У Нетішині шукали шляхи вирішення проблеми випалювання деревного вугілля на території міста

28 вересня цього року у Нетішинському інноваційному ХАБі відбувся круглий стіл на тему: «Випалювання деревного вугілля на території міста: проблема та шляхи її врегулювання»,  участь у якій взяли представники міської влади, депутати обласної та місцевої ради, представники від Хмельницької атомної електростанції, громадських організацій, засобів масової інформації, підприємці  та громадськість міста. Про це повідомляє Нетішинська міська рада.

Загальна проблема полягає у тому, що останнім часом у місті, особливо в нічний та ранішній час, стоїть їдучий запах диму. Це викликає занепокоєння та обурення людей щодо впливу диму на здоров’я дітей та усіх мешканців міста.

У ході конструктивної бесіди визначено основні проблеми – є підприємці, що нелегально займаються виготовленням деревного вугілля; у деяких підприємців, що маються дозволи на таке виробництво, є більше бочок, задіяних у процесі виробництва, ніж зазначено у дозвільних документах (до уваги, на сьогодні дозволи є на 9 бочок, а їх аж 29); частина працівників працюють не легально; отруйні викиди йдуть у атмосферне повітря; продукти відходу від виробництва не утилізуються, а виливаються просто на землю.

На думку  більшості присутніх, вирішення проблеми можливе декількома шляхами, а саме: встановити фільтри на виробництво, щоб мінімізувати шкідливий вплив на навколишнє середовище, підприємцям заключити договори на утилізацію відходів. Або піти іншим шляхом – вивести виробництво деревного вугілля за межі міста.

Також пролунала пропозиція, щоб міська влада звернулася до Державної екологічної інспекції щодо внесення міста Нетішин у План заходів державного нагляду (контролю) за дотриманням вимог природоохоронного законодавства Державної екологічної інспекції на 2017 рік або провела позапланову перевірку діяльності суб’єктів господарювання у 2016 році.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 3

  1. А сталь в каждом дворе выплавлять слабо. Китайцы смогли, а у нас хунвейбины слабоваты что-ли. Молодцы атомоградцы, так держать. Больше бочек.

  2. У Хмельницькому в приватному секторі така сама ситуація.

  3. А шо таке ХАБ?

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.