Хмельниччина розраховує отримати 174 млн. грн з держбюджету на питну воду

Депутати Хмельницької обласної ради звернулися до Кабінету міністрів України передбачити у держбюджеті-2017 174 млн. грн на виконання заходів Програми «Питна вода Хмельниччини».

За це проголосувала більшість обранців на черговій сесії облради 20 жовтня.

У документі говориться, що заходи із забезпечення населення якісною питною водою відображені в Програмі «Питна вода Хмельниччини» на 2008-2020 роки», яка розроблена, відповідно до Закону України «Про Загальнодержавну цільову програму «Питна вода України» на 2011-2020 роки».

Однак, починаючи з 2012 року, кошти з державного бюджету не виділялися. Заходи обласної Програми виконуються за рахунок коштів місцевих бюджетів, яких недостатньо для виконання планованих завдань.

“Разом з тим, на сьогодні третя частина обладнання на об’єктах водопровідно-каналізаційного господарства відпрацювала нормативний термін експлуатації. Потребують заміни 992 км водопровідних та 381 км каналізаційних мереж. Очисні споруди більшості населених пунктів збудовані ще у радянські часи, експлуатуються понад 40 років, не оновлюються і не можуть забезпечувати необхідний рівень очистки. Забруднення водних об’єктів недостатньо очищеними зворотними водами, через незадовільний технічний стан очисних споруд – одна з найактуальніших проблем області. Модернізації і реконструкції вимагають 24 очисні споруди”, – наголосили депутати.

174 млн. грн, які просить Хмельницька облрада, мають намір направити на: будівництво і реконструкцію водопровідних та каналізаційних очисних споруд із застосуванням новітніх технологій і обладнання – 93 млн. грн; будівництво та реконструкцію водопровідних мереж у сільських населених пунктах (згідно розробленої проектно-кошторисної документації) – 48 млн. грн; будівництво та реконструкцію водозабірних споруд – 14 млн. грн; будівництво другої черги водогону від с. Чернелівка до м. Хмельницький – 11 млн. грн; упровадження станцій (установок) доочищення питної води у системах централізованого водопостачання – 4,5 млн. грн.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.