З нового року хмельничани самостійно обиратимуть лікаря, у якого будуть обслуговуватись

З 2017 року українці повинні будуть укласти договори з лікарями на отримання послуг первинної медицини.

Про це повідомив заступник міністра охорони здоров’я Павло Ковтонюк, пише liga.net.

За його словами, вибір лікаря нічим обмежуватися не буде: МОЗ скасовує прив’язку до місця прописки чи проживання.

“Люди можуть самі вибрати хорошого лікаря, якому довіряють і який буде обслуговувати всю родину. Лікарі будуть отримувати зарплату за фактом підписаних договорів. За фактом того, що ви його вибрали. Зарплати в традиційному розумінні у них більше не буде. Дохід залежить від того, скільки у нього пацієнтів. Мало – значить, дохід буде низьким. Досить – значить, хорошим. Розрахунок на те, щоб лікар був фінансово мотивований надавати якісні послуги, а не сидіти на зарплаті, тому що у нього диплом є. Я думаю, лікарі при такій системі самі будуть ходити за пацієнтами”, – говорить Ковтонюк.

Також з 1 січня стартує реімбурсація ліків (відшкодування громадянам витрат на придбання лікарських засобів) від серцево-судинних захворювань, цукрового діабету і бронхіальної астми.

Крім того, Міністр охорони здоров’я України Уляна Супрун повідомила, що надалі медустанови так само будуть належати міським або обласним радам, але зможуть отримувати фінансування від інших джерел, наприклад, здавати приміщення в оренду, самостійно визначати, яке обладнання придбати або, можливо, краще не купувати, а взяти в оренду.

“Ідея в тому, що лікарі на місцях краще розуміють, що їм потрібно”, – додала міністр.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 4

  1. Горячо желаю авторам этих идей воспользоваться ими на практике лично, и побольше.

  2. Незнаю чи можна придумати щось дурніше стосовно медичного обслуговування людей в Україні істатусу дипломованого лікаря, який з наступного року має стати жебракомі просити милостиню у хворих: назвіть мене кращим з кращих лікарів та подайте мені копійку на зарплату.
    Скажімо, змилосердився хворий і уклав вічний договір на довіру лише цьому лікарю, наприклад, хірургу, а невдовзі його прихватило серце. Що тоді?
    Далі. Зарплати лікарю з державної казни не даватимуть, але міськрайради ними керуватимуть і приміщення, в якому вони працюють, можуть віддавати в оренду. Кому – лікарям чи будь кому, навіть виробникам тротуарної плитки?
    І т. д. і т. п.

  3. Дебилизм!

  4. А як з особистим кардіологом, генікологом та стоматологом? Один договір чи три?

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.