Кам’янець-Подільський повернувся у першу половину XVII століття. ФОТОЗВІТ

 

Цього вікенду Кам’янець-Подільський знову повернувся в атмосферу першої половини XVII століття . З 30 вересня по 2 жовтня у Старій фортеці проходить міжнародний військово-історичний фестиваль «Schola militaria».

Як повідомили організатори заходу, цьогоріч до Кам’янця приїхало 120 реконструкторів (18 груп) з України, Польщі та Чехії. Головна ідея фестивалю – відновити будні прикордонного укріпленого пункту першої половини XVII століття, а саме – військовий попис.

Попис – це захід, під час якого перед старостою збирались всі військові підрозділи, що були йому підвладні і дислокувались в межах Поділля. Протягом кількох днів проходив огляд бойового стану частин, їх навчання (муштри), в разі нестачі в частині вояків проводилось їх доукомплектування.

До слова, сьогодні на головній площі Старого міста реконструктори рекрутували до своїх лав 6 чоловіків із числа охочих кам’янчан. Впродовж декількох годин їх навчали військовій справі та вправлянні з мушкетом.

Близько 11 години уся залога замку вийшла «в люди»: реконструктори у повному бойовому обмундируванні рушили із Фортеці до головної площі Старого міста- Польський Ринок. Саме тут біля міської Ратуші пройшли показові виступи мушкетерів та пікінерів.

Щоранку впродовж фестивалю відтворюється також церемонія відкриття і закриття воріт, важливий елемент в житті замків того часу. Багато часу реконструктори приділяють бойовій підготовці: лучні змагання, тренування у складі сотні, індивідуальні змагання мушкетерів – «вогневий бій».

Окрім членів організованих груп, кожен бажаючий може відчути себе в ролі вояка XVII ст., для цього біля Ратуші і у самій Фортеці працюють мобілізаційні команди.

Сьогодні ввечері на присутніх очікує також лекція Павла Нечитайла  «Археологія Кам’янця 17-18 ст.», за матеріалами цьогорічних розкопок Кам’янець-Подільської архітектурно-археологічної експедиції.

12345678911

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.