У Хмельницькій області проводяться заходи щодо недопущення розповсюдження Африканської чуми свиней

На території Летичова, де 19 жовтня виявлено збудник Африканської чуми свиней, розгорнуто роботу 6 ветеринарно-поліцейських постів санітарного контролю та спеціальної обробки із дезбар’єрами, на них організовано цілодобове чергування спеціалістів ветеринарної медицини, ДСНС, національної поліції.

Як повідомляє прес-служба ОДА, загальна обробка техніки здійснюється  шляхом проїзду техніки по створених із тирси та змочених спецрозчином дезбар’єрах.  Контролюється переміщення тваринницької продукції та живої худоби.

Створено 6 груп для здійснення подвірного обходу. Наразі проводяться подвірні обходи, клінічні огляди та перепис поголів’я. На сьогодні із 4000 дворів здійснено обхід 3012.

Окремо зоною захисту, яка безпосередньо межує з епізоотичним осередком (не менше 3 км), встановлено територію смт Летичів. Згідно попередніх даних поголів’я свиней  в зоні захисту нараховує 120 гол. Свиногосподарств в даній зоні немає.

Нагадаємо, що 19 жовтня в одному з підсобних дворів райцентру Летичова виявлено  спалах Африканської чуми свиней. Наразі утилізовано 7 голів свиней.

Довідка. Африканська чума свиней (хвороба Монтгомері) – контагіозне вірусне захворювання домашніх і диких свиней. Для людини вірус АЧС небезпеки не несе. Захворювання передається при прямому контакті хворих тварин і здорових, через продукти зі свинини, кліщами й механічно (транспортними засобами, при переміщенні людей і тварин). Вакцини від захворювання немає. Майже все поголів`я хворих свиней гине. Вірус знищується виключно шляхом нагрівання до високих температур.

 

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.