Представники органів місцевого самоврядування на форумі у Славуті прийняли спільну вимогу до української влади

Естафету громадських форумів, ініційованих партією «Батьківщина» та її лідером Юлією Тимошенко, на яких українське суспільство детально аналізує  пропонований урядом Гройсмана проект бюджету на 2017 рік, після Хмельницького підхопила Славута. Так, після проведених в обласному центрі форумів аграріїв, медиків та працівників комунальної сфери, у Славутському палаці культури із своєю оцінкою бюджетного процесу виступили представники органів місцевого самоврядування – голови та депутати, міських, районних, сільських та селищних територіальних громад області.

– Партія «Батьківщина» як зіницю ока береже суверенне право органів місцевого самоврядування  на власну позицію і власну оцінку усього, що відбувається в житті країни, адже право це було започатковане нашими предками ще за часів Київської Русі, коли громада – віче, вирішувала все, тоді, як нинішня влада прагне заперечити це право, і проект бюджету на наступний рік – зайве тому свідчення, – зауважив, відкриваючи форум у Славуті,  в.о.голови Хмельницької обласної організації партії ВО «Батьківщина» Олег Лукашук.

– Декларуючи на словах підтримку органів місцевого самоврядування, уряд Гройсмана, своєю непродуманою політикою у тарифній і соціальній сфері нищить її на корені, – підкреслив у своєму виступі міський голова Славути Василь Сидор. – Як колись компартія вказувала, скільки і чого сіяти і вирощувати, так тепер нам  доводять, скільки шкіл, медпунктів, лікарень має бути, до того ж скидаючи їх утримання і фінансування на плечі само ї ж громади.

2

– Дійшло до того, що мерія міста Славути змушена судитися із «рідним» урядом із приводу утисків і несправедливості, учиненої урядовцями стосовно славутчан. І таких позовів ми маємо не один, а – три: стосовно пільгового перевезення громадян, фінансування професійно-технічної освіти та щодо коштів, які уряд має виділяти на так звану «зону спостереження» при АЕС!- розповів очільник міста.

1

Після жвавого обговорення порушених проблем, до якого підключилися представники з різних куточків  області, учасники форуму прийняли спільну вимогу до української влади, в якій, вимагають передбачити у Державному бюджеті наступного року наступне:

– залишити без змін підходи до розрахунку обсягу субвенцій місцевим бюджетам, що спрямовуються на покриття видатків на освітню та медичну галузі, та передбачити їх фінансування в обсязі на рівні не меншому за рівень покриття потреби поточного року;

 – зберегти в межах освітньої та медичної субвенцій централізоване фінансування видатків на оплату комунальних послуг та утримання закладів освіти і охорони здоров’я, які підпорядковано органам місцевого самоврядування;

 – затвердити державні соціальні стандарти і нормативи відповідно до статті 94 Бюджетного кодексу України в описовому та вартісному вигляді за кожним із делегованих державою місцевому самоврядуванню повноважень у розрахунку на середньостатистичну адміністративно-територіальну одиницю;

 – передбачити окрему субвенцію місцевим бюджетам на підготовку робітничих кадрів (ПТУ) в обсязі щонайменше 5,8 млрд. грн.;

–  збільшити долю централізованих видатків на енергоаудит та енергозбереження у комунальному господарстві;

–  відмовитися від намірів не виплачувати пенсії посадовим особам місцевого самоврядування та поширювати на них вже передбачене в поточному році обмеження розміру належних їм пенсій до 85%.

 – розробити сталі норми відрахувань до центрального і місцевих бюджетів з податку на доходи фізичних осіб та інших платежів, що становлять фінансову базу місцевих бюджетів. Існуюча на сьогодні плаваюча (ручна) система управління цими платежами унеможливлює навіть поточне бюджетне планування для органів місцевого самоврядування.

 –  розглянути питання зміни нормативів зарахування ПДФО для ресурсного збалансування місцевих бюджетів у зв’язку з передачею на фінансування з місцевих бюджетів окремих видатків (оплату соціальних пільг за державними програмами соціального захисту).

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 4

  1. наверное единственный город в нашей области, где местная власть на своем месте.

  2. політику, яку проводить партія Батьківщина , зокрема в області її очільник О.Г.Лукашук повина підтримати вся Україна. Хмельничани, підтримуйте О,Г. Лукашука, вірного патріота України.

  3. НЕ СМЕШИТЕ МОИ ПОДКОВЫ, ГОСПОДА!!! Лукашук – патріот?! Патріоти не нищать дороги!!!

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.