Фірма хмельницького депутата, яка засвітилася у журналістських розслідувань, через апеляцію планує повернути дозвіл на надра

Приватне підприємство “Кансталь” (Хмельницький) в апеляційній інстанції оскаржує рішення Славутського міськрайонного суду від 12 вересня 2016 року щодо користування надрами.

Про це свідчить ухвала Вінницького апеляційного адміністративного суду від 10 жовтня.

З матеріалів судової справи відомо, що депутати Улашанівської сільської ради VI скликання 5 вересня 2012 року задовольнили клопотання хмельницької  “Кансталь”, надавши спеціальній дозвіл на користування надрами з метою геологічного вивчення та дослідно-промисловою розробкою Крупецького родовища пісків та суглинків, яке розташоване на території Улашанівської сільської ради за межами населеного пункту.

Крім цього, славутський суд скасував  інше рішення Улашанівської сільської ради УІ скликання №13 від 16 жовтня 2012 року «Про внесення змін до рішення №2 двадцять восьмої сесії сільської ради від 05 вересня 2012 року «Про погодження клопотання про надання ПП «Кансталь» спеціального дозволу на користування надрами з метою геологічного вивчення та дослідно-промисловою розробкою Крупецького родовища пісків та суглинків, яке розташоване на території Улашанівської сільської ради за межами населеного пункту.

Фото програми "Схеми"

Фото програми “Схеми”

Через чотири роки, 12 вересня 2016 року Славутський міськрайонний суд визнав протиправними та скасував згадані два рішення сільської ради.

За даними програми журналістських розслідувань “Схеми”, місцеві мешканці виступили проти видобутку піску і глини хмельницьким орендарем надр, яке, на їхню думку, осушило криниці. Як зазначив сільський голова Улашанівки Сергій Лясоцький цінна глина в Улашанівці залягає глибоко – на 50 метрів нижче від поверхні землі. А до води – 10 метрів. Він припускає, що в разі поновлення видобутку піску та глин у селі зниження рівня води буде неминучим.

За відомостями Єдиного державного реєстру, ПП “Кансталь” заснували у 2007 році хмельничани Сергій Душкевич і Олександр Скочеляс. Останній є діючим депутатом Хмельницької міськради від ВО “Батьківщина”.

Також пан Душкевич є бізнес-партнером обранця Скочеляса по будівельному бізнесі у ЖБК “Гагаріно”.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.