колотять світом.

 11. Щоб багато не писати, цифри:
  тариф на водопостачання Хмельницький – 10, 85 грн куб, Дніпро – 12, 45 грн куб
  тепло Хмельницький – 1204 грн за Гкал, Дніпро – 1376 грн за Гкал
  гаряча вода Хмельницький – 70, 45 грн, куб Дніпро – 87,65 грн куб
  сміття Хмельницький – 9,79 грн Дніпро – 15, 73 грн
  це означає що середньостатистичний мешканець Хмельницького платить в місяць на 350-400 грн менше, ніж середньостатистичий в Дніпрі.
  То де мораторій?
  І така ситуацію плюс мінус буде якщо порівняти Хмельницький з іншими містами.

  • Та зрозумій нарешті, що нас не гріє твоє порівняння Нам начхати що там в Дніпрі, де при владі не свободівці. Ми повірили вам, свободівським демагогам, що ви забезпечите нам нормальне життя і робитимите все можливе аби тарифну удавку ми не відчули. А ви зариваєте мільйони в землю під видом ремонтів доріг як і попередники. Чим ви відрізняєтеся від інших? Тільки тим, що з піною біля рота доказуєте, що “чорне” то є “біле”

   • То для тебе і зробили: будеш платити на 400-500 грн менше в місяць чим в інших містах. За опалювальний сезон зекономиш 2400-3000 грн., у порівнянні з усіма іншими містами бо влада про тебе подбала. А ти пишеш гадості.
    В Кам’янці чи Старокостянтинові тепло дорожче на 300 грн за Гкал.

   • Брехню ви пишете про те, щозаривають в асфальт. Я живу в будинку по Майборського, 11. Наш двір був весь в ямах, люди ноги підвертали, машини колеса різали. Ремонт не робили 30 років. Цього року зробили. Все нове, тротуар в плитці. Ще має бути новий спортивний майданчик.

    • А я живу в приватному сектору, де дорогу зробили по тій вулиці де живе один з членів “Свободи”- впливовий, а до інших вулиць не дійшло, нащо? І про це писалось і говорилось не раз і не два -і то є правда!!!!

 12. Завдяки Симчишину в Хмельницькому САМІ ДЕШЕВІ тарифи

 13. ото “посіпаки” активізувались, -наш мер і такий хороший і такий красивий

  Я сам голосував за його в першому і другому турі… тепер дуже жалкую…, дерибанщик наш мер (на мою думку), дуже правильно сказав “Хмельничанин” на рахунок заривання грошей в асфальт….
  Чудова схема сьогодні зарили, поділилися, найняли ботів, щоб усім роти затикали, а навесні, асфальт як сніг зійшов, і знову треба ремонтувати,
  Прямо круговорот бабла в природі…
  Або плитка…., поставили плиточку, чз 2 роки вона в деяких місцях попросідала, а чз 4-5 і взагалі вся потріскала, хто не вірить, вийдіть на Проскурівську придивіться, ….., ОО оо і знову можна ремонтувати…

  А боти криком кричать – наш мер хороший…., і цифирки їм приготували, так сказать щоб “образумити” населення, навіщо ж вам цей мараторій? подивіться скільки інші платять….тільки це все минулі цифри…., а от які вони будуть в майбутньому, о це питання?

  • Сергій, ти схожий на барана. Це тарифи станом на листопад 2016 року. Про асфальт, піди на Волочиську, Проектну, Набережну, Гарнізону подивися. Це євродороги

   • Покажеш свої “євродороги” весною, після морозів і зимових наносів. Це буде дуже доречно піаритися перед виборами. Якість вашої роботи буде наяву. Тоді і скажеш про “євро”.

    • Це не мої, а наші дороги і зроблені вони дуже якісно. не віриш поїдь подивися, їм навіть твої наноси не страшні.

  • Сєрога, в тебе є хоч трохи клепки? Це тобі не якісь там “боти і посіпаки” пишуть, а прості хмельничани. Ніхто не ідеалізує Симчишина і Свободу, але ж все пізнається в порівнянні. В Хмельницькому тарифи нижче середніх по Україні, деякі найнижчі. І це конкретні цифри й факти. І скільки б ти не розпинався за тих йовдіків, абаєвих, самсоненків, картельових, матущаків і т.д., хмельничани їх не знають і знати не хочуть. Ми проголосували за Симчишина і поки не шкодуємо. Його команда працює найпотужніше, в порівнянні з попередниками. Як будуть так і далі працювати, то їх обиратимуть ще й ще. А ці йовдіки будуть і далі збирати круглі столи, будуть гвавтувати, але… Це не допоможе, хмельничани обрали собі владу і іншої не хочуть. Хоча навряд чи ти це зрозумієш, бо якраз ти і є тим йовдійовим ботом

 14. Може нарешті можна порахувати, що скільки коштує. Без “ринкових” заскоків. Буде якесь поняття, чи то олігархи, чи держава банкрут. Ціни на комуналку доречі з МВФ погоджували нібито, щоб як у європі. Тільки про доходи більшості забули при цьому.

 15. В Хмельницькому самі дешеві тарифи на ВСЕ!!!!!!
  І це заслуга Симчишина.
  Порівняйте інші міста, не треба далеко йти: Славута, Шепетівка, Кам’янець-Подільський, Старокостянтинів. Порівняйте з Луцьком, Рівно, Вінниця.
  В нас самі нижчі.

 16. Зробили собі ідола – Симчишина. А чого не Герегу?)))) Теж в свому окрузі, все для людей, і дороги, і школи, і дитячі садки))) А потім оп, і в ТОП 10 по е-декларації)))

 17. Як повідомляє кореспондент molbuk.ua, за відповідне питання сьогодні на позачерговій сесії міської ради проголосували 24 депутати.

  Згідно з ухваленим рішенням, у Чернівцях встановлюється мораторій (заборона) на введення в дію підвищення цін та тарифів для населення на такі послуги: електричну енергію, природний газ (до 31 грудня 2016 року), водопостачання і водовідведення (з 1 вересня до 31 грудня), заборона підняття тарифу на перевезення у громадському транспорту (до 31 грудня) та мораторій підвищення вартості ритуальних послуг.

  Нагадаємо, депутати Чернівецької міськради тричі не могли ухвалити це рішення, ініціатором якого виступив депутат від “Свободи” Андрій Ілюк.

  джерело http://molbuk.ua/

  То там “Свобода” може, а в Хмельницькому ні?

  Адмін НГП, не потрібно видаляти мій комент, чи це людям бачити не можна?????

  • Це рішення анекдот. Тариф на світло і так не піднімуть до кінця року, бо наступне підняття з 1 березня, тариф на газ також до кінця року не піднімуть. На проїзд, сміття квартплату в Хмельницькому нижчі чим в Чернівцях і їх ніхто не піднімає, наш мер заборонив. А де ж в рішення тепло???? Нема. От тобі і на тобі.

   • Мельник встановив найнижчі в Україні тарифи в Хмельницькому. Виявляється він небагата людина. А нам такого про нього понарозказували.

 18. Симчишин дав вчителям додатково до зарплати по 5000-6000 – це виплата за сумлінну працю за 2 роки. Це на думку круголого столу непотрібні витрати?

  • Починається підкуп виборців-педагогів до наступних виборів. На початку навчального року наплювали в душу вчителям не дослухавшись до їх думки, а тепер мол дивіться які гарні керівники прийшли, грошики аж за 2 роки виплатили.
   Якби це минулого року зробили, то свободівці Чернилевського заклювали б, що підкуповує вчителів.

  • Київ дав гроші от і виплатили. Треба казати правду.

 19. Сумно, що пішли особисті образи! але бог вам суддя!
  Якщо ви дорогі мої посіпаки не добачаєте, я в своїх повідомленнях нікого не хвалю, мені абсолютно все одно хто введе мораторій на підвищення тарифів, чи свобода чи укроп, чи БПП, головне щоб він був введений….,, а ви можете і далі кричати що симчишин молодець…., тільки, це нічого не змінює. Шкода вас…час розставить крапки над і, от побачете

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.