Відбувся черговий форум під егідою Хмельницького обласного осередку ВО «Батьківщина».
Цього разу в результаті обговорення ряд вимог до уряду та президента висунули медики регіону.
У вступному слові в.о. голови Хмельницького обласного осередку Олег Лукашук зазначив, що запропонований урядом бюджет не є бюджетом розвитку, а зубожіння. Високі тарифи, ціни на продукти, відсутність реальних індексацій бюджетникам, приведуть до катастрофічних наслідків для держави.
Тому ВО «Батьківщина» організовує подібні форуми по Україні, аби вчасно зупинити згубну політику уряду в соціальній сфері.
Медик із Теофіполя, депутат районної ради Микола Корнійчук розповів присутнім про стан медицини у районні.
«Вкрай важко отримати якісну медичну допомогу на сьогоднішню пенсію. Ціни на ліки високі, а деяких необхідних, аби надати екстрену допомогу, взагалі не вистачає. Ми дожились до того, що люди кажуть: не дай Бог попасти в лікарню» – констатував Микола Корнійчук.
Голова постійної комісії Хмельницької обласної ради з питань охорони здоров’я, праці та соціального захисту населення Микола Дралюк підтримав свого колегу.
«Сьогодні, на жаль, в Україні помирає більше ніж народжується. Причина проста: фінансування медицини передбачено лише у сумі 3% від ВВП. Це суми для виживання, які не йдуть ні в яке порівняння з країнами Європи.
Причиною такого стану речей визначальною мірою є ставлення Держави до свого фундаментального конституційного обов’язку – забезпечити право громадянина на якісні медичні послуги» – наголосив депутат облради.
Підсумовуючи обговорення, учасники форуму прийняли ряд вимог до діючої влади:
«Усвідомлюючи усю складність економічної ситуації в умовах війни, розв’язаної Росією проти України, ми, медики, не ставимо надмірних вимог щодо фінансування галузі у наступному році.
Щонайменше має бути збережено показник наявних 80 ліжко-місць на 1000 населення.
Збережено обсяг загального бюджетного фінансування медицини на рівні поточного року.
Припинено практику хаотичного перерозподілу медичних видатків з Державного бюджету до місцевих.
Такі мінімальні заходи дадуть змогу зберегти ще існуючі елементи медичного забезпечення як базу для його подальшого розвитку у наступні роки. В іншому випадку Держава визнає свою цілковиту безпорадність у здійснені власних засадничих конституційних функцій. Це означатиме фактичну втрату державності.
Щоб не допустити цього ми, медики, залишаємо з собою право вдатися до всіх засобів впливу на владу, у разі не виконання наведених вище вимог».