У Новій Ушиці будівельники руйнують пам’ятку місцевого значення. Директор закладу каже, що все законно

Підрядна організація “Віват Агро” (Кам’янець-Подільський) здійснює реконструкцію будинку дитячої творчості в смт Нова Ушиця на вул. Подільська, 24.

Як запевнила “Незалежний громадський портал” директор закладу Надія Моспан, всі роботи виконуються, відповідно до проведеного тендеру.

“Ще влітку об’єднана Новоушицька територіальна громада одержала фінансування з державного бюджету на реконструкцію будинку дитячої творчості. Виконання підряду затягнулося через оголошення і проведення тендерних процедур. Наразі є переможець, який до кінця року повинен замінити систему опалення, перекрити дах і провести внутрішні ремонтні роботи нашого закладу. Для цього виділено 4,2 млн. грн”, – зауважила вона.

Фото НГП

Фото НГП

Фото НГП

Фото НГП

Водночас на уточнююче запитання, чи цей будинок внесений до реєстру пам’яток архітектури, пані Моспан сказала, що ні.

Натомість у коментарі НГП завідуючий відділу охорони пам’яток історії та культури при управлінні культури, національностей і релігії облдержадміністрації Сергій Шпаковський заявив про незаконні будівельні роботи будинку дитячої творчості у Новій Ушиці.

За його відомостями, цей об’єкт є пам’яткою історії місцевого значення і рішенням виконкому Хмельницької облради від 11 березня 1972 року №66 йому присвоєний пам’яткоохоронний статус.

Крім цього, будинок дитячої творчості входить до переліку щойно виявлених об’єктів культурної спадщини за видом “архітектура” – народний будинок початку XX століття (наказ управління культури, туризму і курортів Хмельницької облдержадміністрації від 28.02.2013 р. №65).

До того ж директор вказаного закладу Надія Моспан 14 листопада 2011 року підписала охоронний договір, в якому чітко прописано, що будь-які ремонтно-реставраційні роботи, проводяться тільки після письмового дозволу органу культурної спадщини.

“Є закон про охорону культурної спадщини і незаконні роботи, у тому числі пошкодження, руйнування, знищення, що призвели до істотних змін пам’яток, тягнуть за собою адміністративну та кримінальну відповідальність. Управління культури ОДА не видавало будь-яких дозволів на здійснення робіт на цьому об’єкті”, – зазначив Шпаковський.

Довідка НГП. У будинку дитячої творчості у Новій Ушиці діє 49 гуртків, в яких займаються 960 дітей.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 23

 1. Дураки. Про яку культуру може йти мова, якщо руйнують культурну спадщину?

 2. Якщо заміна системи опалення, перекриття даху і проведення внутрішніх ремонтних робіт – це руйнування пам’ятки історії місцевого значення, то не потрібно ніякого ремонту. Нехай далі дощ руйнує стіни і потолки, через дірявий дах, і хай це все впаде на голови дітей. І тильна сторона приміщення, що знаходиться в аварійному стані і далі руйнується. А ми будемо всі дружно захищати пам’ятку місцевого значення. Це ж так по-українськи

  • Невже важко звернутися до управління та отримати дозвіл та уникнути різних проблем, хіба хтось буде проти ремонту?

   • Візьмуть, візьмуть. Для чого писати, що руйнують. Фасад же ніхто не чіпає. Що руйнується, руїна?

  • В цивілізованому світі пам’ятки архітектури, навіть якщо це руїна, реставрують і повертають їм первинний вигляд. І тільки в нас їх руйнують далі, перебудовують на свій розсуд і надають їм невпізнаваного вигляду. Або знищують під фундамент.

   І що заважало керівництву закладу звернутися за дозволом в обласний відділ охорони пам’яток і знайти відповідних спеціалістів з реставрації?

  • Підтримую! Де ж був шановний пан Шпаковський раніше, коли пам’ятка архітектури руйнувалася протягом десятків літ? Чому не звертався до керівних органів раніше і не бив на сполох, що дах протікає і стеля от-от впаде на наших дітей, які займаються у гуртках будинку дитячої творчості? Чому ніхто не говорить про те, що маленькі діти змушені були під час гурткових занять бігати в туалет через дорогу в школу, бо в приміщенні немає ні води, ні туалету? І що в ХХІ столітті навчальний заклад в центрі селища опалюється грубками, які не створюють достатнього теплового режиму, бо висота кімнат до 4 метрів і більше? Давайте думати про майбутнє наших дітей, для яких після реконструкції будуть створені гарні умови для навчання і розвитку творчих здібностей. Тим більше – фасад-то не чіпають, перекривають тільки дах.

   • Шановна, а може з тим що протікає дах, вам варто було б звернутися до пані Моспан? Це ж в іі підпорядкуванні будинок дитячоі творчості.

    • Ви серйозно вважеєте, що директор може власними силами поремонтувати дах?
     А відповідні звернення писалися вже більше пяти років, документація навіть була готова, але тендер чомусь виграла фірма Ядухи, та й затихло все…

     • А може має бути певна процедура реставрації та ремонту приміщення? І не варто тепер переводити стрілки на інших. Потрібно кожному відповідати за свої дії. Самовільно почали ремонтні роботи, не взяли дозвіл- відповідайте!!!

 3. Дебiл зав.вiддiлом культури,вiн забув як його звати,не говорячi вже про памятку культури. Занедбав все,так хотIв посаду! Писака!

 4. Кинули щуку в річку.Це той Шпаковський який погорів на хабарі та був засуджений?Знову появився на теплому місці?Це про нього знову говорять що їздить по області і шантажує власників нерухомості та пропонує платні послуги зняття з вигаданого реєстру охорони пам’яток ,за додаткову плату.

 5. На то Ви і Анонімний, щоб поливати брудом…так званий “хабар” – у квітні 2011 р., у час Януковича та його служак..
  Пам’ятки та об’єкти культурної спадщини Новоушиччини (археологія-городища (у тому числі національного значення), кургани, архітектура-старовинні церкви і садиби-маєтки у с. Глібові, Песці, Отрокові,Хребтієві,Цівківцях, у тому числі ряд будинків у Новій Ушиці (які станом на сьогодні ще мають автентичність) потребують, згідно свого статусу та чинного пам’яткоохоронного законодавства, належного ставлення зі сторони суспільства. Зокрема, будівля Народного будинку початку XX cт. у Новій Ушиці проектувалася та будувалася за підтримки голови Ушицької земської управи Подільської губернії Михайла Оскаровича Патона..
  З повагою, Сергій Шпаковський, історик, пам’яткоохоронець, член Національної спілки краєзнавців України та Хмельницького обласного добровільного, культурно-просвітницького, правозахисного, благодійного осередку Українського товариства “Меморіал” ім. Василя Стуса, член Українського комітету Міжнародної ради з питань пам’яток і визначних місць ІСОМОS.

  • За часів Януковича хабарі були в законі?

  • Корупціонер Шпаковський Сергій Михайлович

   Прізвище, ім’я, по батькові: Шпаковський Сергій Михайлович

   Місце роботи, посада на час вчинення корупційного правопорушення: Відділ охорони пам’яток історії та культури у Хмельницькій області. завідуючий відділом

   Сфера діяльності: Інші органи державної влади
   Категорія посади: посадова або службова особа іншого органу державної влади
   Статті кодексів: Кримінальний кодекс України. Стаття 368. Одержання хабара
   Дата судового рішення: 2011-09-02
   Номер судового рішення: 1/2218/1044/11

   Склад злочину: Шпаковський С.М. працюючи на посаді завідувача відділом охорони пам’яток історії та культури у Хмельницькій області, вимагав та отримав хабарі від Сподинюк А.І. в сумі 400 грн. та від Безверхого В.М. в сумі 1000 грн.

   Покарання: За ст. 368 ч. 2 КК України (в редакції Закону на час вчинення злочину), призначити йому покарання у виді 5 років позбавлення волі з позбавленням права займати посади, пов’язані з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських обов’язків терміном на 1 рік 6 місяців та без конфіскації майна на підставі ст. 77 КК України. На підставі ст. 75 КК України Шпаковського Сергія Михайловича від призначеного покарання у вигляді позбавлення волі звільнити з випробуванням, встановивши йому іспитовий строк тривалістю 1 рік 6 місяців.

   • ЦІкаво, а звідки у вас такі данні?

   • Від тюрми і від суми не зарікайтесь…
    Таким чином, діюча на той час, влада працювала. Не змогли закрити рот “неугодному”, то вони таким чином відсторонили його.

 6. Чому в Польщі, Австрії, Німеччині бережуть історичні будівлі, а в нас руйнують. Шановні аноніми і всі ті ,хто намагається облити Шпаковського брудом, нічого у вас не вийде. Сергій Михайлович-бездоганно знає свою справу, фахівець, який багато зробив доброго. Не переписуйте свої гріхи на нього , бо він чесна і порядна людина.

 7. Новая-Ушица… ничего не поменялось, ворюги у власти дороги п*здец. А вы о культуре…

 8. Легше всього когось звинувачувати! В кожному районI знають,що робити з культурною спадщиною-зберiгати,в першу чергу! Але коли бачать грошI будують I забувають про все. Вiдповiдальнiсть несуть керiвники областI! По великому рахунку iх пiдоставили керiвники району I зав.вiддiлом культури. Цеж треба бути придурками,щоб не взяти офiцiйний дозвiл. А запитати?А зателефонувати? Цивiлiзований свiт! А щодо Шпаковського,то фахiвесь вiд Бога,фанат роботи.Стiльки зроблено,але проблемними залишаються райони,якI не чують I не бачать,то навчiться ЧИТАТИ! Повно iнформацii

  • Голова громади так спішив із ремонтними роботами, шо й забув про дозволи:) Ну канєшно, йому ж ше рік лишається на цій посаді, тре побільше в кармани накрасти.

 9. Не займайтесь дурницями! Догану зав.вiддiлом Нов.УшицI! Вiн баран! Чого клiпав очима,а не говорив нiчого.Великий начальник йди гет з посади! Вона не для тебе. Ти нiчого не зробив для галузI! З тобою однI проблеми! Кого ти захистив? Чого навчився? Селюк неосвiдчений. Законодавства не вивчив,людей не навчився поважати,сидиш як хряк у себе в коморI! Писака!

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.