Медики Хмельниччини висунули ряд вимог до уряду та президента

Відбувся черговий форум під егідою Хмельницького обласного осередку ВО «Батьківщина».

Цього разу в результаті обговорення ряд вимог до уряду та президента висунули медики регіону.

У вступному слові в.о. голови Хмельницького обласного осередку Олег Лукашук зазначив, що запропонований урядом бюджет не є бюджетом розвитку, а зубожіння. Високі тарифи, ціни на продукти, відсутність реальних індексацій бюджетникам, приведуть до катастрофічних наслідків для держави.

1

Тому ВО «Батьківщина» організовує подібні форуми по Україні, аби вчасно зупинити згубну політику уряду в соціальній сфері.

Медик із Теофіполя, депутат районної ради Микола Корнійчук розповів присутнім про стан медицини у районні.

«Вкрай важко отримати якісну медичну допомогу на сьогоднішню пенсію. Ціни на ліки високі, а деяких необхідних, аби надати екстрену допомогу, взагалі не вистачає. Ми дожились до того, що люди кажуть: не дай Бог попасти в лікарню» – констатував Микола Корнійчук.

Голова постійної комісії Хмельницької обласної ради з питань охорони здоров’я, праці та соціального захисту населення Микола Дралюк підтримав свого колегу.

«Сьогодні, на жаль, в Україні помирає більше ніж народжується. Причина проста: фінансування медицини передбачено лише у сумі 3% від ВВП. Це суми для виживання, які не йдуть ні в яке порівняння з країнами Європи.

Причиною такого стану речей визначальною мірою є ставлення Держави до свого фундаментального конституційного обов’язку – забезпечити право громадянина на якісні медичні послуги» – наголосив депутат облради.

Підсумовуючи обговорення, учасники форуму прийняли ряд вимог до діючої влади:

«Усвідомлюючи усю складність економічної ситуації в умовах війни, розв’язаної Росією проти України, ми, медики, не ставимо надмірних вимог щодо фінансування галузі у наступному році.

Щонайменше має бути збережено показник наявних 80 ліжко-місць на 1000 населення.

Збережено обсяг загального бюджетного фінансування медицини на рівні поточного року.

Припинено практику хаотичного перерозподілу медичних видатків з Державного бюджету до місцевих.

Такі мінімальні заходи дадуть змогу зберегти ще існуючі елементи медичного забезпечення як базу для його подальшого розвитку у наступні роки. В іншому випадку Держава визнає свою цілковиту безпорадність у здійснені власних засадничих конституційних функцій. Це означатиме фактичну втрату державності.

Щоб не допустити цього ми, медики, залишаємо з собою право вдатися до всіх засобів впливу на владу, у разі не виконання наведених вище вимог».

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 6

  1. потрібно міняти Цуглевича, Флаксенберга, Кланца , який тільки за операціІ покрив би районі лікарні. Все в карман і відпочивае за медичну зарплату по декілька разів за кордоном. Ось де гроші пане Лукашук, але це старе вже потрібно гнати з Батьківщини. Він нічого не зробив коли був депутатом. Як розбереться зцим безпределом у медицині тоді будем з Лукашуком розмовляти.

  2. Жидов уже давно надо гнать з медицины. Наваровали столько,что хватит на весь бюджет для медицины. Только тендер в обласной больнице что стоит и сколько Флаксенберг заработал. Где борьба з коррупцией, где прокуратура. полиция работайте.

    • Полиция с прокуратурой в доле уже давно, сами тоже взяточники, ворон ворону глаз не выклюет.

  3. Можливо, вибори на носі, що це старе лукашук всюди висовується, борець за справедливість. цікаво, його фонд все так само роздає харчові набори, як і перед попередніми виборами? розвелося цих політиканів, тицьнуть якісь подачки перед голосуванням, дурні люди за них щей голоси віддають. ті ж лабазюки з коліщаками двері в підїзди встановлюють і дитячі майданчики облаштовують лише перед виборами, ще підмурняк зявився теж хоче політиком бути, підгодовував всіх бажаючих в “хмельниччині авто”, але це вже давно було, чомусь зараз він теж мовчить про “соціальну справедливість”. дістали всі ці брехуни і злодії, які лицемірно говорять про якесь відстоювання прав простих громадян. і це вже дві псевдо-революції було, люди й досі гинуть на сході заради того, щоб ми жили у вільній країні без сваволі свиней, “дорвавшихся до кормушки”. горбатих могила виправить.

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.