Акумуляторний завод у Старокостянтинові може й далі порушувати природоохоронне законодавство

Департамент екології та природних ресурсів Хмельницької облдержадміністрації не бачить підстав для анулювання дозволу на спеціальне водокористування акумуляторному заводу ТОВ «Мегатекс Індастріал» в м. Старокостянтинів. Про це повідомила Хмельницька ОДА.

В серпні поточного року представниками Державної екологічної інспекції у Хмельницькій області було проведено позапланову перевірку ТОВ «Мегатекс Індастріал», під час якої було виявлено ряд порушень вимог природоохоронного законодавства. За результатами перевірки підприємству було надано приписи на усунення виявлених порушень з встановленням термінів на їх усунення. Також Інспекцією в межах повноважень проведено розрахунок шкоди, завданої навколишньому природному середовищу внаслідок використання земельної ділянки не за цільовим призначенням.

У вересні Державною екологічною інспекцією в області було проведено перевірку в частині виконання раніше наданих приписів. Один із пунктів припису, яким зобов’язано підприємство виконати умови дозволу на спеціальне водокористування, а саме встановити І пояс зони санітарної охорони, не виконаний.

З метою скасування дозволу на спеціальне водокористування, Держекоінспекцією області внесено подання до Департаменту екології та природних ресурсів Хмельницької обласної державної адміністрації про анулювання дозволу № 1068 від 10.03.2016 року на спеціальне водокористування виданого товариству.

Підставою для скасування дозволу Держекоінспекція вказала невиконання товариством запланованих заходів по охороні та раціональному використанню води, а саме не дотримання та не винесення І поясу санітарної охорони радіусом 30 метрів для 5 трубчатих колодязів.

Проаналізувавши надані документи, які надавались товариством на отримання дозволу на спеціальне водокористування та умови встановлені дозволом не виконання заходу вказаного у Поданні, як такого що не входить до переліку заходів по охороні та раціональному використанню вод підприємства та не входить до умов дозволу на спеціальне водокористування не дає підстав Департаменту для анулювання дозволу на спеціальне водокористування.

Анулювання документа дозвільного характеру з підстав, не передбачених законом, забороняється.

Тому, так як вказані у Поданні Держекоінспекції в Хмельницькій області підстави для анулювання дозволу на спеціальне водокористування не відповідають зазначеним у Законі України «Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності», підстави для звернення Департаменту екології та природних ресурсів облдержадміністрації з позовом до адміністративного суду про застосування заходу реагування у виді анулювання дозволу ТОВ «Мегатекс Індастріал» відсутні.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.