У Хмельницькому пройшов черговий галузевий форум, ініційований обласним осередком ВО «Батьківщина». Учасники зібрання констатували, що проект бюджету на 2017 рік – антинародний, адже він значно погіршує становище незахищених верств населення, передусім пенсіонерів і людей з обмеженими фізичними можливостями.
«Якщо проаналізувати проект бюджету, запропонований урядом Гройсмана на 2017 рік, можна сказати, що багатомільйонну армію українських пенсіонерів хочуть перетворити на суцільних жебраків із єдиним прагненням – чимшвидше померти, бо емігрувати, як чинять сьогодні чимало молодих українців для них – нездійсненна мрія», – зауважив у вступному слові в. о. голови Хмельницької обласної організації партії «Батьківщина» Олег Лукашук.
Чи не найбільше запитань в обговоренні проекту бюджету-2017 в учасників форуму було до народного депутата України VI, VII скликання, вихідця з Хмельниччини Андрія Павловського. Подолян передусім цікавило, коли запрацює закон щодо захисту дітей війни, закон про індексацію?
«Можу сказати одне: у короткий період, коли Прем’єр-міністром була Юлія Тимошенко, обидва цих закони Юлія Володимирівна, паралельно із виплатою тисячі гривень втрачених заощаджень, почала втілювати в життя. Та з її відставкою, їх реалізація, як реалізація багатьох інших законів, спрямованих на підвищення соціальних стандартів в Україні були покладені під сукно», – нагадав Андрій Павловський.
«Діюча влада нас запитує: де взяти кошти для наповнення бюджету, для підвищення соціальних стандартів, – пенсій і зарплат? Партія «Батьківщина» відповідає: перестаньте красти! Тільки прийняття поданого ще 12 квітня фракцією «Батьківщина» у Верховній Раді законопроекту про деофшоризацію та підвищення ставок оподаткування доходів олігархів із 5%, як нині, до 18%, як заведено в усьому світі, дасть додаткові надходження до зведеного бюджету у сумі понад 120 мільярдів гривень! Бо де це видано, щоб із працюючого пенсіонера знімали 15% із пенсії, а мільярдери платили 5% із своїх дивідендів!» – сказав на форумі радник народного депутата України Юлії Тимошенко, фінансист Володимир Матвійчук.
Ємоційне обговорення тривало майже дві години, і жоден із його майже трьох сотень учасників не залишився байдужим. Отож за підсумками було прийнято пакет вимог до уряду і Президента, втіливши які владі вдасться значно покращити життя соціально-незахищених категорій населення.