На Кам’янеччині судитимуть підприємця та голову виборчої комісії за привласнення майже 100 тисяч гривень.

Кам’янець-Подільською місцевою прокуратурою затверджено і спрямовано до суду обвинувальний акт за фактом привласнення 92 тисяч гривень, призначених на облаштування кабінок для голосування при проведенні місцевих виборів у жовтні 2015 року. Про це повідомили у прес-службі обласної прокуратури.

За інформацією заступника керівника місцевої прокуратури Олександра Гончара, між фізичною особою – підприємцем та Кам’янець-Подільською районною виборчою комісією укладено договір монтажу більше 300 кабінок для голосування на усіх виборчих дільницях району. Однак встановлено, що фактично кабінки обладнували члени дільниць з наявних у них матеріалів, а підприємець не доклав до цього жодних зусиль. Хоча, за нібито виконання монтажних робіт отримав з бюджету 92 тисячі гривень, які й привласнив.

Крім того, встановлено, що голова Кам’янець-Подільської районної виборчої комісії, будучи службовою особою, підробила акт здачі-прийняття робіт з облаштування кабінок для таємного голосування, внаслідок чого здійснила розтрату бюджетних коштів на зазначену суму.

Наразі приватному підприємцю інкримінується вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 191, ч. ч. 3, 4 ст. 358 КК України, а голові Кам’янець-Подільської районної виборчої комісії – ч. 1 ст. 364, ч. 1 ст. 366 КК України.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Один коментар

 1. НГП
  Опубліковано: 12.10.2015
  Голова Хмельницької обласної виборчої комісії Наталія Кострубська одноосібно прийняла рішення друкувати бюлетені на місцевому підприємстві “Поліграфіст” (директор Сергій Федоченко). Згідно з Законом України “Про місцеві вибори”, це рішення має прийматись колегіально, проте Кострубська вирішила інакше.
  Щоб обговорити її рішення, члени комісії зібрали позачергове засідання 12 жовтня. У порядок денний намагались внести питання про одноосібне укладення головою договору з друкарнею, але голова відмовлялась визнавати голосування правомірним. Як відомо, нещодавно помер один з членів ОВК: тепер замість 18 членів є лише 17. За рішення внести вищезгадане питання голосувало лише 9 осіб і голова ОВК відмовлялась визнавати це більшістю.
  Також Наталія Кострубська вважає, що уклавши договір з підприємством, не порадившись з комісією, вчинила законно.
  “Постанова 700 Кабінету Міністрів пише, це якраз про виборчі комісії, що комісії в особі голови укладають договора. Якщо в законі написано, що “комісія на своєму це рішення приймає це рішення”, значить комісія приймає це рішення. Якщо ж в законі цього немає”, – заявила голова обласної виборчої комісії.
  Впродовж засідання члени ОВК пропонували визнати договір, підписаний головою з ТОВ “Поліграфіст” нікчемним, зробити перерву та запросити на засідання представників інших друкарських підприємств, які могли б взятись за виготовлення бюлетенів та іншої виборчої документації для всієї Хмельницької області. Проте інших пропозицій не надійшло. Таким чином, договір з ТОВ “Поліграфіст” залишиться в силі. Загальна сума, що буде виділена на всю виборчу документацію області, ставноить 1 млн 60 тисяч гривень.
  Також 10 з 11 членів ОВК, присутніх на сьогоднішньому засіданні, визнали дії голови ОВК Наталії Кострубської такими, що не відповідають вимогам Закону України про місцеві вибори, а саме ст. 75 ч.2. Комісія була змушена залишити в силіїї рішення, оскільки бюлетені мають бути готові за два дні, до 14 жовтня включно. До того ж, комерційних пропозицій від інших друкарень не надходило.
  “Кострубська одноосібно визначила підприємство, яке друкуватиме виборчі бюлетені. Фактично, вона підставили всю комісію”, – прокоментував ситуацію “Незалежному громадському порталу” один з членів комісії. (кінець цитати)
  Наскільки відомо, в місті Хмельницькому інші поліграфічні підприємства пропонували значно меншу ціну на рівні 72 копійок за бюлетень. А де “увага” прокуратури за цим фактом?

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.