За I півріччя доходи місцевих бюджетів тегромад Хмельниччини зросли у 9 разів – до 610 млн. грн

За І півріччя 2016 року фактичні надходження доходів загального фонду місцевих бюджетів об’єднаних територіальних громад Хмельницької області (з трансфертами з державного бюджету) становили 610 млн. грн., що більше майже в 9 разів у порівнянні з надходженнями аналогічного періоду минулого року.

tergromada

 

Про це зазначено у звіті Кабміну про результати бюджетної децентралізації.

Протягом січня-червня місцевими бюджетами ОТГ області з державного бюджету отримано освітню субвенцію на суму 197 млн. грн., медичну субвенцію – 89 млн. грн. та субвенцію на формування інфраструктури – 72 млн. грн. 19 бюджетів ОТГ області отримали з державного бюджету базову дотацію на загальну суму 33,6 млн. грн, бюджетами, 2 громади перераховали реверсну дотацію на суму 1,4 млн. грн. Б

За підсумками виконання місцевих бюджетів за І півріччя найбільше фінансово залежними від державного бюджету є ОТГ: Китайгородська та Маківська – по 35% у доходах громади становить базова дотація.

Основним джерелом наповнення бюджетів тергромад є податок на доходи фізичних осіб – 111 млн. грн. Наступним за вагомістю – плата за землю – 44 млн. грн.

Об’єднання громад дозволило збільшити власні доходи бюджетів ОТГ на одного жителя відповідної території. В середньому показник (у порівнянні з І півріччям 2015 року) збільшився на 540 грн. (з 253 грн. до 793 грн.).

Із розрахунку на одного мешканця найбільше коштів отримала Розсошанська ОТГ – 2723 грн., найменше – Маківська ОТГ – 368 грн.

tergromada2

 

tergromada3

Виходячи із фінансових ресурсів, ОТГ вже за І півріччя змогли спрямувати кошти на здійснення видатків розвитку (капітальні видатки) у загальній сумі 20,4 млн. грн., у тому числі на ремонт доріг, будівництво, благоустрій територій та житлово–комунальне господарство – 13 млн.грн., капітальний ремонт та реконструкцію закладів соціально–культурної сфери – 3 млн.грн.

Найбільший обсяг таких коштів спрямовано Сатанівською ОТГ – понад 4 млн. грн.

Довідково. Відповідно до рішень ЦВК, 25 жовтня 2015 року у Хмельницькій області відбулися перші вибори голів та депутатів 22 ОТГ, які утворилися внаслідок об’єднання 213 місцевих рад (490 населених пунктів). Загальна площа ОТГ становить 7414 кв. км , що займає 36% від площі області.

Чисельність населення в ОТГ на 1 січня 2016 року становить 297 тис. осіб, що становить 23% від загальної чисельності населення області.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 9

 1. Децентралізація! Кошти на місцях, можна все зробити.

  • В тебе в голові дерибанізація .- і з твою башкою вже нічого не зробиш! До чого тут ця децентралізація? Чим ти хвалися? зробили якусь школу в центрі і башню в селі то це прогрес? Краще відкрий очі і подивись що кругом бардак, забитим селам перепало по 50 тис. Дороги розбиті інфляця …….. корупція……. поїдь за кордон і подивись як люди живуть… а далі підтримуй цю систему і цю централізаціююю ….

   • Ти чекаєш що хтось прийде і замість тебе щось зробить. Гроші дали закачуй рукави і роби! Європа саме так робила і робить. Вони не ниють а працюють.

   • Іван ти був князем на селі. Від корита відірвали?

 2. ОТГ – ОПГ?

 3. Не знаєте, що робити із сміттєзвалищами? Комплексний підхід до вирішення проблеми сміття:
  https://www.youtube.com/watch?v=sqo8KtbygIA&feature=youtu.be

 4. Не було грошей погано, дали гроші погано, бо треба працювати. А найбільша біда, що сільських царків поскидали. Ох вони проти тої децентралізації.

 5. Завдяки реформі децентралізації місцеві бюджети значно зросли, а їх дохідна частина перевищила видатки, профіцит місцевих бюджетів складає 32 млрд гривень. У порівнянні з минулим роком на 50%!!!! перевищено надходження місцевих бюджетів.

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.