У зв’язку із загостренням ситуації у районі проведення антитерористичної операції Служба безпеки України закликає громадян у всіх регіонах країни бути пильними та інформувати правоохоронців про виявлені підозрілі предмети та осіб. Про це повідомляє прес-служба СБУ.
Громадяни можуть анонімно повідомити СБУ про такі випадки за номерам гарячої лінії 0 800 501 482 та за телефонами довіри регіональних управлінь спецслужби. CБ України та інші правоохоронні органи системно реалізують комплекс превентивних заходів, що відповідають рівню очікуваних загроз. Усі дії відбуваються у рамках чинного законодавства, зокрема Закону України “Про боротьбу з тероризмом”.
Ситуація з антитерористичною загрозою знаходиться під контролем. При надходженні достатніх даних відповідні заходи будуть вжиті.
Нагадуємо, що згідно з вимогами пункту 8 постанови Кабінету Міністрів України від 18.02.2016 № 92, Керівником АТЦ СБУ прийнято рішення щодо встановлення таких рівнів терористичних загроз: “ЧЕРВОНИЙ” – Донецька та Луганська області, АР Крим; “ЖОВТИЙ” – Запорізька, Миколаївська, Одеська, Сумська, Харківська, Херсонська та Чернігівська області; “СИНІЙ” – Дніпропетровська, Закарпатська, Рівненська, Хмельницька, Черкаська, Чернівецька, Київська області та м. Київ; “СІРИЙ” – Вінницька, Волинська, Житомирська, Івано-Франківська, Кіровоградська, Львівська, Полтавська та Тернопільська області.
Відповідно положення «Про єдину державну систему запобігання, реагування і припинення терористичних актів та мінімізації їх наслідків» у разі встановлення рівня терористичної загрози “синій (потенційна загроза)”:
суб’єкти боротьби з тероризмом у межах своїх повноважень:
– перевіряють інформацію про можливість вчинення терористичного акту;
– надають Антитерористичному центру інформацію про об’єкти можливих терористичних посягань;
– надають Антитерористичному центру інформацію про підготовку до вчинення терористичного акту;
– виявляють окремих осіб, групи та організації, дії яких спрямовані на підготовку та вчинення терористичного акту, припиняють їх протиправні діяння;
– здійснюють запобіжні, режимні, організаційні та роз’яснювальні заходи;
– проводять додатковий інструктаж співробітників правоохоронних органів, залучених до охорони громадського порядку, а також персоналу об’єктів можливих терористичних посягань на предмет своєчасного виявлення та припинення терористичних проявів;
– посилюють охоронні заходи у місцях масового перебування людей;
– збирають та узагальнюють інформацію про підготовку до вчинення терористичного акту;
– перевіряють готовність сил та засобів до реагування на вчинення терористичного акту та ліквідації його наслідків;
– посилюють охоронні заходи на об’єктах можливих терористичних посягань;