Депутати облради вважають, що оподатковувати нерухомість варто не від площі, а від ринкової вартості житла

Депутати Хмельницької обласної ради підтримали звернення до Верховної Ради щодо внесення змін до Податкового Кодексу України (ст. 266) в частині оподаткування нерухомого майна, відмінного від земельної ділянки.

Таке рішення підтримала більшість обранців на черговій сесії облради 20 жовтня.

У документі сказано, що цей податок має дуже багато недоліків, зокрема, база оподаткування визначена хибно.

“В усіх цивілізованих країнах база оподаткування залежить не від площі, а від ринкової вартості житла. В Україні ж законодавці прив’язали податок до квадратних метрів, що ставить елітну нерухомість в один ряд з простими сільськими хатами. Таким чином, в основу податку закладено несправедливий принцип”, – йдеться у зверненні обранців облради.

Ще однією прогалиною, вважають депутати Хмельниччини, є так звана «лазівка для багатих».

“Якщо житло зареєстроване на декількох власників, то площа розбивається між ними і ніякого податку платити не потрібно. Цікавим фактом є те, що не всі цього року отримають повідомлення на сплату відповідного податку, адже значна кількість даних про нерухомість ще не перенесена з паперових носіїв до електронного реєстру. Затягування цього процесу свідчить про зацікавленість власників великого житла якомога довше утримувати податок на нерухомість в «урізаному» вигляді”, – наголосили в обласній раді.

Таким чином, депутати Хмельницької облради пропонують парламентарям визначити об’єктом оподаткування житлову площу, змінивши норму, яка діє сьогодні та вимагає оподаткування житлової та нежитлової площі. А також -розробити сітку ставок податку, за якою розмір податкового платежу буде залежати від ринкової вартості нерухомості, а не від квадратних метрів.

Довідково. З 1 січня 2016 року вступили в дію зміни до Податкового кодексу України, внесені до Податкового кодексу України Законом України від 24 грудня 2015 року № 999-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році», стосовно оподаткування нерухомого майна, відмінного від земельної ділянки.

Підпункт 266.5.1 пункту 266.5 статті 266 Кодексу визначає, що ставки податку для об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, що перебувають у власності фізичних та юридичних осіб, встановлюються за рішенням сільської, селищної, міської ради або ради об’єднаних територіальних громад, що не перевищує 3% розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, за 1 квадратний метр бази оподаткування.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.