Від першого дня свого заснування і ось уже протягом 17-ти років партія Юлії Тимошенко – ВО «Батьківшина», була і залишається захисником інтересів селян як у реальному житті, так і на політичній арені, адже кістяк більшості обласних її організацій, у тому числі й Хмельницької, складають мешканці сіл і маленьких містечок, ті, кого, заради нового траншу МВФ, кинула напризволяще нинішня влада. Проект бюджету на 2017 рік, завдяки якому аграрії знову опиняються у ролі нелюбої падчерки для держави-мачухи – зайве тому свідчення. Про це, а ще про шляхи виходу із бюджетного «тупика» говорили учасники ініціюваного «Батьківщиною» обласного форуму фермерів і виробників сільгосппродукції, який у минулу суботу відбувся в обласному центрі.
У залі зібрались знані й шановані на Поділлі аграрії, такі, як Заслужений працівник сільського господарства, в минулому – директор плодоовочевого радгоспу «Осламово» Микола Карпов, член Комітету захисту рідної землі Володимир Каськов, голова об’єднання фермерів Старокостянтинівщини Олександр Возний, депутат обласної ради Анатолій Перейма. Але от що дивне, попри різницю у віці чи приналежність до різних партій і рухів, у всіх виступаючих на вустах було одне: те, що робить уряд по відношенню до аграріїв сьогодні, – це геноцид! Повторення 33-го року. Тоді голодом, а сьогодні недолугою податковою, фінансово-кредитною системою влада душить, нищить село – колиску України!
«50 сімей в Україні привласнили все. Сьогодні їх руки тягнуться до землі – головного багатства країни. Вони зібрали і приготували кошти, щоб із Нового року розпочати дерибан землі,» – розповів депутат Хмельницької обласної ради Анатолій Перейма. – «Тиждень тому я був присутній на такому ж форумі в Кропивницькому, де почув страшну цифру: на Кіровоградщині за цей рік було зафіксовано три тисячі – вдумайтесь! -рейдерських захоплень землі і сільгосппродукції фермерів. Сіють одні, а збирають, в оточенні автоматників і озброєних бандформувань, – інші. Уже й на Поділлі непоодинокі випадки рейдерських атак на майно фермерів. Тому я закликаю учасників нашого форуму, на взірець ініційованого і створеного при допомозі Юлії Тимошенко Всеукраїнського Антирейдерського Штабу створити Хмельницький обласний антирейдерський штаб!» – закликав депутат.
Підсумовуючи кількагодинну роботу форуму, в.о. голови Хмельницької обласної організації партії Батьківщина Олег Лукашук, якого учасники зібрання одноголосно обрали Головою Хмельницького обласного антирейдерського штабу, зазначив: «Як голова однієї із найчисельніших партій в області хочу запевнити, що я і члени нашої організації будуть серйозно захищати інтереси селян і фермерів. І не лише від рейдерських наскоків. Узяти хоча б той же проект бюджету на 2017 рік, де однією рукою пан Гройсман пропонує селянам підтримку у 5,5 мільярдів гривень, а іншою, ліквідовуючи спец режим оподаткування, забирає 28 мільярдів гривень. Чи іншу несправедливість узяти: 15% податок із працюючих пенсіонерів не зняли, зате податок на дивіденди багатіям і олігархам так і залишили на рівні 5 відсотків. Де справедливість, совість – де? У свій час, будучи народним депутатом, я у співавторстві з колегами по фракції розробили, і Верховна Рада прийняла, Закон про індексацію зарплат і пенсій. Чому він не діє? Чому за два останні роки попри інфляціїю 82% і росту цін від двох до семи разів, зарплати, пенсії зросли кому на 30, кому на 100 чи 150 гривень? Так не має бути, і так – не буде!» – заявив Олег Лукашук.
І найголовніше – всі учасники заходу беззаперечно висловилися щодо заборони продажу землі сільськогосподарського призначення і підтримали ініціативу ВО «Батьківщина» щодо проведення референдуму з цього питання.
Учасники форуму прийняли Вимоги до Уряду, Парламенту і Президента щодо умов фінансування та оподаткування галузі, які неодмінно мають бути передбачені у Законі Про Державний бюджет 2017 року та інших законодавчих актах:
- відновити умови спец режиму сплати ПДВ, які діяли до 01.01.2016 року;
- запровадити для сімейних фермерських господарств 5-річні податкові канікули та звільнення від перевірок контролюючими органами;
- запровадити пряму державну підтримку для розвитку сімейного фермерства;
- зберегти пільговий режим оподаткування ПДВ для малих виробників, які використовують площу угідь до 500 гектарів, в тому числі для виробників тваринницької продукції, продукції овочівництва, садівництва, виноградарства;
- ввести для малих виробників єдиний земельний податок з 1 гектара, який має увібрати в себе всі податки і збори, що зменшить податковий тягар та спростить його адміністрування;
- великі сільськогосподарські підприємства мають перейти на сплату податків за загальною системою оподаткування, що дозволить справедливо диференціювати сільгосптоваровиробників;
Вимагаємо від Президента України, в разі не врахування зазначених вимог у Законі Про державний бюджет на 2017 рік, скористатися правом вето та повернути до Верховної Ради зазначений закон!